Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bármire megváltoztathatom a...

Bármire megváltoztathatom a vezetéknevemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megszeretném változtatni a vezetéknevemet, de nem igazán tudom hogy mi az amit engedélyeznek. Csak olyan nevet szabad felvennem ami kapcsolódik a családunkhoz, vagy bármit? És ha engedélyezik a teljesen családtól független nevet, akkor mivel kell indokolnom hogy azt választottam? Az, hogy miért változtatom meg a nevem, egyértelmű, de az már nem, hogy miért a választott nevet szeretném (Egyébként az indokom az, hogy mert tetszik és ez egy olyan vezetéknév ami a világon mindenhol könnyen kimondható, ha esetleg külföldön szeretnék letelepedni, ami valószínű)

jún. 8. 11:56
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
81%

A kezdőbetű akkor volt, amikor magyarosítani kellett a neveket, a második világháború után, a sváb felmenőim pl Szeibertből Szántók lettek, a Pfenning Pápai, egy ismerősöm felmenőinek H-val kezdődő szlovák (azt hiszem) vezetéknevéből Hazafi lett, stb.

Ez akkor volt szabály.

jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
43%

#31

Később is, mert ismerősöm 60 körül van, és ő még más névvel járt iskolába, mint amin jelenleg fut. De nekik nem magyarosítani kellett, mert nagyon is magyar volt a vezetéknév, csak elég vészjósló. 😃 (Halál).

jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
76%

32

Zsenialis, erre fogom valtoztatni 😀

jún. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, a Halál vezetéknevet hallottam párszor, annyira nem ritka.

Azt nem tudom, hogy meddig volt kötelező ez s kezdőbetűzés, de pl anyukám is felhozta ezt az apai nagyszülők halála után (a papa megsértődött volna, ha lecseréljük a nevét), és az ötlet ott is ugyanazzal a betűvel kezdődő név lett volna, pedig akkor már rég nem volt muszáj annak lennie.

jún. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
33%

Ezt nem értem:


"a keresztnevemet is magyarosították (mert amúgy angol keresztnevem van) mert azt hitték külföldi vagyok,"


Kik magyarosították a keresztnevedet? A szüleid, hogy ne higgyenek külföldinek? Vagy mások?

jún. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
Az azonos betűvel kezdődő új név kőbevésett szabály? Zieglerből lett Gárdonyi, Glatterből Radóczi/Radnóti, Neumannból Molnár (Ferenc). Ők nem voltak politikusok, akik a mozgalmi fedőnevüket véglegesítették, mint Uljanov, vagy Csermanek.
jún. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
80%

#34


Nem azt mondtam, hogy ritka, csak hogy konkrétan egy család ezt a Halál nevet megváltoztatta egy szintén H betűvel kezdődő családnévre, nem akartak halálosak maradni. 😃 Mondjuk ha van köztük orvos, vicces lenne, amikor Marika nénivel közlik, hogy magát Dr. Halál műti. 🤣

jún. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
32%
De kajak, ahelyett, hogy segítenétek, beleálltok. Ritka egy fos életetek lehet.
jún. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
18%

9-es, én külföldön élek, tudod, milyen kics.szettül kellemes mikor minden átkozott telefonos ügyintézésen 10 percbe telik kibetűzni a nevem?


És nem bonyolult Mo-n, csak épp olyan név, amit német nyelvterületen életben nem hallottak még.


A keresztnevem még hagyján, az egyszerű, de a vezetéknevem az szörnyű.


Persze, könnyű okoskodni.

jún. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
82%

38


A többség segített. Onnantól "álltak bele", hogy neki álltak kötözködni, merthogy ő jobban tudja. Ha így van, miert is a kérdés?


39


Külföldön élek én is. Konkrétan Hollandiában, ahol igen nagy az immigransok száma. Marokkó, India, Törökország, Ázsiai országok lakói előszeretettel költöznek ide. Hidd el, csak az érti, írja le helyesen vagy mondja ki helyesen a nevüket, aki az adott nyelvet folyékonyan beszéli. Még életemben hallottM itt olyat, hoyg bárkinek megváltoztatta volna emiatt. Hivatalos helyen amúgy is valami irántad igazolod magad, azt át lehet adni arra is, hogy hiba nélkül írják le a neved. Amúgy meg létezik becenév. Nekem volt Afrikai származású osztálytarsam valami eszméletlen bonyolult, számunkra kimondhatatlan névvel- érdekes módon ő simán megoldotta a problémát azzal, hogy a teljes nevű bemutatkozás után közölte, szeretné, ha csak Noah-nak hívnánk. Nem agysebeszet és komolyan, röhejes azért nevét változtatni, mert majd külföldön nem tudják kimondani...

jún. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!