Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bármire megváltoztathatom a...

Bármire megváltoztathatom a vezetéknevemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megszeretném változtatni a vezetéknevemet, de nem igazán tudom hogy mi az amit engedélyeznek. Csak olyan nevet szabad felvennem ami kapcsolódik a családunkhoz, vagy bármit? És ha engedélyezik a teljesen családtól független nevet, akkor mivel kell indokolnom hogy azt választottam? Az, hogy miért változtatom meg a nevem, egyértelmű, de az már nem, hogy miért a választott nevet szeretném (Egyébként az indokom az, hogy mert tetszik és ez egy olyan vezetéknév ami a világon mindenhol könnyen kimondható, ha esetleg külföldön szeretnék letelepedni, ami valószínű)

jún. 8. 11:56
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
81%

"Miért nem magyar név a Miller?"


Mert nem az. Nem agysebeszet, a Miller nem magyar vezetéknév. Attól, hogy vannak magyarok akik ezt viselik, még nem lesz magyar név. Nekem is német vezetéknevem van, attól még magyar vagyok. Anyad oldalán kereshetsz a felmenők között egyszerűbb nevet.

Amúgy mit kell magyarazkodni? Max a helyesirasat kérdezik meg

jún. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
82%
Figyelj én egyáltalán nem vagyok áldozathibáztató típus, de életemben nem hallottam olyanról, hogy valakinek ilyen helyzetekben magyarázkodnia kelljen, mert n@cinak nézik. Jó, egyes körökben lehetséges, de szerencsére az egy nagyon kis része a társadalomnak, még ha az ellenkezőjét is próbálják elhitetni. De ha nem folyamatosan az Aurórában meg hasonló helyeken dolgozol, szerintem kb soha senki nem asszociál arra egy német névről, hogy n@ci lennél, így 2024-ben.
jún. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
94%

Az én családomnak tipikus 2. világháborúval összeköthető neve van ( Sindler, eredetileg Schindler)


Soha, senki egy pillanatig se értetlenkedett vagy problémázott pedig rengeteg külföldi barátom van

jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
94%
Honnan lehet visszamenőleg megtudni milyen nevekhez volt közöm? Mármint hogy hogy hívták a felmenőimet? Nyilván egy adott szakaszig tudom, de régebre visszamenőleg nem.
jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
81%
Igen, megváltoztathatod a neved Bármire, és akkor úgy fognak hívni, hogy Bármi.
jún. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 Katona Dius ***** válasza:
89%

Én azt javaslom, nézz szét a családfádban, van e olyan név, ami tetszik. Azt könnyebben engedélyezik, mint olyat, amihez nincs közöd.

Nem csak anyai ágon nézhetsz szét, apai ágon is. Hisz apukád anyukája és annak felmenői, vagy nagypapád anyukája és annak felmenői neve is választható.

jún. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
81%

"Túl németes nevem van... Egy olyan névre akarom változtatni ami a magyaroknak és a külföldieknek is könnyen leírható és kimondható. (Miller)"


A Miller éppen annyira nem magyar, mint a - szerinted - németes név, erre garantáltan nem megváltoztatni.

jún. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
87%
Nyugat-Európában meg az Egyesült Államokban is dolgozik rengeteg indiai meg pakisztáni, nagyon kacifántos nevekkel. És nem csak mosogatóként, hanem pl programozóként vagy vezető pozícióban. Eszükbe sem jut, hogy a 2×16 szótagból álló nevüket mwgváltoztassák és nem zavar senkit. Nem hiszem, hogy a te németes neved olyan sok gondot okozna az embereknek, inkább nem szereted valamiért.
jún. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
Molnár lehetsz még.
jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
76%

Errol tudna valamelyikotok hivatalos infot linkelni, hol van leirva, hogy csak magyar nev lehet?

En ezt talalatam, ebbol nem kovetkezik, h pl Miller ne lehessen.


"Nem kérhető a magyar hagyományoktól eltérő hangzású, magyartalanul képzett név, tehát Kovács Dávidból minden bizonnyal nem lehet Washington Dávid.

Nem kérhető történelmi, vagy régies írásmóddal írott családi név, tehát Kovács Dávidból valószínűleg Batthyány Dávid sem lehet."

jún. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!