Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom megkérte a kezemet...

A párom megkérte a kezemet (összeköltözést is szeretne), de én nemet mondtam, mert ő nem áll jól anyagilag?

Figyelt kérdés
Szeretem őt, de nem akarom eltartani, ugyanis az én pénzemből menne a rezsi, a kiadások nagyrésze. Ő pedig csak a kajába tudna beszállni. Van így jövője a kapcsolatnak? Várjak még rá, hátha lesz normálisabb munkája? Most csak alkalmi munkája van. Nemrég vesztette el az állását.
2010. nov. 4. 17:18
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
69%
Dobáljatok meg! Ezelőtt 10 évvel megismerkedtem egy sráccal. Rá három hónap mulva megszünt a munkaviszonya. Érdekes volt a búcsú bulin, az egyik munkatársa annyit mondott. Vigyázz vele! Persze szerelmes voltam. Teltek a hetek, én próbáltam neki munkát keresni, nem is egyet, sajnos egyik sem füllt a fogához. Én kerestem, mint az őrült dolgoztam, ő meg nem vette komolyan, hogy én szépen kiábrándultam belőle,és elküldtem.
2010. nov. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
92%

És ha már házasok lennének és akkor kerül a pasi ilyen helyzetbe?

Senki nem tudhatja mit hoz a holnap! Hiába van valakinek jól fizető munkája,könnyen lehet egyik napról a másikra munkanélküli! Egyébként most mindenki aki párkapcsolatban/házasságban él szakítson a másikkal egyből amikor mondjuk nem lesz munkája? Azt hiszem akkor nagyon kevés embernek lenne társa... Az alkalmi munka is JOBB,mint a semmi,sőt.

2010. nov. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
46%

17:32

Itt arról van szó, hogy a házasság jó esetben egy végleges dolog.

Akit igazán szeretsz, azt nem akarod nyomorba taszítani.

Igenis büszke vagyok arra, hogy a párom - noha nagyon szeret - nem akart belerángatni egy olyan helyzetbe (pl. nem tudunk megélni, eladósodunk, nem tudom miatta befejezni a tanulmányaim), ami nekem rossz lenne.


Igenis, ha neki nincs pénze, akkor ne kérje meg a lányt. Ennek mondjuk a másik oldala, hogy a lány meg ne hagyja ott pusztán azért, mert nincs pénze. Kicsit paradox.


Van az a régi mondás, szerelemből nem lehet jóllakni. Nagyanyáink még ismerték. Úgy látszik, mára az emberek ezt elfelejtették már...

2010. nov. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
92%
2 hónap után elintézed azzal, hogy nem tartod el? És ha már férjedként beteg lenne és nem tudna dolgozni? Akkor elhagyod betegen, mert nem tartod el? Nem vagyok sem álszent, sem gazdag. A párom hol többet keres, hol kevesebbet, de akkor is többet, mint én, egyszerűen a szakmánkból adódik. Nem neki vagy nekem van pénzem, hanem nekünk, hiszen azért vagyunk EGYÜTT. Mindig az segít a másiknak aki tud, ha szükség van rá. Ha gyesen leszel otthon és a párod keres majd pénzt, ő is azt fogja mondani, hogy nem tart el téged és a babát, tartsd el magatokat a gyesből? Akkor biztos halálra lennél sértődve. Éretlen liba vagy a házasságra és ez nem korfüggő.
2010. nov. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
42%

17:39 én írtam hogy vannak a szerelemnél fontosabb dolgok, nos eszem ágában sincs semmilyen gazdag pasihoz hozzámenni érdekből, magamnak teremtem meg a "bundára valót". És nem kufircolok senkivel. :)

De attól még szerintem az a normális hogy két ember úgy házasodik és költözik össze ha mindkettőnek van biztos háttere. Nem azért de egy átlag esküvő is lehet akár egymillió ft. Azt is a nő fizette volna egyedül vagy mi?

2010. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 A kérdező kommentje:

Nemcsak a 2 hónapról van szó. Eddig sem keresett jól, szinte semmilyen megtakarított pénze nincs. Erről nem ő tehet, de attól még nem jó.


Ha házasok lennénk évek óta és történne ilyen, természetesen nem hagynám el. Csak azt mondom, hogy nem akarom már eleve ezzel kezdeni a közös életünket.

2010. nov. 4. 17:44
 27/70 anonim ***** válasza:
100%

én csak egyet nem értek: attól még h most nincs alap a házassághoz,DE szereted,miért is nem mondtál igent?? ki kötelez arra h máris házasodjatok össze?? komolyan nem értem..


ha szereted, a nyakába ugrasz és igent mondasz. aztán majd összeházasodtok amikor tudtok

2010. nov. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
90%
A szerelmeből nem lehet jól lakni,de szerelem nélkül érdekből,emg nem lehet boldog családot tervezni...Én biztos nem megyek pénzért férjhez,hogy közbe félre máűszkálják boldogságért,mert számomra nem a luxus welness,kocsi bundda jelenti a boldogságot,hanem kölcsönös szeretet,tisztelet...Szomorú hogy egyre több az érdekember akik a pénzel mindent helyettesítenek,nagyanyáinknak nem volt választása,meg akkor is járkáltak félre emberek,csak nem voltak rá büszkék,mint ma...
2010. nov. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
57%

Most mindneki ilyenekkel példálozik hogy és mi lesz ha beteg lesz és mi lesz ha te leszel otthon gyesen,blabla..

Akkor mondok valamit,és mi lesz ha összeköltöznek a csaj kinyalja a seggét, utána meg már semmi motivácioja nem lesz munkát találni? Vagy feléli a krédező a kuporgatott pénzét,utána ne adj isten a pasi elmegy egy másik nővel kufircolni ,akkor meg ott áll majd egy forint nélkül és esélye sem lesz,hogy új életet kezdjen..

Én azért bizonyos szempontból megtudom érteni a kérdezőt,de biztos hülye pénzéhes kúrva vagyok..

2010. nov. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
58%
Mi a különbség, hogy most zavar a pénzhiány, vagy már házasként vesztené el az állását? Semmi különbség, elhagynád, mert csak a pénz fontos neked. Szerintem keress egy gazdag pasit és megoldódik minden problémád.
2010. nov. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!