Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet mondani, ha az...

Mit lehet mondani, ha az egyik rokonom beköltözne hozzám hétvégékre?

Figyelt kérdés

Levelezőn tanul, ő azt hitte jelentkezéskor, hogy úgy lesz, hogy havonta egyszer kell emiatt Pestre utaznia, de minden péntek-szombat vannak órái.

Idén ingázott, de mondta, hogy vonattal rengeteg, mindig késik, a csatlakozásokat nem éri el, vizsgát is késett le már, katalógusos órát is. Autóval nem tud jönni, mert régi az autójuk, nem megbízható ekkora távra.


Nekem most júniusban lett Budapesten vásárolva egy lakás, mert szeptembertől ott tanulok.

És már be is jelentkezett, hogy "ha úgy adódna, alhatna-e néha ott"? Ez alapból azzal indult, hogy havi 1-2 alkalom, most már ott tartanak, hogy akkor ő jönne délelőtt, a férje és a fiuk meg majd péntek délután-estefele, és akkor így legalább a család is tud együtt lenni, nem az lesz, hogy ő szombat este esik haza hullafáradtan... Meg, hogy itt úgyis több a program a gyereknek is, mint otthon.


Azt az 1-2 ottalvást még elviseltem volna, max. addig a barátomnál vagyok, de én nem akarok péntektől vasárnapig egy egész családot vendégül látni.

Alig várom már, hogy egyedül élhessek, hogy legyen egy saját kis birodalmam, ahol senki nem zavar.

Nem akarom megbántani őket, de nem akarom, hogy ott aludjon sem ő, sem a családja... De sértődést sem akarok ebből, hogy jaj ennyit nem teszek meg, nem bírok ki, bezzeg ők.


jún. 23. 14:13
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Juli, nézz szét az AirBNB -k között, rengeteg van. Az én lakásom nincs köztük.
jún. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
94%

Tanulj meg NEM-et mondani!


- Juci ezentul minden hétvégén nálad alszunk a gyerekkel.

- Kati, ide nem jöhettek. Oldjátok meg máshogyan a szállást, de nálam nem alhattok.


Így többet nem kell szóbaállnotok egymással. Neked is nyugisak lesznek a hétvégéid és a lehúzós rokonnal kell többi szóba állnod.

jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Hajam égnek állna, ha vki ezt mondaná, hogy megszáll nálam családostól minden hétvégén. Bocs, nem. Szerintem ne indokld, mert jön a zsarolással, lyukat beszél a hasadba, később már lakáskulcsa is lesz. Szóval bocs, de nem. Miért? Mert nem szeretnéd. Ő egy felnőtt ember ennyi ésszel, keressen szállást koleszban, ahol akar.
jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
96%

Mondd meg, hogy vizsga elotti este nalad aludhat. De amugy nem, plane nem csaladosan.

Nem is ertem, hogy gondolta , hogy egy egyetemista lanyhoz csak ugy minden hetvegen becuccol a csalad. 🤦‍♀️

jún. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Voltam egészen hasonló helyzetben - mármint a lakásomba beköltözés kapcsán, egy 15 éve nem látott másodunokatesóm keresett meg, hogy a párja Pesten végez valami (akkor még) OKJ-tanfolyamot, és emiatt minden héten 2 napot itt töltenek majd, az én lakásomban. Igen, csak így, kérdés nem hangzott el a részéről a beszélgetés során, csak kijelentés. Ott, azonnal közöltem, hogy "szó sem lehet róla". Utána volt "demiértnem", "jajjmármilyenvagy" meg "család-család-család", de újra megmondtam, hogy NEM. Azóta se beszéltünk, szerintem még mindig meg van rám sértődve, de őszintén, nekem nem is hiányzik.

A lakás a tiéd, az életed is a tiéd, hogy te a saját lakásodban kivel akarod élni az életed, azt egyedül te döntöd el. Nem kell miatta zavarban lenni, meg lelkiismeretfurdalást érezni, hidd el, meg tudják oldani máshogy. Rengetegen megoldják, akiknek egyetlen rokona-ismerőse sincs egy adott városban. Erre találták ki a szálláshelyeket, airbnb-t, kollégiumokat.

jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Nemet mondasz és ennyi. Ha megsértődik, az az ő baja, ne foglalkozz vele. Nem is kár érte, mégis mit képzel, hogy kéretlenül beköltözteti hozzád nem csak magát, de a családját is? Ekkora pofátlanságot...
jún. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod neki, nem így beszéltük meg, szóval NEM jössz fel minden cs-p-sz.


Akinek ez nem tetszik, elmondod egyszer, másodszorra ignorálod. Nem kell magyarázkodni, meg kamuzni.


Határozott NEM, de amíg erre képtelen vagy, szarrá kihasználnak az életben.


Én hasonló helyzetben mondjuk kinevetném azt, aki szt az a normális, hogy heti 2-3 napot kerülgetek egy másik embert a lakásomban.

jún. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
94%

Nem. Pont. Beteszik a lábukat aztán azt veszed észre, h kiszorítottak a lakásból, és ki se tudod őket tenni.


Pofám leszakad a amúgy, h családostul becuccoljak rendszeresen napokra máshoz ebben a formában.

jún. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sajnos itt erélyesnek kell lenned, mert aki ennyire pofátlan, hogy minden hétvégén beköltöztetné a családját egy másik, önálló, életképes ember lakásába, az másból úgysem ért. A hétvégét mindenki igyekszik pihenéssel tölteni, tanulni, barátokkal találkozni stb. nem valamelyik követelődzős rokon gyerekeinek az üvöltését hallgatni. Kerekperec közöld velük, hogy nem, ha megsértődik, az az ő szegénységi bizonyítványa.
jún. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
86%

Én komolyan nem értem. Én is jártam levelezőre Pécsre.Én mondjuk közel laktam. De volt 2 barátnőm. Az egyik szombathelyi, a másik alföldi. Kivettem minden hétre egy szobát és senkihez nem akartak beköltözni.

Az ember úgy vállal ilyen sulit, hogy tisztába van vele, hogy megkell oldani a közlekedést és lakhatást.

jún. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!