Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom megkérte a kezemet...

A párom megkérte a kezemet (összeköltözést is szeretne), de én nemet mondtam, mert ő nem áll jól anyagilag?

Figyelt kérdés
Szeretem őt, de nem akarom eltartani, ugyanis az én pénzemből menne a rezsi, a kiadások nagyrésze. Ő pedig csak a kajába tudna beszállni. Van így jövője a kapcsolatnak? Várjak még rá, hátha lesz normálisabb munkája? Most csak alkalmi munkája van. Nemrég vesztette el az állását.
2010. nov. 4. 17:18
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 A kérdező kommentje:

Itt nemcsak a munkáról van szó.


Tegyük fel összeköltözünk (mert ő leginkább ezt szeretné, nem muszáj azonnal összeházasodni), ő nem talál állandó munkát, akár 1 évig, mert van erre példa bőven. Mi meg addig szépen feléljük a pénzemet és utána mi lesz, ha bármire ki kellene adni pénzt?

Kezdhetem elölről azt, amiért 10 éve dolgozom. Ráadásul addig sem tudok félretenni, mert saját magamat kevesebb pénzből is fenn tudom tartani, mint 2 embert (ez egyértelmű).


Emiatt én nem gondolom magamat pénzéhesnek, egyszerűen reálisnak. De úgy látszik itt sokaknak más erről a véleménye.

2010. nov. 4. 18:29
 42/70 anonim ***** válasza:
38%
18:09 inkább a válaszomra reagálj, vagy arra már nem tudsz? :) Mégegyszer hangsúlyozom, én nem a segítségnyújtást tagadom meg. Akárki megvan szorulva és kölcsön kér-annak ellenére, hogy nagyon nem állok jól anyagilag- én vagyok az első aki segít,inkább nélkülözök. Volt már olyan is, hogy egy barátomat fogadtam be a lakásomba amíg nem talált munkát. De az már tényleg a pofátlanság teteje, hogy egy ember aki ráadásul férfi el akarja tartattni magát. Mert ha mégegyszer elolvassátok a kérdést, nem a házasság utáni összeköltözésről van szó, hanem MOST. Ha a kérdező akarná, hogy összeköltözzenek, a barátja helyében még úgysem fogadtam volna el.Egyébként férfiak ilyet nem is nagyon szoktak. Általában ők akarják eltartani a nőt.
2010. nov. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
72%
Hát ez századokra visszamenőleg úgy volt, suba subával, guba gubával....és működött. nekem sincs kedvem eltartani senkit, de engem se tartson el, a jóval gazdagabb férjem...
2010. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
52%
Tényleg elég nagy baj, hogy ennyi ember összekeveri a segítséget a kihasználással... Először bizonyítania kéne, hogy megpróbál a saját lábán megállni, és majd ha tényleg szüksége lesz rá, akkor érdemes lesz a segítségre. De így nem.
2010. nov. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
78%
Most hol laktok? Mi ennek a kérdésnek a lényege: együtt vs. külön, vagy megfelelő anyagi háttér nélkül kiköltözni a Mama Hotelből vagy sem? ;) Te most egyedül bérelsz lakást, vagy a szüleidnél laksz, és zsebpénz a kereseted? Ha az utóbbi, nem csodálom, ha nem akaródzik feladni a jó dolgodat, és elkölteni még azt is, amit összegyűjtöttél, én is háromszor meggondolnám.:)
2010. nov. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
68%

te aztán pénzéhes vagy..!

lehet hogy most nem áll jól anyagilag, de kereshet munkát(vagy JOBB munkát)amivel több pénze lesz..ezért nemet mondani..biztos nagyon szereted.(N)

2010. nov. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
61%

Pénzéhes akkor lenne ha le akarná húzni a faszit, egyelőre pedig ő az, aki megdolgozott a pénzéért és azért 10 év nem kevés és most őszintén, ti belemennétek abba, hogy eltartsatok valakit???

Az eljegyzésre igent mondtam volna, de utálhattok, az összeköltözésre határozott nemet. Én sem hagynám, hogy 10 év munkám fél év alatt elússzon.

2010. nov. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
64%
Én szerintem meg jól tetted.
2010. nov. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
51%

Vicces válaszolók vannak itt.

Ha nem akarja eltartani a párját, akkor már menjen hozzá egy pénzes pasihoz érdekből.

Komolyan nem látjátok, hogy nem erről van szó?


Teljesen más, amikor már házasok és akkor van gond. Akkor már a másik mellé kell állni.

De most, amikor dönteni kell, igenis mérlegelni kell a pénzkérdést. Ez keseríti meg a házasságok nagy részét.

Ha már igent mond, onnan nem lehet (nem kéne) visszatáncolni.

A kérdezőnek több esze van, mint a sok okos válaszolónak. Most kell ezt a döntést meghozni, nem később válni!!

2010. nov. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
73%
De arra azért nagyon kíváncsi lennék, a kérdező fordított esetben is nemet mondott volna-e...
2010. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!