Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavar másokat, hogy...

Miért zavar másokat, hogy másnak több pénze van?

Figyelt kérdés
Pl tesom féltékeny, mert a párommal nem hónapról-hónapra élünk, nem az olcsó élelmiszereket vesszük, évi 1 külföldi 3 hetes út és 2-3 wellness belefér, tudunk félretenni havonta 300-400 e ft-ot fejenként, stb. Ő nem. Értem, de nekem ehhez mi közöm? Ahogy engem sem zavarnak a milliárdosok, úgy nem értem mást miért zavar, hogy nekünk párommal nem 400-700 ezer ft a havi bevételünk, hanem kb 2 millió. kapjuk a megjegyzést, hogy nekónk könnyű, stb. igen, semmittevéssel jutottunk idáig...
2023. aug. 4. 09:07
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
88%

Hát nem mindegy, hogy az orra alá dörgölöd, hogy bibibi, mi megyünk ám 3 hétre a Maldív szigetekre, vagy egy utólagos kérdésre mondod el.

Engem különösebben nem érdekli, kinek mennyi pénze van, nekem attól se több, se kevesebb nem lesz, de a nagyképűség és a felvágás nagyon nem jön be. Nem féltékeny vagyok a pénzére, hanem zavar a stílusa.

2023. aug. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
nem dörgöljük alá, nem is beszélünk nekik róla, csak valahogy mindig kijön, hogy nekunk konyebb, ők az áldozatok.
2023. aug. 4. 09:15
 3/42 anonim ***** válasza:
92%
Mégis hogy jön ki? Az én ismerettségi körömben senki nem tudja, ki mennyit keres, pláne mennyit tesz félre.
2023. aug. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Családról van szó. Hát pl kérdezik, hogy átmegyunk-e ekkor mondjuk nem tudunk elutazunk. Hova, meddig...
2023. aug. 4. 09:24
 5/42 anonim ***** válasza:
56%
Semmi közük hozzá, ennyi. Nem kell velük beszélni, szakítsd meg velük a kapcsolatot. Ennyi. 🤷🏼‍♀️
2023. aug. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
53%
Ez miért tartozik ránk?
2023. aug. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
80%

"Hát pl kérdezik, hogy átmegyunk-e ekkor mondjuk nem tudunk elutazunk. Hova, meddig..."


Ok, de az hogy jön fel, hogy mennyit keresel és mennyit tesztek felre?

2023. aug. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Az mondjuk pont barátokkal, akik szintén jol keresnek, az ember beszel ilyenről, és azt hinné az ember be tudják osztani és akkor kiderul, h nem.
2023. aug. 4. 09:35
 9/42 anonim ***** válasza:
81%

A jövedelemről csak azzal beszél az értelmes ember, akivel azt megosztja, tehát a partnerével.

Az meg egyértelmű, hogy a jövedelem és a pénzügyi tudatosság nulla viszonyban van egymással. Egy milliókat kereső ember is képes elszórni a pénzét, míg egy minimálbérből élő beosztani

2023. aug. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
78%
Azért családon belül az irigységet nagyon nehéz kezelni, mert anélkül, hogy fillérre pontosan elmodnanál valamit, mégis miként reagálsz, ha megkérdezi, hogy miért nem mész át..." Semmi közöd hozzá?" Ezt nem mondhatod minden alkalommal anyádéknak, csak azért, hogy senki se tudjon véletlenül se arra következtetni, hogy most 3 hétig nyaralsz valahol... Az irigykedőt kell helyretenni. Ha ő jogosnak érzi, hogy beszólogasson az ilyen infókra, akkor vissza kell szólni az ő stílusában! "Jó nektek? Igen, jó rohadt sokat dolgozol, örülsz neki, hogy megvan az eredménye, tök jó!" Ha továbbra is beleáll: "lehet követni a példámat". NEm kell vele összeveszni, csak szembesíteni azzal, hogy ha ő jogot formál arra, hogy megszégyenítsen, vagy kellemetlenkedjen a beszólásaival, mert így dolgozza fel a frusztrációját, akkor nem kell hozzátok szólnia, mert ti meg nem vagytok a boxzsákja! Miért kellene neked rosszul érezni magadat, ha megmondod, hogy mit csinálsz? Te tehetsz róla, hogy neki nem telik rá? Na ugye...egyébként pedig, aki nem volt ilyen helyzetben, az nem tudja, hogy mennyire kellemetlen tud az lenni, hogy ilyen közegben már azt is hencegésnek veszik az ilyen lelki nyomorékok, ha tőmondatban válaszolsz egy kérdésre, annyit, hogy "elutazunk".
2023. aug. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!