Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavar másokat, hogy...

Miért zavar másokat, hogy másnak több pénze van?

Figyelt kérdés
Pl tesom féltékeny, mert a párommal nem hónapról-hónapra élünk, nem az olcsó élelmiszereket vesszük, évi 1 külföldi 3 hetes út és 2-3 wellness belefér, tudunk félretenni havonta 300-400 e ft-ot fejenként, stb. Ő nem. Értem, de nekem ehhez mi közöm? Ahogy engem sem zavarnak a milliárdosok, úgy nem értem mást miért zavar, hogy nekünk párommal nem 400-700 ezer ft a havi bevételünk, hanem kb 2 millió. kapjuk a megjegyzést, hogy nekónk könnyű, stb. igen, semmittevéssel jutottunk idáig...
2023. aug. 4. 09:07
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
96%

Mert egyszerűbb irigykedni, mint tenni érte.

A tehetetlenség rám is igaz, de én sosem irigyeltem, inkább csodáltam, aki tud energiát fektetni abba, hogy jobban éljen. Pl. ismerőseim nemrég voltak USÁ-ban, ami nagy álmom. De nem irigykedem, max olyan értelemben, hogy de jó nekik. De meg is dolgoztak érte.

2023. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
64%
Mert gondolom, úgy tolod a képükbe, ahogy most itt nekünk.
2023. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
35%
Engem nem zavar, költse patikára :-D
2023. aug. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező nem te vagy a hibás. Nálunk is ez van sajnos.

Hiába mondjátok azért az lejön egy emberről hogy ha van pénze. Nyilván nem az utcán mikor szembe jön.

De pl családban simán. Látják ha kocsit cserélünk, látják a házunkat. Látszik a nyaralásokon. Mindenen. Látják a háztartási gépeken. És ha az a tesó nem nyaralt még életében akkor egy balatoni nyaralás is irigységre ad okot.

Nálunk ugyan ez van. Karácsonyra vettünk magunknak két telefon a férjemmel. Drága volt de úgy gondoltuk megérdemeltük, sokat dolgoztunk. Sajnos az is irigységet váltott ki. Nem kellett megmondani az árát, tudták.

Nem kell felvágni, akkor is irigy lesz.

Amúgy szerintem pont azok vágnak fel ezekkel a dolgokkal akik hitelből csinálják ugyanezt.

Szóval kérdező ne foglalkozz velük, de jegyezd meg: akárhogy az élet során a tesó elfedi az irigységet az mindig ott lesz, mert el nem múlik csak elrejti.

Gyűlölöm azt a szöveget is, hogy nekem könnyű. Megkaptuk mi is. De tenni nem akarnak semmit.

2023. aug. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
70%

20-s

Te milyen ekkora vagyonról beszélsz?

A kérdező csak jól keres. A vagyon nem itt kezdődik.

Na kérdező az ilyen emberek irigykednek rád akinek a kétmillió egy vagyon.

2023. aug. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 Kései Sirató ***** válasza:
87%
Mert nem tudják, hogy az irigységgel első sorban csak saját maguknak ártanak.
2023. aug. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
92%

"Mert egyszerűbb irigykedni, mint tenni érte". Szerintem ez a kulcsmondat. Az irigység évezredek óta végigkísérhető az emberiség történetében.


Akiknek nincs meg a kellő intelligenciája ahhoz, hogy felmérjék, nem mindenki azonos képességű, nem mindenkinek azonosak a lehetőségei, azok az egyik oldalról irigyek, a másik oldalon viszont lenézők.


Igen komoly személyiségfejlődésen kell átmenni ahhoz, hogy ne legyünk irigyek azokra, akiknek jobbak a körülményeik, a lehetőségeik.

2023. aug. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek nagyrésze irigy. Nem azt nézik milyen áron ered el amit van, hanem csak azt, hogy neked van és akkor már utálnak érte.
2023. aug. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
33%
Alapvetően én örülni szoktam a családon belüli sikereknek. Kizártnak tartom, hogy csak ezért valaki haragudjon a másikra, főleg a testvérére. Gondolom mielőtt jól kerestetek, akkor se voltatok jóban, biztos vagyok benne hogy itt többről van szó. Amúgy grat a 2 millás bevételre, mondjuk azt nehezen hiszem el, hogy havonta költötök 1,2-1,3 milla forintot. Mi is családosak vagyunk(2 gyerek), de olyan havi 600k-t költünk mindenre maximum és mi is jó minőségű kaját veszünk.
2023. aug. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 Kései Sirató ***** válasza:
83%

#29


Miért gondolod, hogy csak kajára lehet havonta költeni?


Én gyerekem edzésére költök havi 170 ezret, a saját hobbimra meg havi 300 ezret. Szóval elég sokféle rendszeres kiadás létezik.

2023. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!