Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bármire megváltoztathatom a...

Bármire megváltoztathatom a vezetéknevemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megszeretném változtatni a vezetéknevemet, de nem igazán tudom hogy mi az amit engedélyeznek. Csak olyan nevet szabad felvennem ami kapcsolódik a családunkhoz, vagy bármit? És ha engedélyezik a teljesen családtól független nevet, akkor mivel kell indokolnom hogy azt választottam? Az, hogy miért változtatom meg a nevem, egyértelmű, de az már nem, hogy miért a választott nevet szeretném (Egyébként az indokom az, hogy mert tetszik és ez egy olyan vezetéknév ami a világon mindenhol könnyen kimondható, ha esetleg külföldön szeretnék letelepedni, ami valószínű)

jún. 8. 11:56
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

Hú mennyi idióta van itt...


Biztos nem fogom kikeresni ki melyik kommentet írta, így csak reagálok arra amire kell.


Nem a szüleim magyarosították a nevemet, de a kontextusból szerintem ez ki is derül amúgy. A kilépő papírjaimra írták az Elizabet helyett az Erzsébetet, aztán volt olyan, hogy egy volt tanárnőmnek (öregasszonynak) nehezére esett egy "ennyire külföldies" nevet kimondania ezért állandóan Erzsizett engem. De egyébként semmi bajom a keresztnevemmel, nem erre irányult a kérdésem hanem a vezetéknevemre. Az Elizabet így ahogy van, magyarosan van leírva, aki ezt nem tudja kimondani, az nem engem minősít.


Nem álltak belém amíg nem kezdtem el kötözködni? Te miről beszélsz?! Az elejétől kezdve belém álltatok. Ennyi értetlen és rosszindulatú embert még nem láttam mint itt a gyakorin...


Nem agysebészet becenevet találni? Mire?! A vezetéknevemre?! Ne röhögtess már... Hivatalos helyen, munkahelyen vagy akárhol a teljes nevemet kell leírni, lediktálni, nem mondhatom hogy "légyszi csak azt írd oda hogy Liza".... Nyilván nem a teljes nevemen szólítanak azok akikkel a mindennapokban találkozok, ezt nem "agysebészet" kitalálni ember...


Húú de sok idióta van itt te jóisten....Én itt befejeztem, bárki bármit ír ide, az már engem nem érdekel, mert csak felidegesítem magam a sok hülyén.


Köszönöm annak a pár kevés kommentelőnek aki normálisan válaszolt a kérdésemre!

jún. 9. 10:10
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező, zavarosan írsz:


"még a keresztnevemet is magyarosították (mert amúgy angol keresztnevem van) mert azt hitték külföldi vagyok."


Ha azt hiszik, külföldi vagy, miért magyarosítanák Erzsébetre a neved? Hogy szívassanak vagy hogy ne ismerd fel magad a kilépőpapírjaidon? Nem tudod normálisan leírni, hogy mi történt, és te idiótázol másokat.


De szerintem nyugodtan beadhatod a Miller névre a névváltoztatási kérelmet, max nem adják meg, sokat nem veszíthetsz. Akkor keresel másik nevet. Amúgy hasonlít a Müller névre, ami nagyon gyakori német név, lehet, hogy pár év múlva zavarni fog.

jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

"Nem agysebészet becenevet találni? Mire?! A vezetéknevemre?!"


Arra is. De ha menne az értelmező olvasas, ami ugye nem megy, akkor sikerült volna megerteni, hogy a konkrét mondat olyan esetre vonatkozott, amikor a személy teljes neve átlag ember számára kimondhatatlan. Azt is sikerült volna elolvasni és megerteni, hogy hivatalos helyen ilyenkor atadod az igazolványod és máris le tudják írni, mert lemasoljak. Amúgy meg még mindig nem értem, ha ennyire magabiztos vagy abban, hogy az általad kiválasztott név magyar és engedélyezni fogják, akkor A, miért kérdezted és B, miért nem írtad meg és adtad le a kervenyt?

jún. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

43

Mondjuk nekem full egyszeru nevem van, at is adtam az igazolvanyt a bankban kulfoldon, megis sikerult elirniuk 😀 Meg azert nekem is le kell betuzni telefonban, szoval megertem a kerdezot a kulfolddel kapcsolatban, plane ha hosszu is a neve.

jún. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

Ez a létező összes névvel így van szerintem. Ha nem Tóth és Kovács (tisztelet a Tóthoknak és Kovácsoknak!), akkor gondot okoz. Nekem a keresztnevem nem különleges vagy "külföldi", mégis annyian félreértik, és másikat mondanak helyette, hogy már nem javítok ki senkit, hanem felismerem, ha engem szólít valaki a hasonló hangzású névvel. A vezetéknevem sem extra, mégis számtalanszor elírják. Külföldi kollégák meg végképp. Nekem ez valahogy sose volt egetrengető probléma. Hivatalos papíroknál ellenőrzöm, hogy jó legyen, ennyi.


De megértem, hogy a kérdezőnek traumái vannak emiatt, be kell adni a kérelmet, aztán várni, hogy jó lesz-e.

jún. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
56%

Amennyiben létező vezetéknév és nem történelmi, igen.

(ill. azért jó, ha nem ilyen beképzelt / fellengős, de látom, a Millert hoztad példának, teljesen korrekt... mert volt más kérdező, aki elkezdte, hogy ő Szép nevet akar, mert ő szép...)

jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!