Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom megkérte a kezemet...

A párom megkérte a kezemet (összeköltözést is szeretne), de én nemet mondtam, mert ő nem áll jól anyagilag?

Figyelt kérdés
Szeretem őt, de nem akarom eltartani, ugyanis az én pénzemből menne a rezsi, a kiadások nagyrésze. Ő pedig csak a kajába tudna beszállni. Van így jövője a kapcsolatnak? Várjak még rá, hátha lesz normálisabb munkája? Most csak alkalmi munkája van. Nemrég vesztette el az állását.
2010. nov. 4. 17:18
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is jól döntöttél,így legalább lesz több motivációja a párodnak,ha szert megérti az érvelésed és jobban igyekszik majd munkát találni.Nem vagy pénzéhes,hiszen te dolgozol,nagyon is reálisan gondolkodtál.Ja,ha már házasok lennétek és e közben rúgnák ki,akkor biztosan nem válnál el,mert már ő is tett a kapcsolatba pénz.Ez most anyagiasan hangzik,de ha korrekten gondolkodik akkor megérti az érvelésed.Abban viszont csatlakozom az előző válaszolóhoz,hogy azért a menyasszonya lehettél volna.Az nem feltétlen együttlakást jelent és így ő is boldogabb lenne,hiszen nincs elutasítva.Sok sikert a kapcsolatodhoz és remélem hamarosan talál a párod munkát.
2010. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 A kérdező kommentje:
Igen, képzeld. Nemet mondtam volna, mert nem akarom, hogy eltartsanak és csakis a férjemtől függjek. Ha egyszer esetleg tönkremenne a házasság, nem akarok pénz és lakás nélkül maradni és 40 évesen visszatáncolni a szüleimhez.
2010. nov. 4. 20:21
 53/70 anonim ***** válasza:
100%
Csak képzeld magad a helyébe!Én a párommal 5 éve vagyunk együtt és nagyon sokszor nem volt munkája önhibáján kívül,de nem léptem le.Feléltük a spórolt pénzemet és most ott tartunk,hogy olyan munkahelye lett,hogy 1 év múlva kitudjuk a lakásunkat és mellette vígan élhetünk.
2010. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
51%

hát...Te aztán szereted a párodat...jobb is hogy nem-et mondtál, remélem megszabadul Tőled...

egy kapcsolatban nincs enyém meg tiéd...

2010. nov. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
27%
Kíváncsi vagytok ti hagytátok volna, hogy a párotok odaköltözzön és fél éve alatt felélje, amit gyakorlatilag csak ti kerestétek. És igenis van enyém meg tied. Én sem hagytam volna, de ha nektek ez az értékrendetek akkor ne csodálkozzatok ha egyszer majd oda lesz minden amiért küzdöttetek. A férfi így legalább képben van és majd elkezd munkát keresni aktívabban.
2010. nov. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
49%

21:o6

Én több éve vagyok együtt a párommal, és sosem volt probléma nálunk a pénz. Engem nem érdekel kinek van több pénze nekem vagy neki. Mikor nekem van én adok, mikor neki van ő ad. Ennyi. Én gyakran fizetek neki mikor van pénzem és mikor neki van ő is ugyanúgy...ha szüksége van pénzre adok ha van nekem, ennyi, téma lezárva...

Persze nem 2-3 hónap után de 2-3 év után eljegyzés előtt elég gáz ezen gondolkodni. Én másfél év múlva költözöm össze a párommal, egyetem után, és valószínűleg évekig én tartom majd el, mert ő még mindig egyetemen lesz. Na ez az ami engem nem érdekel. Ő is megtenné értem.

Itt szó nincs kihasználásról...:-S

2010. nov. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó! Szerintem te nem 35 éves vagy. Az illető akiről szó van 35 éves, és egy 35 éves embert eltartani a többéves munkából származó tartalékokból nagyon más, mint egy egyetemistát segíteni.
2010. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
34%

Nem hiszem hogy összekéne házasodnotok.

Az ő részéről is fura hogy akkor akar családot alapítani mikor munkanélküli, és a te részed se stimmel ha ilyenkor a pénzre gondolsz. Szerintem egyikötök se szerelmes úgy igazán így ká közös életet tervezni.

2010. nov. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
55%

hát nem tudom.. amikor a férjemmel összejöttünk,ketten együtt kerestünk 170e-et. neki volt egy régi skodája,nekem semmi. egy szoba-konyha albérletben kezdtük. innen házasodtunk.albérletbe vállaltunk gyereket.


sosem merült fel hasonló. most a 2.gyerekkel vagyok itthon,önhibámon kívül gyesenmind2ővel,gyed nem jár,mert megszűnt a munkahelyem,és munkába menni már nem tudtam mire terhes lettem.


volt h én kerestem többet de én inkább örültem h adhattam

2010. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 A kérdező kommentje:
Lehet félreérthető volt. Én sem vagyok házisárkány, aki minden falatot vagy vásárlást sajnál a párjától, mert bezzeg az az én pénzemből volt. Rengeteget segítettem már neki, DE szerintetek az a normális, hogy egy nő tart el egy férfit? Ti simán finanszíroznátok a párotok minden kiadását? Őszintén érdekelnek a válaszok, de valahogy kétlem, hogy annyira lelkesen házasodnátok így. Számomra az eredeti felállás sem működik, hogy a nő otthon ül és vezeti a háztartást és a férfi keresi a pénzt. Mindketten dolgozzanak, segítsék egymást érzelmileg és anyagilag is. Nyilván nem kell számolni, hogy az egyik fél 20 ezerrel kevesebbet hoz haza. Engem az sem zavarna, ha fele annyit keresne mint én, csak ne nekem kelljen mindent fizetni. Nem akarok azon stresszelni, hogy mikor fogy el a pénzünk és mikor lesz milliós adósságunk. Ez miért olyan nagy bűn számotokra? Az alkalmi munkák eleve bizonytalanok, alig keres pénzt és másodjára írom, neki nincs tartaléka.
2010. nov. 4. 22:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!