Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen idegesítőek az...

Miért ilyen idegesítőek az "ősanyák"? A "csak az a nő, akinek min.3 gyereke van"-típus.

Figyelt kérdés
Már az első gyerek után az iwiwen és a Facebookon is minden csoportnek tagja, amiben szerepel a baba vagy a mama szó, pártoló tagja a nagycsaládosoknak és minden babás rendezvényen az első sorban van. Wáá!
2010. okt. 11. 10:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
68%

Figyelj, szerintem most hagyd abba, mert kicsit már frusztrált vagy. Természetes, hogy akinek van gyereke, jobban ért a témához, mint az, akinek nincs. Ebben semmi lenézés nincs. Én sem kezdek el pl. egy informatikusnak magyarázni a számítógépekről, mert tudom, hogy jobban ért hozzá.

Azt javaslom, hogy ha zavar, hogy valakiről folyton azt kell olvasnod, hogy hány képet töltött fel, meg milyen baba-mama klubokhoz csatlakozott, távolítsad el a hírfolyamból. Egy kattintás, és nincs több idegeskedés.

2010. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 A kérdező kommentje:

Csak mondok egy üdítő kivételt: egy gyerekorvos vagy védőnő nem érthet többet a gyerekhez, még ha sajátja nincs is?

Azért köszi a választ és a normális hangnemet mindenkinek, akinek sikerült megtalálnia.

2010. okt. 11. 16:48
 73/84 anonim ***** válasza:
100%

A saját gyerekemhez egyértelműen én értek a legjobban...a sajátomhoz!!! a máséhoz meg az ő anyukája...


A betegségekhez, védőoltásokhoz egyéb ilyen dolgokhoz meg az orvos ért függetlenül hogy van-e gyereke vagy sem....

2010. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 A kérdező kommentje:

A saját gyerekemhez egyértelműen én értek a legjobban..


IGEN! És az én leendő gyerekemhez meg én és nem az, akinek már x db van.

2010. okt. 11. 17:01
 75/84 anonim ***** válasza:
90%
Ez így van...senki más nem fogja tudni hogy milyen hőmérsékleten szereti enni a kajáját, senki más nem fogja tudni hogy mit jelent ha azt mondja prrr...senki más csak te, te fogod tudni miért sír vagy éppen mire gondol! És ez minden anya-gyerek kapcsolatra igaz! Ebben szerintem egy anya sem vitatkozna veled! (esetleg ha apa sokat tud otthon lenni ő is ugyan úgy része lehet a titoknak :) az én férjem rengeteget foglalkozik a lányunkkal ezért ő is mindent tud róla :P
2010. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 A kérdező kommentje:
prrr.. Ez aranyos volt :)
2010. okt. 11. 17:09
 77/84 anonim ***** válasza:
100%

Elmondok én is valami, ami engem nagyon felhúzott a napokban. Az egyik koleginám is valószínuleg egy ilyen osanya volt anno, a rosszabb fajtából. A gyerekei 18 és 21 évesek, de még mindig bele van bújva a seggukbe, mindent helyettuk csinál, intéz és a gyerekek abszolút onállótlanok. Ez a holgyemény mikor meghallotta, hogy gyereket csak 26 éves korom után szeretnék és a konyhában sem vagyok egy tundérke, azóta ócsáról, lemond és mindenféle megjegyzéseket tesz rám. Hogy az életem sivár és boldogtalan gyerek nélkul, a párom el fog hagyni, mikor elege lesz a mirelit kosztból és persze egyedul fogok meghalni, a macskáim pedig felzabálják az arcom lágy részeit mire megtalálnak.


Én úgy érzem, hogy az én dontésem, hogy lesz-e gyerekem, mennyi gyerekem lesz és a férjem mit fog enni. A fozést nem tartom egy nagy ordongosségnek, eddig recept alapján bármit megfoztem, sutni kifejezetten szeretek és hadd legyen az én dolgom, hogy mivel tartom magam mellett a férjemet.


Most kiduhongtem magam. Nem teljesen errol szólt a kérdés, hanem az anyákról akik szulnek egyet és utána ok az alfanostények, de ennél a kolléganomnél ez az állapot mát 20 éve tart.


22 éves lány

2010. okt. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező! Egy valamit próbálj megérteni: az gyerekszüléssel nem csak egy csecsemő jön, hanem egy érzés is, amit addig soha nem tapasztaltál. Ez olyan, mintha egy született vaknak akarnád elmondani, hogy milyen a piros szín. Senki sem feltételezi, hogy nem tudnál bepelenkázni egy gyereket, de, hogy milyen érzés az, ha valakinek gyereke van, tényleg csak akkor fogod megtudni, ha lesz. Most azt mondod, hogy gyerek mellett is ezt és ezt fogsz csinálni, de lehet, hogy a gyerek születése után eszed ágában sem lesz elmenni dizsibe, és nem azért, mert fáradt leszel, hanem azért, mert nem lesz rá igényed. Lehet, hogy az érdeklődésedet teljesen megváltoztatja a gyereked. Nem azért mondják itt az anyák, hogy nem tudhatod, mert hülyének néznek, hanem azért, mert az érzést tényleg tapasztalni kell, nem olvasni róla.
2010. okt. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 A kérdező kommentje:

a macskáim pedig felzabálják az arcom lágy részeit mire megtalálnak.


Áhh :D Ez jó volt, jó arc vagy :) És igazad is van, ez magánügy, senkinek semmi joga számonkérni ilyesmit.

2010. okt. 11. 17:38
 80/84 anonim ***** válasza:
87%

Na de ő nem azért ilyen mert anya hanem mert egy kretén úgy hogy az anyákat sem kell általánosítani....


Én tök normális vagyok, szeretem a lányom, ezentúl is több képet fogok róla felrakni :) és továbbra sem fogok más dolgába bele szólni....

2010. okt. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!