Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszú távon, hogyan lehetne...

Hosszú távon, hogyan lehetne a rokoni látogatásokat csökkenteni?

Figyelt kérdés

A sogornőmek nemrég vettek új házat és azóta folyamatosan oda vannak szervezve a családi összejövetelek. Amik amugyse voltak kevesek, de anyósoméknal sokszor volt, hogy csak mi voltunk. De így meg mindig mindenki ott van. És baromi fárasztó.

Náluk 2 gyerek van akik már nagyobbak, nálunk egy kicsi.

Ugye nyár van, a medencében ugrálnak. A kicsi is menne, de nem engedem be egyedül mert nem figyelnek rá. Én meg utálok medencezni. A férjem néha bemegy vele.

Hangosak, mindig hangosan szól a zene. Baromi hangosan beszélgetnek, visitva röhögnek. Az én családomban ez annyira nem volt divat, én is elég csendes típus vagyok. Na így zavaró.

Sokszor nem is tudom mit csináljak. Nekem nincs mindig kedvem segíteni a cuccokat hozni vinni a kertbe. De anyósom meg a sógornőm folyamatosan pattognak. 100 fele kaját főznek. Baromi terhes szinte 2 hetente oda menni. A férjem meg szeret menni, jól érzi magát. Mi meg a kisfiammal nem mindig. De ha meg nem akarunk menni akkor megharagszik. Hogy mindig kihúznam magam.


júl. 10. 11:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
90%

"A kerdes az volt hogyan lehet csokkenteni azt ami terhes a kerdezonek. Nem tamadni kellene. Hamen kompromisszumos megoldast javasolni!"


Javasoltunk kompromisszumos megoldást: ő maradjon otthon, a gyereket meg hadd vigye az apja. Akkor a pasi is boldog, a kérdezőnek meg nem kell semmit kibírnia, énidőzzön addig otthon csendben.


Abban mi a kompromisszum, hogy a pasi ne járjon a családjához és ne vihesse oda a gyerekét, csak mert a feleségnek nem tetdzik?

júl. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
93%

"akkor mindig be pörgeti a kisfiam is, hogy milyen jó, hogy megint megyünk és menni akar"


Csóró gyerek is menni akar, de nem érezheti jól magát a kontrollmániás anyja miatt.

júl. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:
88%

1. a férjed nem idióta, te vszont kontrollmániás vagy

2. a férjed és a gyerek megy, te nem


Ja, akkor nem tudod figyelgetni, hogy biztosan üngyülibüngyüli... szerencsétlen gyerek.

júl. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
94%

Mostohaanyám dettó ugyanez volt, mint te. Állandóan a gyereke sarkában, nyáron medencézni? Jaj dehogyis, megfázik a gyerek.


Az összes többi gyerek medencézett, öcsém meg kinn sírt, hogy anya nem engedi mert "felhős az ég" - meg ilyenek.


Öcsémnek volt NULLA gyerekkora, anyja állandóan a nyomában járt, ezt sem szabad azt sem szabad, jaj, jaj, mindenre ment a problémagyártás.


Szánalmas az ilyen "szülő". A saját traumái és értelmetlen hisztije miatt tönkreveri egy gyerek életét.

júl. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
87%
Fuh kérdező elég karót nyelt vagy már ne haragudj. Férjeddel nem mehet a gyerek,te meg rinyálsz,hogy jókedvű családja van akik mernek nevetni es jaj ott kell ülnöd....
júl. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
90%

"Csóró gyerek is menni akar, de nem érezheti jól magát a kontrollmániás anyja miatt."


Nekem már ez a mondat is ugyanezt juttatta eszembe:

"A kicsi is menne... Én meg utálok medencézni"


Szerintem a világ legszomorúbb dolga, hogy sok gyereknek ilyen életunt, önző, öncélú, besavanyodott szülője van.

júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
85%
Én azt nem értem, hogy egy ennyire introvertált, antiszociális ember mi a bánatnak vállal gyereket? Nevelne inkább egy macskát aztán élhetne boldogan.
júl. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
18%
100% nem mennék nem hogy 2 hetente, de minden hónapban SE a rokonokhoz. Se az enyémekhez, se a férjemékhez. Akkor se, ha jobban érzem magam, mint te ezeken az alkalmakon. 5 nap dolgozom, a hétvége az enyém, a kapcsolatunké, a családunké (ha lesz gyerek).
júl. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:
94%

Apuka ugyanúgy a teljes értékű szülője a gyereknek, mint te.

A helyében fognám és vinném, nem kéne az "engedélyed".

Sőt, még örülne is mindenki (a kicsi is), hogy nem cseszed el mindenki jókedvét a savanyú képeddel meg a "helikopterezéseddel".

júl. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező. Ugye tudod, hogy a gyerek nem hal meg nélküled?
júl. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!