Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet mondani, ha az...

Mit lehet mondani, ha az egyik rokonom beköltözne hozzám hétvégékre?

Figyelt kérdés

Levelezőn tanul, ő azt hitte jelentkezéskor, hogy úgy lesz, hogy havonta egyszer kell emiatt Pestre utaznia, de minden péntek-szombat vannak órái.

Idén ingázott, de mondta, hogy vonattal rengeteg, mindig késik, a csatlakozásokat nem éri el, vizsgát is késett le már, katalógusos órát is. Autóval nem tud jönni, mert régi az autójuk, nem megbízható ekkora távra.


Nekem most júniusban lett Budapesten vásárolva egy lakás, mert szeptembertől ott tanulok.

És már be is jelentkezett, hogy "ha úgy adódna, alhatna-e néha ott"? Ez alapból azzal indult, hogy havi 1-2 alkalom, most már ott tartanak, hogy akkor ő jönne délelőtt, a férje és a fiuk meg majd péntek délután-estefele, és akkor így legalább a család is tud együtt lenni, nem az lesz, hogy ő szombat este esik haza hullafáradtan... Meg, hogy itt úgyis több a program a gyereknek is, mint otthon.


Azt az 1-2 ottalvást még elviseltem volna, max. addig a barátomnál vagyok, de én nem akarok péntektől vasárnapig egy egész családot vendégül látni.

Alig várom már, hogy egyedül élhessek, hogy legyen egy saját kis birodalmam, ahol senki nem zavar.

Nem akarom megbántani őket, de nem akarom, hogy ott aludjon sem ő, sem a családja... De sértődést sem akarok ebből, hogy jaj ennyit nem teszek meg, nem bírok ki, bezzeg ők.


jún. 23. 14:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
Ez a kérdés már legalább 5-ször ki lett írva.
jún. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy mit lehet mondani? Nemet.
jún. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Jó, persze, a "nem" részen túl gondoltam. :D

Vagy elég, hogy bocsi, mégsem jöhetsz/jöhettek?


Csak félek, hogy jönni fog a "bezzeg mi..." rész, mert korábban a gyerekre is állandóan hívtak vigyázni, egy ideig mentem is, de aztán inkább tehet volt, mint öröm (+ a gyerek is, ahogy nőtt, úgy lett egyre neveletlenebb). Ha mondtam, hogy bocsi, nem érek rá, hallgathattam, hogy bezzeg ő kiskoromban mennyit vigyázott rám, mennyi helyre vittek magukkal és ilyenkor kb. mintha bűntudatot akarna kelteni bennem, hogy akkor én ezt miért nem adom vissza most?

jún. 23. 14:20
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a gyakorikérdés mit tudna segíteni, mikor leírod hogy nem akarod és konkrétan felhozod a példákat hogy miért nem. Ugyan ezeket mond el neki.
jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hátha kapok olyan választ, ami kicsit ilyen szürkezónás, mert ennyire direkt nem szerettem volna lenni vele.
jún. 23. 14:27
 6/33 anonim ***** válasza:
94%
Próbálok egy ilyet..van párkapcsolatod? Vagy bekamuzod, hogy alakul valami, nem szeretnéd elkiabálni, de szeretnétek többet együtt lenni, stb.. Lehetne arra hivatkozni, hogy ő jönne át.
jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

De, pontosan direktben kell elmondania minden egyes felnőtt embernek minden egyes másik felnőtt embernek, hogy hol vannak a határai!!!!


Azzal hogy rád ők vigyáztak, a szüleidnek tettek szívességet, nem neked!! Nem te kérted, hogy szüljenek meg, a saját gyereküket meg ők vállalták.


Egészen pontosan mondd el nekik, hogy mi fér neked bele és mi nem.


Röviden: BESZÉLD MEG VELÜK.

jún. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
98%
Megmondod hogy nálad hétvégén a barátnőid, a pasid alszik, meg házibuliztok. Havi egyszer jöhet de csak ő
jún. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
17%
A szüleid hogyan viszonyulnak ehhez? Gondolom a lakást ők vették neked. Lehet, hogy nekik kellene ezt az egészet elrendezni.
jún. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
96%

Közlöd vele, hoyg nem alkalmas, nem akarsz látogatót. Indokolni nem kell, a TE lakásod, oda azt és akkor engedsz be, ahogy neked megfelel.

Feltehetöen sértödés nélkül nem megy, de aki ennyire pofátlan, az másból nem ért.

jún. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!