Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet jó apa egy 60 év feletti...

Lehet jó apa egy 60 év feletti férfi?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha 60 év felett vállal gyereket, azért még lehet jó apa, igaz?
2010. okt. 28. 12:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:

10.28! Most már nem csak szánalmas vagy hanem nevetséges is! Mi ez a link? Hogy jön ez ide? Vagy erre a kérdésre nem szabad válaszolni mert te megtiltod?

Te fogalom zavarral küzdesz!

2010. okt. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 A kérdező kommentje:

Nem állt szándékomban az életükben vájkálni és nem is fogok. A kérdéssel sem vájkálok az életükben (bár tény, hogy ritka esetről van szó)... Ennek ellenére csak újra: nem ez volt a szándékom.


Csak mint már írtam ambivalens érzéseim vannak (mwlyek egyre inkább az ő javukra tolódnak) a dologgal kapcsolatban. Mivel én sem vagyok teljesen kívülálló, érdekelt, hogy igazi "kívülállók" hogy látják a dolgot...


Mindenesetre bodognak tűnnek és a baba jön, azt már nem lehet visszacsinálni. Az "apa" nem pénzes, a lány meg boldog, hogy anya lesz... És abban nem kételkedem, hogy jó szülők lesznek, csak másképp, mintha az apa 30 év körül lenne.


Én egy elég liberális családban nőttem fel amúgy. Édesanyámnak ugyanaz a véleménye, mint egy előttem szólónak: a gyereke legyen boldog, mindegy, hogy gyári munkás vagy orvos, magyar vagy nem magyar, mélyen vallásos vagy sem, fiatalabb, egyidős, idősebb vagy sokkal idősebb. Amíg a lányai (és unokái) boldogok és nem esik bántódásuk, addig minden rendben és ezt már tapasztalatból is írhatom...


Én sem fogok a lányom útjába állni, ha egy 60 éves férfit hoz haza. A 60 éves férfi ne bántsa a lányom és az unokáim, titszteljen mint a felesége anyját és helyben vagyunk. Más kérdés, hogy az ilyen esetet egy pszichológus előszeretettel elemezné.


És hozzáteszem még, hogy az nem törvényszerű, hogy minél idősebb egy férfi a nőnél, annál jobban bántja őt lelkileg. Lehet, hogy gyakoribb a dolog, ha a korkülönbség nagy, de nem feltétlenül törvényszerű...

2010. okt. 29. 11:56
 63/73 anonim ***** válasza:
67%
Hagyd, nincs értelme , ő ezt úgysem ért!
2010. okt. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
35%

20 éves vagy és még fiatal, soha ne mondd, hogy soha, ha majd anya leszel és a lányod hazavisz egy nagypapa korú bácsit huszonévesen , nem fogsz neki örülni, lehet , hogy tévedek és te leszel a kivétel de nem hiszem. Ha te is többet élsz és több tapasztalatod lesz más lesz a véleményed dolgokról, lehet valaki liberális mi is azok vagyunk de a liberalizmusnak ehhez semmi köze, én anya vagyok és a legjobbat akarom a lányomnak mint mindenki és ez nem azt jelenti, hogy mindenre rábólintok, mert van amit ő még nem tud, nem ismer és csak későn jön rá , hogy ez a döntés nem biztos , hogy az ő érdekeit szolgálja, ezt most még nem értheted és ez nem kritika és nem szemrehányás, mert ahogy írsz abból látom, hogy értelmes , okos lány vagy csak még a korodból adódóan naiv és ez sem kritika!

Annak a válaszolónak aki szajkózza ezt a "nem szólunk bele más életébe dolgot" most megpróbálom szépen és kedvesen elmagyarázni, talán így megérti!

1. nincsenek nevek, tehát nem ismerjük akikről írnak!

2. Senki nem megy oda hozzájuk, hogy csinálják vagy ne csinálják, kérdeztek és mi válaszolunk!

3. itt mindenki egy véleményt írt le, ahogy ő is, de az nem baj ha nem egyezik ez csak 1 vélemény és nem ÍTÉLET

5.Itt ha nem venné észre az emberek kérdeznek és a másik emberek válaszolnak!

6. Az, hogy ő leírta, hogy mellette van , az is egy vélemény és nem mondja senki, hogy beleszólt a születendő gyerek életébe!

7. Fogadja el, hogy az emberek véleménye más mert az emberek is mások!

8.Ha nem érti a kérdést vagy az oldal lényegét kérjen meg valakit aki elmagyarázza neki mi a vélemény és a más ember életében való kutakodás közt, mert úgy látom ez nem tiszta neki!

2010. okt. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
34%

Segítek én is!

Kérdés: Lehet jó apa egy 60 év feletti férfi? Név nélkül , tehát 1 ismeretlen férfi akinek csak a korát tudjuk= általánosítás, bárki lehet!

És mi leírjuk, hogy erről MI A VÉLEMÉNYÜNK! Nem kutakodtunk, nem kérdeztük kik ezek az emberek, nem tudunk és nem is érdekel az életük, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG ERRE A KÉRDÉSRE MONDTUK EL A SZEMÉLYES VÉLEMÉNYÜNKET!!


Szerintem így sem érti, de legalább megpróbáltuk! :-)

2010. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
52%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 13:42

:


Úristen, mintha apukám írta volna. Ő is 23 évesen veszítette el az akkor 51 éves apukáját, aki rákban halt meg, csak apu most 51...


Kérdező: Szerintem 60 évesen már kicsit [hmm...O_o] késő. Főleg ha van már 1 gyereke. A 26 éves nő meg nem tudom mit akar egy 60 éves férfivel... Amúgy is, a férfiak átlagéletkora 72 év [nem csak Magyarországon, hanem összesítve], tegyük fel, 72 éves kora körül meghal [+- 1-2 év, ha most az átlaggal számolunk]. Ott marad a kamasz fia/lánya egyedül az anyjával. Szerintem egy kamasz gyereknek szörnyű érzés eltemetni az apját. 20on, 30+ évesen is nagy tragédia, hát még egy gyereknek!

Persze, ha még 1. gyerek lenne, akkor azt mondom oké, hát ha ez a vágya, hogy gyereke legyen. De, hogy már van neki... Inkább koncentráljon az unokákra.

2010. okt. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, a saját életeddel foglalkozz, ne másokéval!
2010. okt. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:

Úgy ítélkeztek, hogy nem is ismeritek ezeket az embereket, semmi közötök az életükhöz, lehet, hogy nem is tudják, hogy egy "jóakarójuk" kérdést tett fel róluk a neten.

Igaz, még fiatal vagyok, bár már közelebb a 30-hoz, mint a 20-hoz, de ha valaki kérdéseket tenne fel rólam a neten idegeneknek és megtudnám, nagyon haragudnék rá, és lehet, hogy egy darabig nem is beszélnék vele, míg nem kér bocsánatot, amiért olyanba ártotta magát, ami nem az ő dolga. Mindenkinek biztos van mit söprögetnie a saját portáján is, arról kérdezősködjetek és azzal törődjetek, ami a ti dolgotok, van elég probléma ezek nélkül a fölösleges ítélkezéseken kívül is. Sajnálom, ha valakinek olyan sekélyes az élete, hogy csak az ilyen ítélkezésekben lel örömöt vagy csak így tud adrenalint termelni.

A családom is tele van ilyen minden lében kanál emberekkel, nem is tartom velük a kapcsolatot, nem véletlenül.

2010. okt. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
Tudod én is örülök hogy egy ilyen szemellenzős és értetlen ember nem tartozik a családomhoz.
2010. okt. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 Roncenzo válasza:

Kedves Babcó!


Egy 60 év körüli férfi lehet jó apa. Egy 80 éves is lehet jó apa és egy 20 éves is lehet rossz. DE! Gondolj arra, hogy a gyereknek mi a legjobb! Akkor is, ha fantasztikus lesz az apja, neki az a legjobb, ha nemcsak az anyja éli meg azt, hogy láthassa az unokáit. Ezt már többen is leírták előttem valamilyen formában és tényleg egy értelmes lánynak tűnsz.


(Tessék magadnak mást keresni, mielőtt 26 leszel!) ;-)


Egy Nő (38)

2010. okt. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!