Jogosan haragszok?

Figyelt kérdés

Megbeszéltük a párommal hogy letesszük eü gondok miatt a cigit mindketten. 2 hete bírtuk is, méghozzá úgy hogy elfogyott és egyikünk se ment be dohányboltba hogy kisértésbe se tudjunk esni.

Erre az após adott a páromnak egy fél doboz cigit úgy hogy tudta hogy leszokott, aki sajnos hirtelen felindulásból el is szívta mert annyira megkívánta.


Csak szerintem undorító ez a viselkedés? Mintha egy fogyózónak direkt vinne sütit vagy gyógyuló alkesznak egy üveg pálinkát.


Párom persze rám mérges amiért megharagudtam az apjára.


Ő jópárszor nekifutott már a leszokásnak de csak egyszer sikerült kicsit hosszabb időre (20 éve egy pár hónapra) és szerintem okkal szabotálja hogy legalább a gyerekének sikerüljön.



júl. 3. 11:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Nem a párod apjára kellene haragudnod, hanem a gyenge akaratú párodra. Ő hozta a döntést, hogy elfogadja és el is szívja.
júl. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%
Jogosan.
júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

A függőség kemény dolog. Ezért kértük hogy ne adjon neki cigit.


Vagy abszolút nem hibás a fater?

júl. 3. 11:23
 4/27 A kérdező kommentje:
Sajnos én is tudom magamról hogy nem bírnám ki, ezért nincs cigi otthon és mindenkinek mondtam hogy a világért se kínáljon meg, akkor se ha kiskutya szemekkel nézek.
júl. 3. 11:25
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
Igen, jogosan.
júl. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
66%

Nem. A párod felnőtt ember, nem kisgyerek.

Az após hülye volt. De a párod szívta el, ő döntött így.

A páros leszokásnak meg semmi értelme. Te szokjál, függetlenül attól, hogy a párod mit csinál. Aztán majd ő is leszokik, ha megérett rá.

júl. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

Jogos abban, hogy nem szép dolog egy függőségét leküzdeni vágyó személyt kísértésbe vinni, sőt, traktálni. Ez a dohányosra ugyanúgy igaz, mint arra, aki nem akar bevágni egy sütit, de tukmálják, hogy ennyitől semmi bajod nem lesz...

A döntést viszont a párod hozta. Elfogadta, elszívta. Ez mind az ő sara, és nem menti fel az, hogy milyen módon jutott hozzá a cigarettához.

júl. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%

Jogosan a párodra haragudj! Felnőtt ember, csak akaratgyenge, sose fog tudni leszokni...

Apóstól nem volt szép, de lehet csak tesztelte a kedves fiát.


A leszokás agyban dől el, tök mindegy ki mit kínál, ha nem akarom, nem szívom. Ennyi.

júl. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
67%

Cukorbeteg vagyok 3 éves korom óta, rendszeresen hoznak süteményt a családomnak a vendégek, és jé, én kibírom, hogy ne egyek.

Férjem dohányzott, pár éve leszokott (30 év után), és simán nem gyújt rá, epdig az anyja, anyukám is dohányzonak mellette rendszeresen.


Akadj le apósról.

júl. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%
Aki a saját gyerekét szoktatja vissza a cigarettára az megérdemelne egy fülest.
júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!