Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én miért nem dönthetek?

Én miért nem dönthetek?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak és én 8.-ikas vagyok. Apu azt akarja h kereskedelmen és marketingen tanuljak tovább,olyan sulit jelöljek meg ami ebbe az irányba visz majd tovább egyetem meg stb... Anyu meg azt h pénzügy számvitelen. Ezen vitáznak méár szeptember óta,h én hova jelentkezzek majd.

Ehyiküket se érdekli h én pék,cukrász szeretnél lenni,és majd külföldön akarok dolgozni a szakmámmal. Nem érvényesíthetem sehol az akaratomat? Az én jövöm mégis csak...


2010. okt. 19. 00:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%

50 éves vagyok. Olyan szakmám van, amit nagyon szeretek, és mindig a szakmámban dolgoztam, így a munka soha nem volt teher számomra!

Valahol ezt olvastam:

" Olyan szakmát válassz, amit szeretsz csinálni! Akkor soha sem kell DOLGOZNOD!"

Te döntesz arról, hogy mi szeretnél lenni!

Sok sikert!

2010. okt. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
50%

szia,14 l....

hțt nem tudom hogy nalatok hogy van ez ,de nalunk a nyolcadikosok egyedl felveteliznek akkor nincsenek ott a szulok hogy bekodoljak az iskolat ...szoval hadgyd a szuleidet vivodjanak,ok mar csak ilyenek es tudodm hogy lebeszeni rola nem lehet,hanem te a felvetelin olyan helyre menny vagy jkodolj iskolat amelyiket te akarod majd mikor kiderul hat megszidodsz es harag is lesz ...de mond nekik hogy :ez az en eletem az en jovom ez tesz engem boldogga es remelem hogy ti szuleim a boldogsagomat akarjatok!


meglatod ez igy jobb

jegyezd meg :jobb bocsanatot kerni mint engedelyt+soha vard hogy valaki segitsen rajtad vagy megtegyen helyetted valamit mindig csak magadraszamits ,ha egy szunyog megcsip arrol is te tehetsz....

2010. okt. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

En legszivesebben azt irnam, hogy Te dontesz, de lehet, hogy Apukadnak megis igaza van abban, hogy most inkabb olyan szakmat kellene valasztanod, amire van kereslet es lesz is.

A Te otleted sem rossz, de valoban nem egy keresett szakma es nem biztos, hogy amikor mar elvegezted az iskolat, akkor elis tudsz helyezkedni a szakmadban, s akkor mit csinalsz.

Gondold at ezt a dolgot es valoban az Apukad tanacsa nem rossz!

2010. okt. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
de nekik kell aláírni a papírt :(
2010. okt. 19. 11:48
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"A szakma fontos, de a mai világba a diploma is"


nem feltétlenül.

jó cukrásznak lenni az nem diplomafüggő. cukrászokra meg mindig lesz igény, pékekre is.

gyakran gond a túlképzés, meg az, hogy egyre kevesebb a szakmunkás.


ha meg később meggondolja magát, még mindig leéretségizhet estin, vagy levelezőn. akiknek van szakmája, azok rövidebb idő alat is letehetik, mint 4 év.


ha meg olyan szakra nyomatják a szülei, amit nagyon nem akar, annak úgyse lesz jó vége. pl. tesómat számtek szakos gimibe íratta anyu, tesóm akarata ellenére, azt tökre megutáltatta vele a számteket . nemhogy örülnének, hogy a gyereke tudja mit szeretne, főleg, hogy olyan szakmát, amivel tuti lesz állása.

2010. okt. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
50%
Én megengedtem mindkét gyerekemnek, hogy oda menjen, ahova szeretne, két év eltelt, és mindketten megbánták, most mást szeretnének. Most nagyon sajnálom, hogy akkor nem voltam akaratos és nem álltam a sarkamra. Nem tudom mennyire vagy eltökélt, de hidd el, ahol a pékek, cukrászok tanulnak, elég sok buta gyerek van és nemtörődöm tanár. Viszont tényleg szép szakma, még ha sokat kell is dolgozni. A pékek éjszaka, melegben dolgoznak.
2010. okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én biztos hagynám a gyerekemnek tanulja azt amit akar, hacsak nem valami eszement dolgot talál ki.

Ha a szüleid nem tudnak megegyezni, akkor a gyámhatóság döntheti el köztük a vitát, ott viszont téged is meg kell hogy halgassanak. Azt nem tudom úgy dönthetnek-e, hogy se ezt se azt, hanem amit te szeretnél, de lehet hogy jó egy harmadik embert is bevonni, mert valószínűleg a szüleid kicsit elszáltak és nem tudnak se egymással se veled normálisan együttműködni jelenleg.

2010. okt. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
nekem is megmondták hova menjek beirratak,megbuktam mindenből,azt rájöttek,hogy ez nálam nem működik...
2010. okt. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én is a gimit javasolnám, lehet hogy most mindenáron pék akarsz lenni, de nagyon fiatal vagy még, változni fogsz ,és lehet hogy 2 év múlva már egész másra fogsz vágyni, a szakmunkás suliból már nehéz máshova menni, gimiből még lehetsz pék.


21/L Fodrásztanuló, aki már szocmunkás, rendőr, és biológus is akart lenni...

2010. okt. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az öcsém választott egy szakmát, arról lebeszélte az apám, végül egy másikra ment, ami viszont nem szakmunkás, hanem szakközép, így érettségije is lett, viszont nem a szakmában dolgozott utána, de a munkája azért valamennyire kötődik hozzá. (mint pl. a pék az élelmiszerbolti eladóhoz)


A húgom meg elkezdett egy szakmát szintén szakmunkásban, és első után kiderült, hogy a tanárok nem túl szimpatikusak meg nem is megy olyan jól ez a szakma, és egy másikba ment, de szakközépbe, érettségizett, de a szakmai részt már nem végezte el, és teljesen más területen dolgozik és később felsőfokú képesítést is szerzett.


Pék-cukrász érettségivel is lehet továbbtanulni! De külföldön dolgozni is!

2010. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!