Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszú távon, hogyan lehetne...

Hosszú távon, hogyan lehetne a rokoni látogatásokat csökkenteni?

Figyelt kérdés

A sogornőmek nemrég vettek új házat és azóta folyamatosan oda vannak szervezve a családi összejövetelek. Amik amugyse voltak kevesek, de anyósoméknal sokszor volt, hogy csak mi voltunk. De így meg mindig mindenki ott van. És baromi fárasztó.

Náluk 2 gyerek van akik már nagyobbak, nálunk egy kicsi.

Ugye nyár van, a medencében ugrálnak. A kicsi is menne, de nem engedem be egyedül mert nem figyelnek rá. Én meg utálok medencezni. A férjem néha bemegy vele.

Hangosak, mindig hangosan szól a zene. Baromi hangosan beszélgetnek, visitva röhögnek. Az én családomban ez annyira nem volt divat, én is elég csendes típus vagyok. Na így zavaró.

Sokszor nem is tudom mit csináljak. Nekem nincs mindig kedvem segíteni a cuccokat hozni vinni a kertbe. De anyósom meg a sógornőm folyamatosan pattognak. 100 fele kaját főznek. Baromi terhes szinte 2 hetente oda menni. A férjem meg szeret menni, jól érzi magát. Mi meg a kisfiammal nem mindig. De ha meg nem akarunk menni akkor megharagszik. Hogy mindig kihúznam magam.


júl. 10. 11:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
100%
Akkor TE otthon maradsz, a FÉRJED meg a GYEREK pedig megy. Ennyi.
júl. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
70%

Ez nagyon nehéz ügy, én megértelek kérdező. Sajnos kompromisszum sem igazán létezik. Nagyon nehéz, majdhogynem lehetetlen két ennyire különböző embertípusnak olyan programot találni, ami mindkettőnek komfortos. És többnyire mindig az "győz", akik többen vannak, jelen esetben a férjed.


Különben én utólag jöttem rá, hogy tudat alatt választottam olyan párt magamnak, ahol nincs kiterjedt rokonság, úgy mint nekem, sőt, egy csomó másban is egyeztek. Bele is pusztulnék, ha nekem kéthetente mennem kéne kötelező jelleggel családozni. De nálunk a férjem még ilyenebb. Így a gyerek is ezt szokta meg.


Igazából azt kell eldöntened, hogy a gyereket melyik típusra szoktatod. És aszerint eljárni.


Ha szenzoros a gyerek, nem lehet, hogy te is az vagy?


Különben én a helyedben figyelném a gyereket, hogy tetszik-e neki ez a helyzet. Mert ha tetszik, akkor nyilvánvalóan jól érzi magát.

Itt nagy levegőt veszel, és bízol a férjedben, hidd el, semmi baj nem fog történni. Ezt el kell hinned. Hogyan is gondolod, hogy hagyná megfulladni? Komolyan ezt gondolod? Neked is engedned kell, mert ez még rosszabb lesz.


Menjen a gyerek az apjával kéthetente, és ha időnként nekem is van kedvem, akkor megyek én is. Ezt elmondanám a családnak is, hogy én ilyen vagyok, elnézést érte.

júl. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:
98%

Az egyik probléma az, hogy nem bízol a férjedben annyira, hogy rábízd a saját gyerekét. Valóban másképp csinálja, de alighanem elég felelős felnőtt, ha hozzá mentél szültél neki. Próbáld lazábban venni, mert nagyon túlaggódod a dolgokat a gyerek körül.

A társasági igényetek teljesen eltérő, ezt is a férjeddel kell tisztáznod. Neki buli a rokonokkal hangosan dorbézolni, de te a hajadat tudnád tépni tőle, mert nem bírsz ennyit. Keressetek egy köztes megoldást. Ha már téged választott, akkor segítsen neked is élvezni a közös időt, ne csak a maga szórakozását nézze. A közös megoldáshoz mindkettőtöknek engedni kell valamennyit. Találjátok ki, ki miben tud lazítani és akkor meglesz újra a béke.

júl. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
80%

"Amiket leírtál én nem mennek a férjed meg ne drcizzon, hanrm.a felesege mellett álljon"


Ja, nehogy már szerencsétlen férj elmehessen a családjához a gyerekével, mert a feleség antiszoc. és akkor a pasinak nem lehet önálló döntése meg akarata, hanem hunyászkodjon meg és legyen a feleség csicskája. Döntsön mindenben a feleség, majd ő megmondja mindenkinek otthon, hogy mikor és hova mehet, nem?


Kérdező, te meg szállj màr le szerencsétlen gyerekedről, hogy 3 évesen nem medencézhet, játszhat, mehet sehova, csak akkor, ha ott állsz mellette vigyázzban.


Ha neked ez sok, akkor szólj a férjednek, hogy ki fogsz hagyni alkalmakat, de ő mehet a gyerekkel. Ha ez nem tetszik, akkor meg viseld el a helyzetet. Azt elvárni, hogy a férjed havi 1-szer találkozzon a családjával, csak mert ők nem olyanok, mint a te unalmas, fakarót nyert családod, abszurd.

júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
88%
A te családodhoz milyen gyakran mentek?
júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
71%

A kisfiunk 3 éves elmúlt 2 hónappal.


Mi lesz az oviban, ősanya?

júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 A kérdező kommentje:
Az én családom nem ilyen sokat is dolgoznak a szuleim így eseky sincs rá. 2 havonta kb, meg ünnepekkor
júl. 10. 13:38
 48/80 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező veled van a baj.

A én nagyobbik gyerekem 4 éves, hiperaktív, a kicsi 6 hónapos, több emberes baba, mégis meg tudja oldani az apjuk.

Tipik helikopter szülő vagy.

júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
92%
Ha a gyerek menne akkor vigye el az apja. Azért alaphangon 3 felnőtt (apa, nagynéni, nagymama) csak elbír vele. Vegyél a gyereknek egy rendes mellényt, ha ennyire félted, mert az úszógumi és a karúszó csak bohóckodás, nem biztonsági eszközök... Ha az arcába megy és sír majd kiveszi valamelyik a vízből vagy a nagyobbakat megkérik, hogy amíg a kicsi bent addig ne nagyon pacsáljanak, ha megunta és kiszállt lehet tovább ugrálni. Persze, hogy nem úgy vigyáz rá amikor ott vagy, hiszen úgysem engeded beleszólni, meg ott vagy a nyomában a gyereknek. Nálunk is hasonló a dolog, én nem mindig megyek, mert nekem a férjem családja "sok". Amikor nincs kedvem akkor mennek ketten a gyerekkel 🤷🏼‍♀️. Mert a gyerek meg élvezi amikor sok ember van és unokatesók, akikkel lehet rohangálni.
júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
71%
Ennyi komment után elgondolkodtál amúgy azon, hol a hiba benned?
júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!