Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszú távon, hogyan lehetne...

Hosszú távon, hogyan lehetne a rokoni látogatásokat csökkenteni?

Figyelt kérdés

A sogornőmek nemrég vettek új házat és azóta folyamatosan oda vannak szervezve a családi összejövetelek. Amik amugyse voltak kevesek, de anyósoméknal sokszor volt, hogy csak mi voltunk. De így meg mindig mindenki ott van. És baromi fárasztó.

Náluk 2 gyerek van akik már nagyobbak, nálunk egy kicsi.

Ugye nyár van, a medencében ugrálnak. A kicsi is menne, de nem engedem be egyedül mert nem figyelnek rá. Én meg utálok medencezni. A férjem néha bemegy vele.

Hangosak, mindig hangosan szól a zene. Baromi hangosan beszélgetnek, visitva röhögnek. Az én családomban ez annyira nem volt divat, én is elég csendes típus vagyok. Na így zavaró.

Sokszor nem is tudom mit csináljak. Nekem nincs mindig kedvem segíteni a cuccokat hozni vinni a kertbe. De anyósom meg a sógornőm folyamatosan pattognak. 100 fele kaját főznek. Baromi terhes szinte 2 hetente oda menni. A férjem meg szeret menni, jól érzi magát. Mi meg a kisfiammal nem mindig. De ha meg nem akarunk menni akkor megharagszik. Hogy mindig kihúznam magam.


júl. 10. 11:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 A kérdező kommentje:

Nekem ez tulporges. Elég lenne egy tál étel, max egy kis sütemény. Mindneki ki tudja magát szolgálni egy pohár uditovel mikor szomjas. Túlzásba viszik. Felesleges ennyi mindent ki tenni, hozni vinni.


Társasházban nem tudok medencét állítani.

júl. 10. 12:33
 32/80 anonim ***** válasza:
94%
Megszoksz vagy megszöksz? 🙃
júl. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
86%
ez tipikusan a mibe kossek bele hozzaallas
júl. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
38%
Huhh, nekem is sok lenne anyósékhoz menni kéthetente (a sajàt szüleimhez is). Mit lehet ilyen gyakran ünnepelni? Mondd meg a férjednek, hogy neked ez sok, ti vagytok egy család, szeretnél négyesben is időt tölteni vagy csak otthon pihenni.
júl. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 A kérdező kommentje:
Nagy a család. Férjemnek 3 testvére van, a szülei, nagyszülei. Mindig van valami névnap, szülinap. De amúgyis ők olyanok, hogy szeretnek sokat együtt lenni. És hát a férjem is szeret ugyanúgy velük lenni.
júl. 10. 12:55
 36/80 anonim ***** válasza:
87%
Nem hogy örülnél egy ilyen családnak, megpróbálhatnál kicsit beilleszkedni… nem kell belemenni a medencébe a gyerekkel minden áron, a partról is tudod figyelni….vagy olyan mély a medence a gyerekeknek? Szerintem te nagyon túlgondolod a dolgokat, lejön rólad hogy semmi se jó……
júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
92%
34, miért, a férj csak akkor mehet az anyjához, a gyerek a nagyszülőhöz, ha ünnepelni kell valamit?? kertes házban laknak, a kicsi panelben, inkább örülhetne a kérdező, hogy szabadon lhet a gyerek.
júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
24%

Mennyi idős a ti gyereketek és mekkorák a nagyobbak? Csak nem állatok, hogy állandóan fellökjék és vízbe fojtsák a tiédet. Ha meg igen, akkor van itt több felnőtt, odaállítod az apját a medence mellé, és ha kell beugrik a gyerekért.

Egy férfi sosem fog úgy figyelni a gyerekre, mint az anyja, de életben tudja tartani. Csak higgy bennük és nem leszel ilyen görcsös.

júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
29%

Nekem is sok lenne. Én is úgy vagyok vele, hogy egy apának tudnia kéne vigyáznia a gyerekére, és akkor elengedhetnéd vele, de ha ettől rossz érzésed van, inkább ne engedd el. Ha nagyobb lesz, és már nem félted az apjával elküldeni, még bőven lesznek nyári medencézős élményei.


Ha minden második alól ki tudod magatokat menteni valamivel (fáradtak vagytok, nem szeretnétek menni), akkor havi alkalomra szűkül ez, és a kerti partiknak októbertől már vége szokott lenni, szóval olyan sokat nem kell átvészelni. Azt is megpróbálhatod, hogy szervezel kis kiruccanásokat valahova a szűk családnak, ami felülírja ezt a programot, és ott a gyerekkel tudsz medencézni.

júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a férjem akkor is menni akar. Nem tudom kimenteni magunkat nagyon semmivel és akkor mindig be pörgeti a kisfiam is, hogy milyen jó, hogy megint megyünk és menni akar. Én még megint ott állok, hogy nem akarok. És ennek télen sincs vége, mert egész évben ez van. Ráadásul akkor van a család 70%anak a szülinapja, karácsony stb.

A kisfiunk 3 éves elmúlt 2 hónappal. Ott a gyerekek 6 és 8 évesek.

júl. 10. 13:19
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!