Az OTP megteheti ezt velem?

Figyelt kérdés
Nem rég lettem 18 éves és az OTP ki akar fizettetni velem 200 000Ft-ott. Ez az adósáig még 1987-ben jött létre és csak most jöttek rá hogy nem jó ingatlanra írták rá (szomszédra tán de valakinek ott a környékére), és mikor 17 voltam a gyámhatóság megszüntette a tartozás meg is jött a határozat nem engedte hogy kifizetések velem, de ahogy beöltöttem a 18 jött a levél hogy fizess. Akkor most mi van? De kérem én 1987 ben meg sem születtem meg ez az adósság az elhunyt apám nagyszülei része, és a nagyapám meghalt és azt a háznak a felét örököltem(amiről le akartunk mondani de a gyámhatóság nem engedte) a nagymamám akivel nincs kapcsolat nem rá tették akinek köze van hozzá hanem rám. Hiszen ő vette fel a tartozást a házra annak idején meg úgy volt rendezve van ... Mit tegyek? Nincs pénzem, meg a szüleimnek sem. Meg hát ez az ügy 23 éves és elévült már. Meg hát ez szemétség...
2010. nov. 6. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ez már elég erősen elévülés gyanús (ha közben nem kerestek), de azt sem értem, hogy a gyámhatóság, hogy a jó büdös fenében kényszeríthetett arra, hogy ne mondj le az örökségről, pláne akkor, ha nagyobb rajta a tartozás, mint az értéke.
2010. nov. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem kerestek, hiszen más nevére irták a tartozást, és most jöttek rá hogy nem jól intézték a dolgokat, 1987 óta most sikerült... Mondhatom szép, de miért rám irták mikor közöm sincs a dologhoz? Mit tegyek?
2010. nov. 7. 13:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van ingyenes jogi tanácsadás, kérdezd meg jogásztól, mert ő biztosít tud mondani és törvénnyel is alá tudja támasztani.

Vagy menj be a bírósági panasznapra (az is ingyenes) és kérj ott segítséget.

Nem lehetetlen a bankkal szemben nyerni, csak nagyon nehéz.

2010. nov. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az örökös (ha nem mondott le az örökségről), akkor a hagyaték erejéig felel az örökhagyó tartozásaiért. Mivel megörökölted a ház felét, megörökölted a tartozást is, de csak addig a mértékig, ameddig az örökségből futja.

A necces dolog ebben, hogy a tartozás nincs a házhoz kötve (csak az értékéhez), szóval ha van más vagyonod is, akkor arra is végrehajtást vezethetnek, vagy ha van fizetésed, akkor abból letilthatnak, stb.

De ha nincs semmi más a neveden, és nem érdekel, mi lesz a házzal, akkor egyszerűen nem fizetsz, aztán majd jobb híján elárverezik. Ha többet ér, mint a tartozásod, akkor még meg is kapod a különbözetet pénzben.

2010. nov. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"és mikor 17 voltam a gyámhatóság megszüntette a tartozás meg is jött a határozat nem engedte hogy kifizetések velem, " Ha jól értem megszűnt a tartozásod van ilyen határozatod. Akkor nem értem miért vergődik az OTP. Gyámügyet kérdezd meg, hogy akkor most mi van. Az előbbiekből kiindulva mivel ők intézték. Egyébként kérj jogi tanácsot, akár több helyről is.
2010. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mindenképpen keress meg ügyvédet, de ha a hitel lejárati dátuma után 5 évig egyhuzamban békén hagytak vagyis nem tűnt fel nekik, hogy nem a jó házra tettek jelzálogot, akkor nyugodtan hagyd, hogy pereljenek ;)
2010. nov. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most derült ki, anyukám felhívta a földhivatalt, és az ügyintéző azt mondta, hogy nem ez az egyezlen tartozás 1987 óta, hanem össze vissza vannak összeget kamatos kamattal milliók lehetnek, és én hogyan fizessem ki? És már az OTP végrehajtót fogadott fel, akkor itt fognak kopogtatni a pénzért, mert a nagymamám akivel nincs kapcsolatom kitagadod ez megteszi velem. Sírva fakadok, semmink sem marad az adósságot örökölöm ahogy betöltöm a 18 már az utcán leszek. És az a szomorító mi leakartunk mondani róla de a gyámhatóság nem engedte, mert jó lesz az.. Akkor is volt már rajta végrehajtás de a gyámhatóság nem tudta vagy nem mondta el ez pedig egy jó indok lehetett volna hogy lemondjuk erre meg.. Na nem tudom mi lesz de ez elszomorító, ami itt folyik, hülye szar magyarország!
2010. nov. 18. 16:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!