Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen idegesítőek az...

Miért ilyen idegesítőek az "ősanyák"? A "csak az a nő, akinek min.3 gyereke van"-típus.

Figyelt kérdés
Már az első gyerek után az iwiwen és a Facebookon is minden csoportnek tagja, amiben szerepel a baba vagy a mama szó, pártoló tagja a nagycsaládosoknak és minden babás rendezvényen az első sorban van. Wáá!
2010. okt. 11. 10:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 A kérdező kommentje:
De ha nem viselkedek ősanyaként, miért kopnának el?? Na jó, hagyjuk a témát. Zsákutca.
2010. okt. 11. 12:42
 42/84 A kérdező kommentje:
12:36-os ősanyát megkérném, hogy ne ítélkezzen mások életéről és ha nem tud normálisan válaszolni, csak a "majd ha lesz gyereked, megérted" és az "inkább ne is szüljön az ilyen" sablonokkal, akkor inkább maradjon csöndben.
2010. okt. 11. 12:44
 43/84 anonim ***** válasza:
72%

Csak szólok,hogy itt anyukák véleménye mindig rossz lesz,mert nem egyezik a kérdező álláspontjához.Ez van.


Kedves kérdező!Én is pontosan ezeket gondoltam,addig amíg meg nem született a lányom.Ha lesz gyereked,akkor rá jössz,hogy bizony az első 1-2 év nem úgy lesz,ahogy szeretnéd.Szerencsére jó alvó,evő a gyerekem,de nem mindenkinél.Van akinek a gyereke nem ilyen,ezért annak az éjszakák,nappalok keservesen telnek.És nem így tervezte.

Én kívánom neked,hogyha babázásra adod a fejed,akkor ilyen problémád ne legyen.


-Babás rendezvényekre nem járok,mert nem érdekel.

-Iwiwre töltök fel képet a lányomról,mert sokan kérték és mert így akartam.

-Nagyon kevés csoportnak vagyok a tagja és azok is olyanok,amik nem babákról és társairól szólnak.

-A nagycsaládosoknak csak félig vagyok a pártján.(abban nőttem fel és jó volt)Olyan aki nem termett rá,ne szüljön több gyereket,de akár egyet se.Én nem akarok nagyot,de tesót a gyereknek igen.De nem egy focicsapatot.

-Igen,mindenki el tudja képzelni,hogy hogyan is akar gyereket nevelni.Én is elképzeltem,de nem úgy sikerült.És nem mondhatnám magam egy könnyen feladós embernek.Egy darabig úgy is a gyerek fog irányítani,ha akarod,ha nem.különben dupla annyit dolgozhatsz,hogy visszaálljon a rend.


Én egy tanácsot adnék,amit vagy megfogadsz vagy nem.

Ne ítélkezz elsőre és ne becsülj alá senkit.Könnyen kerülhetsz olyan helyzetbe,amit nem akartál és másképp gondoltad.

2010. okt. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, de miért ismerek én olyan anyukákat, akiknek megmaradtak a nem gyerekes barátaik is szülés után? Talán mert ők tudják, hogy a gyerekük egyszer fel fog nőni, és akkor is szükségük lesz barátokra? Talán mert igazi barátaik vannak és nem csak látszathaverok, mint sokaknak?
2010. okt. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 A kérdező kommentje:

Nem a nagy család ellen vagyok, hanem azok az ősanyák ellen, akik fennhordják az orrukat és azt hiszik, ők jobbak, mert x gyerekük van.

Az anyák közül kb 2-t pontoztam le a stílusuk miatt. Sokan - még ha nem isértenek egyet - el tudják mondani kultúráltan, velük nincs bajom.

2010. okt. 11. 12:51
 46/84 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is van gyerekem, de az eletben nem talalkoztam meg olyan emberrel, aki nyiltan kimondta volna, hogy o jobb csak azert, mert 3 vagy tobb gyereke van. Ezt inkabb a magyar allam sugallja allando jelleggel...az a jelenseg, amirol beszelsz, az pedig arrol szol, hogy az ember elete teljesen megvaltozik. Nem vagyunk egyformak. Van, akinek ez tolti ki teljes egeszeben az eletet, de nemcsak a gyerekesek ilyenek. Szamos ember van, aki pl. szingli es feltesz otven kepet arrol, hogy mit eszik es hol, milyen buliba jar vagy milyen hires embereket ismer. Mindenkinek az eleteben fontos dolgokat tukrozik a kepei. Nyilvan akinek gyereke van, teljesen mast fog fontosnak tartani. Szerintem ez normalis.


Nekem nincs kint a gyerekrol kepem, de nem itelem el, aki kiteszi, vegulis kire legyen buszke, ha nem a sajat gyerekere? A munkahelye epuleterol vagy a diplomajarol kellene kepet kitennie?

2010. okt. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
97%

Ja!És hozzátenném,hogy társaságba félre vonulok,ha a gyereket szoptatni kell,de nem zavar ha más nem vonul félre.

És sose én kezdem a gyerektémát,hanem pont olyanok akinek nincs,lesz vagy van.Ha kérdeznek válaszolok,ha nem úgy is látják,mert gyerek nélkül nem megyek sehova.Ne hagyom más nyakán,mert másokat ez is zavar.Megoldok magamnak mindent mert utálok másra hagyatkozni.Valamint nem azért szültem,hogy más nevelje vigyázzon rá.És nem tartatom el magam senkivel.dolgoztam előtte és dolgozni fogok utána is.

2010. okt. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 A kérdező kommentje:

Nyilván nenm a képek zavarnak, hanem amikor már a csapból is az folyik.

Még 1: van egy társaság, 1-2 ősanyának születik egy gyereke, akkor rögtön babamama klubot alakítanak ki a társaságon belül, amit persze a társaság listáján hirdetnek tudatva ugyanakkor azt, h csak a kiváltságosoknak van a dolog.

2010. okt. 11. 12:57
 49/84 A kérdező kommentje:
12:53 Helyes :) Ne más nyakára szüljön valaki.
2010. okt. 11. 12:58
 50/84 anonim ***** válasza:
31%
Nahát, milyen érdekes, hogy a gyerektelenek le vannak pontozva... Már meg sem lepődöm.
2010. okt. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!