Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszú távon, hogyan lehetne...

Hosszú távon, hogyan lehetne a rokoni látogatásokat csökkenteni?

Figyelt kérdés

A sogornőmek nemrég vettek új házat és azóta folyamatosan oda vannak szervezve a családi összejövetelek. Amik amugyse voltak kevesek, de anyósoméknal sokszor volt, hogy csak mi voltunk. De így meg mindig mindenki ott van. És baromi fárasztó.

Náluk 2 gyerek van akik már nagyobbak, nálunk egy kicsi.

Ugye nyár van, a medencében ugrálnak. A kicsi is menne, de nem engedem be egyedül mert nem figyelnek rá. Én meg utálok medencezni. A férjem néha bemegy vele.

Hangosak, mindig hangosan szól a zene. Baromi hangosan beszélgetnek, visitva röhögnek. Az én családomban ez annyira nem volt divat, én is elég csendes típus vagyok. Na így zavaró.

Sokszor nem is tudom mit csináljak. Nekem nincs mindig kedvem segíteni a cuccokat hozni vinni a kertbe. De anyósom meg a sógornőm folyamatosan pattognak. 100 fele kaját főznek. Baromi terhes szinte 2 hetente oda menni. A férjem meg szeret menni, jól érzi magát. Mi meg a kisfiammal nem mindig. De ha meg nem akarunk menni akkor megharagszik. Hogy mindig kihúznam magam.


júl. 10. 11:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
75%

Kéthetente?

Amíg oda nem értem a szövegben, azt hittem napi program.

Vegyél magadon erőt, kéthetente kibírod, hogy a sógornődet lásd annak érdekében, hogy a gyereked medencézzen. Majd szeptembertől áprilisig nem fog, akkor lehet ritkítani a találkozásokat. És menj be vele a medencébe (ill. ezt osszátok be a férjeddel), mert nem a te szórakozásodról van szó, hanem az övéről. A gyerekvállalás ezzel (is) jár.

júl. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
80%
Egyszerűen nem mész. A férjed majd befejezi a durcit.
júl. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 A kérdező kommentje:

Én nem bírom az ilyen klóros vizeket, strand vízbe se tudok bele menni.

Azért nekem ez kéthetente is nagyon sok.

A férjem akkormeg elviszi a kicsit, azt meg végképp nem szeretném, hogy nélkülem legyen ott és esetleg nem figyelnek rá rendesen.

júl. 10. 11:20
 4/80 anonim ***** válasza:
93%
A férjed talán idióta, aki nem képes figyelni a gyerekére?
júl. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
92%
Uhh... legközelebb meg majd az lesz a problémád, hogy az anyós miért csak a sógornő gyerekeit szereti, a tiédet meg nem.
júl. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
67%
Le kell ülnöd a férjeddel, és el kell neki mondanod, hogy ez neked, ilyen gyakoriságban, teher. Pláne, ha nincs is kimondottan jó viszony köztetek a többi rokonnal. Ha tudtok kompromisszumot kötni, akkor jó, de ha csak a férjed akarata érvényesülhet, akkor el kell gondolkodnod, hogy jó-e ez a házasság.
júl. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 A kérdező kommentje:

Nem idióta. De nem tud úgy figyelni rá ahogy én.


Különosebben én nem vagyok rosszban a rokonaival, csak sok.

júl. 10. 11:28
 8/80 anonim ***** válasza:
93%

Ha neked sok kéthetente egy alkalom, akkor beszéld meg a férjeddel, hogy téged ez nagyon lefáraszt és csak minden második alkalommal menjetek.

Azt én sem értem, miért ne mehetne néha csak a férjed és a gyerek. Az apja talán nem tud figyelni a gyerekre? Ők mennek a rokonokhoz, neked meg van egy pihenőnapod, vagy szervezel valami nyugis barátnős programot.

júl. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 A kérdező kommentje:
Nagyon bele mélyül a beszélgetésbe és máris megvan a baj. Én mindig a gyerekem nyomában vagyok, folyamatosan figyelek rá. A férjem nem ilyen.
júl. 10. 11:39
 10/80 anonim ***** válasza:
91%

"De nem tud úgy figyelni rá ahogy én."


És így szülednek a kontrollmániás szülők.

júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!