Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet jó apa egy 60 év feletti...

Lehet jó apa egy 60 év feletti férfi?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha 60 év felett vállal gyereket, azért még lehet jó apa, igaz?
2010. okt. 28. 12:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
39%
Lehet, de ez nem korfüggő dolog. Én nem vállalnék be férfiként 60 felett gyereket.
2010. okt. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
47%
Kedves 15.05! Nagyon tévedsz , senki nem ítélkezik csak a véleményét mondja el, a véleményét és a tapasztalatait, én azt tudom, hogy 23 évesen megsemmisített az, hogy az apám sírjánál kellett állnom! Ti akik annyira mellette vagytok csak egy dolgot felejtetek el, hogy az a gyerek aki fiatalon eltemeti az apját mit érez és abban sincs igazatok, hogy ugyanolyan mintha elhagyná! Ha egy gyerek szeretetben nő fel egy jó apa mellett még nehezebb elviselni a halálát, ami végérvényes! Akit elhagynak az ki tudja a szívéből zárni és akár utálni is tudja az apját de akitől a halál veszi el az szenvedni fog sok -sok évig! Ti sokan vagytok itt anyák, miért olyan nehéz ezt megérteni?!Különben meg én azt gyanítom, hogy a 60 feletti apának már van gyermeke, szerintem elvált és most talán új életet kezd , nem tudom én csak azt tudom mi vár a még meg nem született gyerekre!
2010. okt. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
47%
40 éves nő vagyok és az Ifjú Titánnak teljesen igazat adok!! Ébredjetek már fel!!!
2010. okt. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
39%

Elolvastam a kommneteket és most hallgassátok meg az én tapasztalatom!

26 éves lány vagyok és tavaly halt meg az apám akit 2x veszítettem el.

A szüleim 13 éves koromban váltak el és akkor költöztünk el az apámtól. Nem volt kellemes de mégis volt apám, találkoztunk de nem sűrűn, de tudtam ha akarom láthatom még akkor is ha nem volt minta apa, aztán 10 évre rá beteg lett, az anyám ott volt, mi a nővéremmel ott voltunk, ápoltuk és orvosokkal tárgyaltunk, a halála előtt 40 kilóra fogyott, magatehetetlen lett és nekem borzasztó volt látnom és átélnem ahogy leépül és meghal, ez lenne az utolsó amit a gyerekemnek kívánnék , de itt úgy látom nem is az számít, nem a gyerek a fontos, elhangzanak itt nagy szavak, hogy kinek milyen joga van a boldogsághoz, hát ha egy 60 éves ember csak úgy boldog ha gyereke lesz akkor itt valami nem stimmel, ez eddig miért nem volt fontos, addig míg abban a korban volt, hogy úgy vállal gyereket, hogy boldog felnőttként tudhatja? Nem kell 20 évesen gyereket vállalni de 45 éves korára már csak el tudja dönteni egy férfi, hogy akarja e vagy nem? Ha pedig fiatal a feleség , ha 60 éves férfit szeret kalkulálja bele, hogy a férfi igenis kicsúszott az időből és szeressék egymást és éljenek boldogan, van amiről le kell tudni mondani de ha szeretik egymást, ha igazán szeretik akkor ez nem akadály még így is lehetnek boldogok!

2010. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy ilyen lavinát indítok el. A 60 éves férfi nem az én férjem, hanem egy 26 éves nőjé. A 60 éves férfinek van egy fia és a 60 éves férfinak meghalt a felesége. Nem dohányzik, nem iszik, elég "fitt", hogy ezzel a szóval éljek. És ezzel a 26 éves nővel boldogok 3 éve.


Kíváncsi voltam mások véleményére, mert nekem ambivalens érzéseim vannak. Egyrészt boldogsággal vegyes irígykedéssel tekintek rájuk, mert keresztülvitték a szerelmüket annak ellenére, hogy nagyon elítélték őket, amit értek, de mégsem tetszett a dolog, talán márt a feleség a barátnőm. Másrészt sajnálom azt a kis csöppséget, aki lehet, hogy korán elveszíti az apját.


Én egyszer egy 40 éves férfiba voltam menthetetlenül beleszeretve. Amikor rákérdeztek, hogy és mi lesz a gyerekeinkkel, akkor én azt feleltem, hogy inkább legyen egy áldott jó apjuk, aki szereti őket és lehet, hogy korán elveszítik, de emlékezzenek rá boldogsággal és örömmel, mondogassák, hogy "az én apám egy csudaember volt", de ne éljék át azt, amit az anyjuk egy részeges apa mellett, aki talán többet ártott a lelkemben, mintha elvesztettem volna, amikor kamasz voltam. És aki nem csak az én és a testvéreim életét tette tönkre, de az anyámét is.


Ha jó apám lett volna, aki szeret minket és anyut és meghal, akkor azt együtt, mint "egészséges család" átvészeltük volna. De hogy alkoholista volt, megkeserítette az életünket, amit sokáig nem fogunk kiheverni igazán, azt hiszem.


Amire számítottam még a kérdéssel kapcsolatban az az volt, hogy előjön az apakomplexus témája. Nem. Az anyának apakomplexusa van, de a lányának nem lesz az, csak mert az apja pl 60 éves. Az apakomplexus a "nem megfelelő" apa miatt alakul ki, nem pedig az öreg apa miatt...


20/L

2010. okt. 28. 17:46
 36/73 anonim ***** válasza:
39%

Miért csak ez a 2 lehetőség van: Rossz apa és olyan apa aki idős és esetleg ideje korán meghal? Miért nem lehet olyan apa aki fiatal és még jó apa is, hiszen vannak jó apák, miért beszéltek úgy mint ha csak ez a 2 alternatíva lenne?

Azt gondoltam, hogy kb 40 éves lehet a lány de így , hogy ő 26 éves még jobban nem értem ezt az egészet! A 60 éves férfi inkább azon aggódjon , hogy 5 év múlva viszi az Arát egy fiatal Adonisz! 3 éve megvannak boldogságban ez jó, de ez a kapcsolat nem fog 20 évig működni, a lánynak ez nem is apapótló hanem nagyapa pótló, még inkább azt mondom, hogy nem kellene gyerek!

2010. okt. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
68%
26 éves!! na ez vicc!! bizonyára egészséges a kapcsolatuk, és még az is lesz, nyilván évtizedekig...
2010. okt. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom a papinak jó vastag a pénztárcája..én egy baromságnak tartom,hogy a szerelemben nem számit a kor,aki elmúlt már 16 éves az kicsit gondolkozik is a rozsazsin felhő mellet hogy mit vállal..

60 évesen meg nem számit hánynak néz ki,hogy érzi magát mennyire fitt,attól még 60 éves marad. Tegyük fel,hogy eléldegél 100 évet ,de még akkor is ottmarad bennem egy-kté kérdés,mondjuk 75 évesen kamasz gyerekével hogy fog szót érteni? Nagyszülőket ne hozzátok példának,mert nem azonos a szerepkör. A másik ,hogy a nyugdij az emberke 90 százalékának az éhenhalásra sem elég,nemhogy +1 fő eltartására..

Szerintem ez már beteges,jöhet a lepontozás de nem érdekel,ma már valahogy annyira átestünk a ló túlsó oldaláűra,hogy minden teljesne normálisnak számit.. akkor is ha nem az,akkor is elvárják az embertől hogy mindenhez jópofát vágjon..gyerek veri a tanárt,mert joga van hozzá,nők férfivá operáltatják magukat majd gyereket szülnek,az anyukák 5 éves korig szoptatnak ,60 évesen gyereket vállalnak stb

2010. okt. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
76%

Azért kicsit vicces, hogy nagyon sokan temetik már a 60-as korosztályt.

Mindegy, milyen egy kapcsolat, mindegy, ki hány éves, a szerelem se és a gyerekvállalás se korfüggő. Inkább egy felelősségteljes 60-asnak legyen gyereke, mint egy felelőtlen tininek.

Én mondjuk nem tudnám elképzelni magam egy ennyivel idősebb férfi oldalán, de nem vagyunk egyformák (meg persze vannak pasik, akik meg az idősebb nőkre buknak, az meg a másik véglet), de ez most lényegtelen, konkrét esetről van szó, konkrét emberekkel, állítólag jó párkapcsolatba, a gyerek szerető szülőkhöz születne, és ez a fontos.

Azért, mert valaki megözvegyül, már maradjon egyedül élete végéig?

2010. okt. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 20:51,teljesen igazad van!

Egyszer nem is olyan régen,kérdezte valaki,hogy úgy emlékszem,38 éves férfi vállaljon e gyermeket?A válaszokon nagyon kiakadtam,mert írták ám sokan,hogy ugyan vajon eddig mit csinált,meg hogy már rég lekésett,meg hogy fel is kell ám nevelni a gyereket,stb..Mikor megláttam ezt a kérdést,már akkor lehetett tudni,hogy mit fognak válaszolni rá.Már a 40 év körülieket is temetik sajnos,nemhogy a 60 éveseket.Arra nem gondolnak,hogy nagyon sok pár iszonyú hosszú évekig küzd kisbabáért,és sokszor már a 40-es éveiket tapossák,mire végre megadatik nekik is a csoda..De itt most nem erről volt szó,csak azt akartam ezzel mondani,hogy már a negyveneseket is elítélik,nem hogy a hatvanasokat.

2010. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!