Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszú távon, hogyan lehetne...

Hosszú távon, hogyan lehetne a rokoni látogatásokat csökkenteni?

Figyelt kérdés

A sogornőmek nemrég vettek új házat és azóta folyamatosan oda vannak szervezve a családi összejövetelek. Amik amugyse voltak kevesek, de anyósoméknal sokszor volt, hogy csak mi voltunk. De így meg mindig mindenki ott van. És baromi fárasztó.

Náluk 2 gyerek van akik már nagyobbak, nálunk egy kicsi.

Ugye nyár van, a medencében ugrálnak. A kicsi is menne, de nem engedem be egyedül mert nem figyelnek rá. Én meg utálok medencezni. A férjem néha bemegy vele.

Hangosak, mindig hangosan szól a zene. Baromi hangosan beszélgetnek, visitva röhögnek. Az én családomban ez annyira nem volt divat, én is elég csendes típus vagyok. Na így zavaró.

Sokszor nem is tudom mit csináljak. Nekem nincs mindig kedvem segíteni a cuccokat hozni vinni a kertbe. De anyósom meg a sógornőm folyamatosan pattognak. 100 fele kaját főznek. Baromi terhes szinte 2 hetente oda menni. A férjem meg szeret menni, jól érzi magát. Mi meg a kisfiammal nem mindig. De ha meg nem akarunk menni akkor megharagszik. Hogy mindig kihúznam magam.


júl. 10. 11:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom, a gyereked is azért nem érzi jól magát néha, mert nem engeded, hogy játsszon, ellazuljon, szórakozzon a többiekkel, hanem a fenekébe ragadva tiltasz neki ott mindent.
júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
79%
Minek szültél olyannak, akit nem tartasz elég érettnek gyereknevelésre.
júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
23%

50, nem az a lényeg, hogy "ennyi komment".

Ezek a kommentek 80 százalékban ellenségesek. Nem tudom, hogy jön egyáltalán bárki ahhoz, hogy ilyen stílusban ossza ki a kérdezőt? Elképesztő, komolyan:((((

Amúgy víznél, medencénél én sem mozdulnék el a kicsi gyerekem mellől. Amikor több felnőtt "vigyáz" rá, pont az szokott lenni a baj, hogy mindegyik azt hiszi, hogy a másik vigyáz a gyerekre (halt így meg gyerekem ovistársa 4 évesen egy üdülőhelyen, hála a két idióta nagyszülőnek).

Kérdező, te pedig máskor ne itt kérdezzél, ha jót akarsz magadnak.

júl. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
31%

Leulsz megbeszeled a ferjeddel h neked aok h minden masodik hetvegen menni kell.

Ha szeretne menjen nyugodtan egyedul.

De ha ragaszkodik hozza h egyutt menjetek

Viszont innentol minden masodik hetvegen mentek a te szuleidhez is mert nem igazan igazsagos h a te szuleid csak kethavonta latjak az unokat


Kivancsi vagyok bele ferne e neki az h egyetlen hetvegen sem vagytok ugy egyutt mert hol egyik hol masik magyihoz KELL menni.

júl. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
88%

"Ha szeretne menjen nyugodtan egyedul."


A gyerekét miért ne vihetné, csak mert a felesége kontrollmániás?

júl. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
87%

"Én mindig a gyerekem nyomában vagyok, folyamatosan figyelek rá. A férjem nem ilyen."

Ha tudja, hogy te vigyázol a gyerekre, akkor ő elkóborolhat. Ha csak az ő felelőssége a gyerek, akkor ottmarad mellette és figyel rá. Talán még játszanak is (vízibomba, labda stb.).

júl. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
35%
De ha a másik fél írta volna ki a kérdést, akkor meg jönnének habzó szájjal, hogy a töknek sincs kedve esetleg ideje 2 hetente banzájozni akarata ellenére. Mindegy, a végkimenetel minden kérdés alatt teljesen ugyanaz: a kérdező a hibás.
júl. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
20%

Mert mint fentebb irtak a sok rokon kozott elveszik a kicsi. A "majd figyelunk ra" az azt jelenti mindenki azt hiszi h a masik figyel ra. Ekkor szokott baj lenni felelos persze nem. Az apa valszeg aut szokta meg h anyu intezi a gyereket meg segit anyosnak sogornonek, apuci meg jol elvan a tobbi rokonnal soroznek froccsoznek kajalnak dumalnak de nem neki kell intezni a sajat gyereket. Ergo nem fog normalisan figyelni ra. Nem fogja eszre venni ha a gyereknek sok a zaj hangoskodas az ember stb...


3 evesre meg oda kell nezni allandoan plane ha csendes tipus. Nem a hangos zajos gyerekekkel tortenik a baleset

júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:
94%
Megoldás: a kettőből az egyik hétvégén csak a férjed viszi a gyereket, te meg megtanulsz nem parázni. Ha karúszóval, úszógunmival megy be a gyerek, nem lesz semmi baja, azt még megszokja, hogy vizes lesz az arca. Nem kéne "szenzorossággal" takarózni, régen ilyen nem volt, mindenhez hozzászoktunk, képzeld, komoly fóbiákat is le lehet győzni hozzászolkással, csak ma mindentől túlféltjük a gyerekeket. Picit lazulj le, jobb is ha nem mész mindig, csak elrontod a gyerek örömét. És mindezt egyébként aggódós anyaként írom, nekem nagyon tudatosan kellett szoktatnom magam, hogy ne helikopterkedjek folyton a gyerek fölött, legyen igazi pancsolós, saras gyerekkora.
júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:
15%

Miert kellene vinni kethetenre a gyereket???


Menjen apuka egyesul az anyuka a gyerekkel meg a sajat szuleihez. Hozzajuk is kene menni es nem kethavonta!

júl. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!