Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én miért nem dönthetek?

Én miért nem dönthetek?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak és én 8.-ikas vagyok. Apu azt akarja h kereskedelmen és marketingen tanuljak tovább,olyan sulit jelöljek meg ami ebbe az irányba visz majd tovább egyetem meg stb... Anyu meg azt h pénzügy számvitelen. Ezen vitáznak méár szeptember óta,h én hova jelentkezzek majd.

Ehyiküket se érdekli h én pék,cukrász szeretnél lenni,és majd külföldön akarok dolgozni a szakmámmal. Nem érvényesíthetem sehol az akaratomat? Az én jövöm mégis csak...


2010. okt. 19. 00:42
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
bocsi,a helyesírási hibákért :S elírtam,fáradt vagyok,de nem tok aludni,mert anyu még mindig ez miatt kiabél apuvala telefonba :S már elegem van
2010. okt. 19. 00:48
 2/21 anonim ***** válasza:
22%
Menny egy mezei gimnáziumba és akkor még lesz 4 éved ara hogy megbeszéld a szüleiddel, hogy te mit szeretnél.
2010. okt. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

De nem akarok elcseszni 4 évet az életemből :S ha oda mehetnék ahova akarok,akkor ott már 2.évtől van szakmai gyakorlat,4. év végére már meglenne a szakmai vizsgám is. Plussz 2 év meg a mester vizsga amit mindenhol elfogadnak külföldön olyan papírt kapnék

Nem értem miért nem dönthetek én,mikor az én életemről van szó :S

Már gyámügyet emlegetnek,h ott majd megmondják h melyikük dönti el h hova menjek tovább tanulni :S

2010. okt. 19. 00:52
 4/21 anonim ***** válasza:
4 év tényleg sok idő, de az alatt még nagyon sokat változhatsz és legalább lesz időd nyelvet tanulni és nem kell utána bajlódnod vele, ha külföldön akarsz érvényesülni akkor az adott ország nyelvét felsőfokon kell tudnod és nem árt még egy nyelv középszinten. és 20-22 évesen könnyebben jutsz ki külföldre.
2010. okt. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

ahova mennék tanulni,ott is kell 4 évig angol vagy németet tanulni,ha meg majd mester vizsgára megyek,akkor ott meg szakmai nyelvet kell a választott nyelven tanulni. Szóval ahoz képest h csak szakmunkás,elég jó iskola.

Én tudom h mihez akarok kezdeni,csak a szüleim meg akadályoznak benne :(

2010. okt. 19. 01:00
 6/21 anonim ***** válasza:
ha érdekel bövebben a véleményem akkor vegyél fel msnen: fanni26@freemail.hu
2010. okt. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

sztem jó szakmát választottál.


megmondhatod a szüleidnek, ha máshova engedsnek csak tanulni (bár nemtom, h ehhez van- e joguk), akkor szándékosan meghuzatod magad.

de nem szeretnél miattuk x évet elcseszni, met a cukrászok jól keresnek külföldön. meg sok az előrejutási lehetőség.

2010. okt. 19. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hallgatnak rád,akkor beszélj az oszifőddel, menj be Te a Gyámhivatalhoz,de ott tanulj tovább,amihez kedved van! Nyelvet a szakma mellett is tanulhatsz külön is.

Egy jó szakma mindig is többet ért és ér még ma is,mint egy tucatdiploma! Ha olyan szakmát erőltetnek rád,amit nem szeretsz,akkor azon a munkán nincsen áldás! Eredményesen dolgozni,előrejutni csak olyan munkával lehet,amint az ember szívesen végez!

Pékre és cukrászra itthon és külföldön is mindig szükség lesz, de közgazdászokra nem biztos! Csak ma az a mánia,hogy csak a diplomás az ember,egy szakmunkás nem. A szüleid is mennek a többi ostobán gondolkodó után!

Ne hagyd magad eltéríteni a szándékodtól!

2010. okt. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

a kereskedelem-marketing ugyanolyan sz.r dögunalom, mint a pénzügy-számvitel, fura, hogy ezen vitáznak :D


kérdezd meg őket, hogy őket is a szüleik kényszerítették-e, illetve hogy esett volna nekik, ha kényszerítik


megmondhatod , hogy most erőszakkal oda küldenek ahova akarnak de mindegy lesz mert amint 18vagy nem szólhatnak bele és nem azt fogod folytatni. vagy hogy megbuksz gimiben, és lógni fogsz, amíg át nem iratnak oda ahova járni akarsz.


TE is bemehetsz a gyámügyhöz egyébként, az iskolába is beszélhetsz az osztályfőnökkel, mondd meg neki hogy mit szeretnél és hogy mit nem.

2010. okt. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A szakma fontos, de a mai világba a diploma is, én egyetemre járok és szakmát is tanulok, még nem tudom, hogy mivel fogok elhelyezkedni, de nem árt ha az ember több lábon áll..... A te életed, a te döntéseid, de a szüleid csak jót akarnak.
2010. okt. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!