Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bármire megváltoztathatom a...

Bármire megváltoztathatom a vezetéknevemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megszeretném változtatni a vezetéknevemet, de nem igazán tudom hogy mi az amit engedélyeznek. Csak olyan nevet szabad felvennem ami kapcsolódik a családunkhoz, vagy bármit? És ha engedélyezik a teljesen családtól független nevet, akkor mivel kell indokolnom hogy azt választottam? Az, hogy miért változtatom meg a nevem, egyértelmű, de az már nem, hogy miért a választott nevet szeretném (Egyébként az indokom az, hogy mert tetszik és ez egy olyan vezetéknév ami a világon mindenhol könnyen kimondható, ha esetleg külföldön szeretnék letelepedni, ami valószínű)

jún. 8. 11:56
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
82%
De KováCH, vagy KováTS sem. Kivéve, ha korábban úgy hívták a rokonaid, de az előző rendszerben "egyszerűsítették". Ezt viszont dokumentálnod kell. Bár, ha németes névről akarsz lejönni, akkor ez nem érint.
jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

20!


Itt: [link]



"(6) A magyar hagyományoktól eltérő hangzású, magyartalanul képzett név, történelmi név, régies írásmóddal írott családi név felvételét – különös méltánylást érdemlő körülmények kivételével – nem lehet engedélyezni."


28§

28

jún. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
Miért magyartalanul képzett, magyar hagyományoktól eltérő hangzású név a Miller? Ezt magyarázza már el nekem valaki...
jún. 8. 17:50
 24/46 A kérdező kommentje:

18-as:


Nem teljesen mindegy, hogy mások nehezen mondják ki a nevemet vagy nekem nem tetszik? Mindkettő teljesen indokolt. Abban igazad van, hogy rettenetesen utálom a vezetéknevemet, nem illik hozzám, már alapból a németeket is utálom, erre ilyen nevet kaptam...

Viszont nem te éled az életemet tehát nem tudhatod, hogy mennyit szenvedek ezzel a névvel. Soha se tudják leírni, soha se tudják kimondani, annó az iskolában inkább csak a keresztnevemen szólítottak egy versenyen mert nem is merték kimondani a nevemet nehogy rosszul mondják, de volt már olyan hogy a kilépő papírjaimra teljesen más név lett írva, még a keresztnevemet is magyarosították (mert amúgy angol keresztnevem van) mert azt hitték külföldi vagyok. De volt olyan is, hogy németül kezdtek el beszélni hozzám, én meg csak lestem hogy most mi van, mert egy szót nem beszélek németül. És mikor kérdeztem hogy tessék? akkor elkezdett az illető nevetni hogy jajj bocsi azt hittem nem tudsz magyarul. Akkor te most német származású vagy?


Nekem ez rettenetesen kellemetlen és megakarok szabadulni tőle, nem akarok arra várni hogy talán egyszer majd feleségül megyek valakihez...

jún. 8. 17:54
 25/46 anonim ***** válasza:
75%

"Miért magyartalanul képzett, magyar hagyományoktól eltérő hangzású név a Miller? Ezt magyarázza már el nekem valaki..."


Nos, a miller egy angol szó, jelentese molnár. De hajra, kervenyezd. Majd elutasítjak.

Amúgy ha a kereszteved angol, akkor az egyik szülőd külföldi állampolgár, így elvileg te is az lennél. Kervenyezd abban át országban a nevvaltoztatast

jún. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Miért lenne az egyik szülőm külföldi állampolgár? Te még komolyan nem hallottál angol keresztneveket ebben az országban? Nem csak Enikők, Fruzsinák, Máriák meg Júliák vannak, vannak Jessicák, Olíviák, Kirák is amik mind-mind külföldi nevek.
jún. 8. 18:02
 27/46 anonim ***** válasza:
91%

"még a keresztnevemet is magyarosították (mert amúgy angol keresztnevem van)"


Ebből az következik, hogy a kereszteved mondjuk James ők meg leirták hogy János.



A Fruzsina görög eredetű amúgy, a Mária héber, a Júlia meg latin.

jún. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Elizabet a nevem és Erzsébetet írtak.
jún. 8. 18:39
 29/46 anonim ***** válasza:
85%

Egy ismerősöm a Czigány vezetéknevet viselte. Ő az anyja vezetéknevét vette fel, amint nagykorú lett.

Ez nálad nem opció? Vagy az egyik nagyanya leánykori vezetékneve?


Egyébként úgy tudom, valami teljesen másra úgy lehet változtatni, hogy a kezdőbetűnek azonosnak kell maradnia. Meg itt is áll az, amit írtak, történelmi név nem lehet (Kovácsból Kossuth mondjuk).

jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

Na most meg kezdobetuzunk is 😀 Na EZ hol van leirva?


Es a magyar hagyományoktól eltérő hangzású, magyartalanul képzett név peldaul a Washington, mert az magyartalan irasmod, de a Miller teljesen magyaros irasmod. Ugy ejted,ahogy irod. Arrol sehol nincs szo, hogy csak ertelmes magyar szo lehet a vezetekneved. Mert akkor mi van pl a Mrázokkal? Mráz ertelmes magyar szo talan?

jún. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!