Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt megteheti velem?

Ezt megteheti velem?

Figyelt kérdés

Ha elmúltam 18 éves(23 vagyok) és még itthon lakok, és munkahelyem nincs mert egészségügyi okokból a szakmámba nem tudok dolgozni, és elhelyezkedni nagyon nehéz, ezzel tisztában van mégis probálkozok..ezért nem jutok előre.

Ettől hogy itt élek a saját szüleim megszabhatják mikor megyek haza kivel barátkozok és ilyenek????

Amiért nem dolgozok?? Viszont itthon mindent megcsinálok főzök mosok takaritok mégsem engednek sehova, ha mégis akkor hivnak hogy huzzak haza és meg akarnak verni??

És ahhoz lesz majd joguk hogy ha elköltöztem hogy ezen a településen menjek albérletbe és fenyegetőzzenek hogy ne merjek mert tönkre tesznek?


2010. okt. 27. 19:19
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
78%

Jogilag megtehetik. Nem kötelesek fedelet biztosítani a fejed fölé, mivel már nem tanulsz, nem kötelesek etetni, ruházni, eltartani. Morálisan viszont nagyon elítélendő amit tesznek.


Viszont mindettől függetlenül nagyon ideje volna, hogy kezdj valamit az életeddel. Ha nem tudsz dolgozni a szakmádban, akkor nem gondolod, hogy ki kéne tanulnod egy másik szakmát? Ahogy én látom a helyzetet, vagy segítesz magadon vagy sírsz, hogy milyen sanyarú sorsod van. Az előbbinek több értelmét látom...

2010. okt. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
58%
Lusta disznó vagy, kifogásokat keresel, és alpári a stílusod. Nem is csodálom, hogy apád cselédnek tart, bár jobb helyeken azt a munkát is kultúrlények végzik.
2010. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

10:58

Bunko emberek ne is várjanak mást nem vagyok alpári

édesanyád a lusta disznó az ..te nem normális..

2010. okt. 28. 13:47
 44/46 anonim ***** válasza:
46%
Hűha! A kérdezőből kitört a kultúra! Fáj, ha valaki kimondja az igazságot? Nem is érdemes rád több szót vesztegetni, lusta, önző, hisztis liba vagy.
2010. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
61%
Ha fodrász vagy, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy csak vegyszerekkel kell dolgoznod. (a hajvágásban/fonásban/kontyba kötésben stb sztem semmi vegyszer sincs) Sőt! Bp.-en úgy tudom, hogy van már biofodrászat is, így gondolom ott tudnál dolgozni. Hisz nem használnak vegyszereket... Szóval ez az allergia mizéria csak egy nagyon jó kifogás. Az én anyám is kicsit olyan, mint a te szüleid, de ennyire durván nem azért. Éppen ezért bármi "sz@r" melót is elvállalok, hogy el tudjak költözni itthonról, mert enni idősen ne anyám mondja már meg, h kit viszek haza meg kit nem vihetek... :D Sok sikert a munkakereséshez, és kívánom, hogy minél hamarabb el tudj költözni.
2010. okt. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem csak egyszerűen menj el dolgozni valamit, akármit mondanak otthon. Aztán ha látják hogy dolgozol, meg fizud van,megnyugszanak. Utána költözz el minél hamarább, bármilyen közel , vagy messze, csak menj el onnan!Nincs testvéred, aki segithetne? Egyébként meg nyugodtan menj el munkanélkülire, abból is jönne egy kicsi. (Szüleid "skizofrének" lehetnek) Az én apám is nagyon aljas, csak még sokkal aljasabb.

Engem meg a testvéremet(2 lány, diplománk van, tesómnak kettő)- le éhenkórászoz,mert nincs munkánk, ha meg veszünk valamit saját pénzen: irigy, mindennek lehordja a dolgot- az szar, az ilyen, meg olyan, stb. Öcsém dolgozik hosszabb ideje, ő vezette be a netet, arra is olyan irigy, hogy csak na. Már csak azért is, mert nem tudja használni, meg egyszerűen nem képes elviselni, hogy bármink is legyen.

Meglehet, hogy saját eltolt életük miatt "szivatnak",de emellett az is benne van a dologban, hogy te magad gyerekesen állsz a dolgokhoz. Én is 23 vagyok, már a diplomaosztó előtt cirkuszolt apám, hogy takarodjak dolgozni. Mióta legalább kapok annyi munkanélk. segélyt, ami kajára elég, kussol, befogta a pofáját. A semminél több. Nekem már hónapok óta nem találnak munkát, pedig én akarnék dolgozni. Kapd össze magad, és csinálj valamit, mert ők már NEM FOGNAK MEGVÁLTOZNI. Ha nem lépsz, később csak nehezebb lesz,sőt, lehet , örökre "megkötöznek". Én pl. nagyon félek az emberektől,s amióta csak élek ez megszomoritja a mindennapjaimat. De attól még menned kell neked is dolgozni(ha van rá mód, s mert még szükséged van dolgokra, meg fiatal is vagy, hogy ne dolgozz),hogy "beteg" vagy, mert otthon csak rosszabb lesz.

2010. nov. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!