Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavar másokat, hogy...

Miért zavar másokat, hogy másnak több pénze van?

Figyelt kérdés
Pl tesom féltékeny, mert a párommal nem hónapról-hónapra élünk, nem az olcsó élelmiszereket vesszük, évi 1 külföldi 3 hetes út és 2-3 wellness belefér, tudunk félretenni havonta 300-400 e ft-ot fejenként, stb. Ő nem. Értem, de nekem ehhez mi közöm? Ahogy engem sem zavarnak a milliárdosok, úgy nem értem mást miért zavar, hogy nekünk párommal nem 400-700 ezer ft a havi bevételünk, hanem kb 2 millió. kapjuk a megjegyzést, hogy nekónk könnyű, stb. igen, semmittevéssel jutottunk idáig...
2023. aug. 4. 09:07
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
70%

30,


Nyilván azért írta az élelmiszert, mert a kérdező ezt is kiemelte a kérdésében. " ...nem hónapról-hónapra élünk, nem az olcsó élelmiszereket vesszük..."

2023. aug. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
91%
Én akkor szoktam irigykedni - de azt sem mutatom, megalázónak tartanám -, amikor valaki semmit nem tesz a pénzért. Ha dolgozik érte, az pozitívan irigykedős. De nekem több ismerősöm is van, akinek a férje áll mindent. És ők maguk mondják így, nem azt mondják, hogy "béreljük", hanem "Sanyi bérli nekem az üzletet". Ott van havi 2 napot, és hobbiból csinálja, amiből én meg akarok élni, csak nekem nem lesz soha Sanyim.
2023. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
65%
#32 Keress egy Mancit, aki bérli neked. :)
2023. aug. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is van egy ilyen unokatesóm.

Nem azzal van a baj, hogy nincs gyerekük és mindig utazgatnak, hanem az hogy sz*rik az idős szüleire, soha semmit nem segít nekik, mert ő már hónapokkal előre be van táblázva, haverok jönnek mennek, barátnővel utazgatnak, túrázgatnak, mindig van program.

Folyamatosan "sír" a szülőknek, hogy neki mennyi gondja van a munkahelyén, és hogy mennyi mindent meg kell szerveznie még munka után.

Így az öregek semmit nem mondanak neki amit segíteni kellene (kímélik szegénykét), hanem mindent rátolnak a másik gyerekre, akitől elvárják hogy mindig ott legyen.

Így az egyik "gyerek" élete csupa utazgatás, míg a másik nyakába vannak tolva az öregek.

Hát így k*rva könnyű élvezni az életet.

Utólag ha majd meghalnak az idősek, ő csak leül a közjegyző elé és átveszi az örökséget. És közben a testvére szívott mindenben....

Persze ha valaki szólni mer ezért, akkor ő is azzal jön hogy a pénzére féltékenyek, meg az utazásaira. Pedig senki nem irigy rá, csak max arra hogy milyen f*sza gondtalan élete van, mert lerázta magáról a szüleivel kapcsolatos problémákat.

Lehet hogy nálatok is valami hasonló dolog van a háttérben, mert nem árt tágabb értelemben szemlélni a dolgokat.

2023. aug. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
0%

"#32 Keress egy Mancit, aki bérli neked. :)"


Nem értem, most Sanyi vagy Manci, nem mindegy?

2023. aug. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
25%
#35 Azt hittem pasi vagy, ezért írtam a Mancit. De kereshetsz Sanyit is, ha az jön be. :)
2023. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
76%

Másik személyiséget kellene keresnem, mert inkább azt irigylem, hogy el tudják ezt fogadni. Engem úgy neveltek, hogy ha kell valami, dolgozzak meg érte.


Ha meg valamit adnék cserébe... azt pont nem adnám, szóval jó ezeknek a nőknek, hogy ilyen lazák, nem használják ki őket vagy nem élik meg kihasználásnak, amit tesznek velük.

2023. aug. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
82%

Nekem már mondták ezt, hogy zavar, de engem az szokott zavarni, hogy nem tudom, mit dolgoznak az emberek, akik havi milliókat keresnek. Ma már mindenkinek senior/junior koordinátor/logisztikus/menedzser a pozíciója, és engem irigykedés nélkül érdekel, hogy konkrétan mit csinálnak az emberek. De azt hiszik, kötekedek. Egyszer a sales managert elmondta nekem valaki, hogy havi 1 milláért ügyfeleket hívogat. De gondolom, ez nem mindenhol? Aki felhív engem, hogy akciós a Dormeo matrac, az nem kap egymillát havonta. (Vagy igen?)


De engem a gyakorlati dolgok érdekelnek mindig, pl. amikor valaki kiköltözik akárhova, engem az érdekel, miket kellett elintézni hozzá. Ez minden sztoriból kimarad, pedig szerintem ez érdekes.


Na meg olyat is olvastam, aki azt írta, havi 1.5 milliót keres, és napi 2 órát dolgozik, a többiben játszik. Mit csinálhat? A tudatlanságom zavar nagyon, de ha megkérdezel valakit, azt hiszi, a zsebében túrkálsz.

2023. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
26%
29-es vagyok. 30-as kiváncsi vagyok arra a hobbira amira havi 300k-t költesz. Az én gyerekeim is járnak edzésre, viszont ez havi 40k-ből megvan. Nem értem miért kell lepontozni, csak úgy nem kezdik el egymást utálni a testvérek, indokok nélkül.
2023. aug. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 Darius- ***** válasza:
100%

Nézzük ezt: nem az olcsó élelmiszereket vesszük: nem feltétlen a drágább a jobb, sokszor a márkát fizettetik, de aki fel akar vágni vegye azt. Kérdezd meg tőle konkrétan mi zavarja. Lehet irigy. De az is lehet valójában az zavarja, hogy pazaroltok.

Vagy nézzük ezt: semmittevéssel jutottunk idáig. Szerintem 2 milliót nem lehet semmittevéssel megkeresni, hacsak az nem illegális módon van, tehát ebben nincs igazuk. Ha azt mondta volna, hogy ugyanannyit dolgozik mint ti vagy talán többet más lenne a szituáció. Erre viszont ti tudjátok a választ.

2023. aug. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!