Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyar vezetéknevem megváltozt...

Magyar vezetéknevem megváltoztathatom a szerb ükmamám vezetéknevére? Engedélyezik ezt? Az utónevemet is megváltoztathatom egyben?

Figyelt kérdés
hallottam olyat, h azonos kezdőbetűjű családnévre lehet csak változtatni, csak magyar, és nem gyakori névre..ezek igazak? Engedélyezik a teljes névváltoztatát azzal az indokkal, hogy becseületsértést követtek el ellenem a teljes nevem kiírásával a neten?
2010. dec. 6. 01:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azonos kezdőbetű teljes névváltoztatás is lehet 20000 Ft-ért a rokon neve lehet az indoklásban.Védett nevet nem engedélyeznek.Régen 3 nevet kellett megjelölni most nem tudom.Persze a költségekhez megy az igazolványok cseréje is.
2010. dec. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

VUJITY TVRTKO például a Balogh Szilárd nevét változtatta meg a nagyszülői névre...


Ha valamelyik felmenőd nevére szeretnél nevet változtatni, akkor nincsenek előírások.


====== ============= ============= ============


Már ne is haragudj, de azért ne változtasd meg a neved, mert valami kretén a netre kitette...

És ha a megváltoztatott nevedet is kiteszik?!... Akkor megint nevet cserélsz?!...

Ez iszonyú sok utánajárás, költség, bosszankodás...


Inkább pereld be azt, aki kitette a neved és becsületsértést követett el!

Ha megrágalmaztak, becsületsértést követtek el, azt be kell perelni, néhány milliós kártérítést is követelhetsz.

2010. dec. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem tennék ki az új nevem, mivel elköltözök, és abban a városban senki nem tudná rólam, mi volt az előző nevem mert ott senki nem ismer.
2010. dec. 6. 01:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha Te ettől jobban érzed magad,akkor váloztasd meg,ne foglakozz senkivel!Én is megváltoztattam,20 ezer Ft illetékbe került,3 hét alatt megkaptam az engedélyt a belügy minisztériumból,és onnantól 3 nap alatt beszereztem az összes okmányomat.Személyimet megigényeltem,2 hét múlva potán küldték,jogsit,adókártyát szintén.Tb kártyát azonnal megkaptam.ennyi volt,semmi rengeteg utánajárás nem volt,viszonylag friss ügy volt,2007-ben intéztem.Ha ez kell a lelki békédhez,holnap már kezd is el intézni!Sok sikert,és viseld egészséggel az új,általad választott nevet!
2010. dec. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!