Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet jó apa egy 60 év feletti...

Lehet jó apa egy 60 év feletti férfi?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha 60 év felett vállal gyereket, azért még lehet jó apa, igaz?
2010. okt. 28. 12:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
39%
Nem nekik való a gyerek, illetve unoka személyében tudom elképzelni!! Az előttem íróknak van igaza, nincs már meg az a türelem, és még erre mondják, "mindennek megvan a maga ideje"! És ez nagyon igaz mondás!!!!
2010. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
83%
Édesapámat 26 éve örvendeztettem meg egy lány unokával. A közelmultban hunyt el 76 évesen. Sokkal több türelme volt az unokájához, mint hozzám annak idején.
2010. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
94%

1. 30 évesen nem halhat meg senki? Az törvényszerű, hogy ő már meg se éri, hogy a gyermeke felnőljön? fiatalon is benen van a akiliban, sőt egyre inkább benne van


2. ha a másik oldalról közelítjük meg a dolgot, akkor dobjam ki apumat mert betöltötte a 60-at? (Igaz, én is a 30-at :)) De nekem ő akkor is apukám.

Ha hülyeséget csinálok, akkor a mai napig a fejemre koppint. Már nem vagyok köteles rá hallgatni, de a szülői reflex működik

2010. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
76%

Lehet jó apa de a kérdés, hogy meddig! Én 23 évesen vesztettem el az apámat (rákban halt meg, 50 évesen) és nehéz volt, hogy sem az esküvőmet, sem a kislányom megszületését nem érhette meg, nagyon nagy űrt hagyott maga után, nincs nap , hogy ne gondolnék rá. Mindig összeszorul a szívem még most is( 40 éves vagyok) ha látom más apa kapcsolatát a gyerekével az unokájával, nekem ez már nem adatik meg és ez nem természetes dolog!

Ha 60 évesen születik gyereke és jó esetben megéli a 80 évet, a gyerek akkor is 20 éves lesz és az apja halála egy 20 évesnek nagy trauma, mindannyiunknak ,de a fiatal lélek még sebezhetőbb, arról nem is beszélve, hogy míg más apa táncol a gyerek lagziján neki talán annyi jut, hogy ápolhatja az idős édesapját!

Ha egy férfi 60 évesen vállal gyereket lehet jó apa, de felelősségteljes nem ha kiteszi a gyerekét ennek!

2010. okt. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
48%
Azért ilyenkor kicsit a gyerekre is kéne gondolni. Egy kamasz- vagy tinédzserkorú gyereknek sokkal nagyobb trauma és fájdalom feldolgozni az apja esetleges halálát, mint egy felnőttnek. Márpedig 70 éves kor körül manapság már nem ritkaság meghalni.
2010. okt. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
100%
A Kóbor meg a Révész pl. élvezi.
2010. okt. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
66%
Lehet 60 éven felül is jó az apa,de nem egy csecsemő mellett.Szegény nagypapa korú apuka majd úgy fog járni az első szülői érekezleten a gimiben,hogy az Oszifő megkérdezte tőle,hogy a Klir kislányok nagypapája tetszik lenni? Nem én az apukájuk vagyok.Biztos,hogy nagyobb türelem van már 60 éven felül.Én is az unoka látogatás után egy hétig alig birom magam összeszedni.Nem nekünk való lenne már naponta .Mifelénk a gyászközleményekben 6o év körüli férfiak vannak.Másik részük meg lecseréli fiatalra a régit,azt hiszi ott megfiatalodik,érzi a kapuzárást,de a ceruza már ott sem fog.
2010. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
56%

"A Kóbor meg a Révész élvezi.....", ja a nagy nyilvánosságnak, aztán meglátjuk meddig, de ne legyen igazam. Kiváncsi lennék rájuk a magán mindennapjaikban mennyire élvezik, de már nem csinálhatják vissza, ha egyszer megvan.

Ja, igen unoka is más, mint a saját, és valóban ha majd 13-14 évesen elveszti az apját a gyerek tényleg mekkora trauma lesz neki.

2010. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
55%
Itt valaki azt írta, hogy a szüleit bármikor elveszítheti az ember és ez igaz is, de ez nem a mi döntésünk de egy 60 feletti ember már tudhatja, hogy a kamasz őt ideje korán fogja elveszíteni és a gyerekének ezzel a fájdalommal BIZTOS, hogy meg kell küzdenie és ha ezt tudja akkor önzés az ő részéről mégis bevállalni a gyereket!
2010. okt. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
56%
A Kóbor meg a Révész élvezi ..majd kérdezed meg a gyereküket a sírjuknál, hogy ők mennyire élvezik!!
2010. okt. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!