Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bármire megváltoztathatom a...

Bármire megváltoztathatom a vezetéknevemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megszeretném változtatni a vezetéknevemet, de nem igazán tudom hogy mi az amit engedélyeznek. Csak olyan nevet szabad felvennem ami kapcsolódik a családunkhoz, vagy bármit? És ha engedélyezik a teljesen családtól független nevet, akkor mivel kell indokolnom hogy azt választottam? Az, hogy miért változtatom meg a nevem, egyértelmű, de az már nem, hogy miért a választott nevet szeretném (Egyébként az indokom az, hogy mert tetszik és ez egy olyan vezetéknév ami a világon mindenhol könnyen kimondható, ha esetleg külföldön szeretnék letelepedni, ami valószínű)

jún. 8. 11:56
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
41%
Mondjuk én ezért nem váltanék nevet semmi képp.
jún. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
30%

1-es, kit érdekel, hogy te miért ragaszkodsz a pronyó Szabó/Tóth/Nagy/Kovács nevedhez?


Kérdező, történelmi neveket nem lehet választani, csak ha mondjuk sa leszármazottjuk vagy. Egyébként kérelmezhetsz bármit, nem kell hogy köze legyen a családodhoz.

jún. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
10%
Há kérdező ha már megva a 10-30 milla kp a letelepedéshez változtasd meg nyugodta.
jún. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy ezért nem változtatnál? Nem is írtam, hogy miért akarom megváltoztatni. Túl németes, krixkraxos nevem van, senki se tudja leírni és kimondani, én magam is utálom és nem azonosulok vele. Egy olyan névre akarom változtatni ami a magyaroknak és a külföldieknek is könnyen leírható és kimondható. (Miller)
jún. 8. 12:29
 5/46 anonim ***** válasza:
92%

Történelmi név csak akkor lehet, ha a leszármazottjuk vagy.

Például nem lehetsz Kossuth, csak akkor, ha van hozzájuk közöd, vagy van ilyen nevű felmenőd.

jún. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
86%
Nos, a Miller-t nem fogják engedélyezni, mert nem magyar név. Nem magyar, régies irasmodu, híres ember neve és hasonlók nem engedelyezettek
jún. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Miért nem magyar név a Miller? Tudom, hogy angol származású, de sok magyart hívnak Millernek és a helyesírása is beleilleszkedik a magyar nyelvbe. Tehát én nem változtathatom meg a nevemet egy könnyen kiejthető és leírható névre magyarként, de nyugodtan lehet olyan nevem ami inkább egy n.ciéhoz hasonlít és egész életemben magyarázkodnom kell?
jún. 8. 12:37
 8/46 anonim ***** válasza:
85%
Ha van Miller felmenőd akkor lehet. Ha nincs, akkor külföldi nevet nem engedélyeznek
jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
22%
Érdekes barátaid lehetnek, ha úgy érzed, hogy a vezetékneved miatt magyarázkodnod kell
jún. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Nem a barátaimnak kell magyarázkodnom hanem idegen embereknek. Főnökök, munkatársak, ügyintézők, stb... És rohadtul unom már.
jún. 8. 12:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!