Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen idegesítőek az...

Miért ilyen idegesítőek az "ősanyák"? A "csak az a nő, akinek min.3 gyereke van"-típus.

Figyelt kérdés
Már az első gyerek után az iwiwen és a Facebookon is minden csoportnek tagja, amiben szerepel a baba vagy a mama szó, pártoló tagja a nagycsaládosoknak és minden babás rendezvényen az első sorban van. Wáá!
2010. okt. 11. 10:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 A kérdező kommentje:
A lepontozó ősanyákra nment az igen..
2010. okt. 11. 12:19
 32/84 A kérdező kommentje:
Akkor merülj el a boldogságban és ne siránkozz, amikor majd kamasz lesz a gyereked, téged le se fog ejteni, és maradsz egyedül, mert az elmúlt 15 év alatt mindenkit ellöktél magadtól, h a hatalmas boldogságodra koncentrálj.
2010. okt. 11. 12:22
 33/84 anonim ***** válasza:
78%

3 gyerekem van és egyáltalán nem vagyok ősanya! Sőt!

De HIDD el, ha lesz neked is -mint ahogyan előttem sokan írták- más szögből fogod látni a világot! Ez egy más életforma, ahonnan nincs visszaút, csak előre. Ezt az utat próbálja mindenki helyesen bejárni, ami k.rva nehéz! A barátnőkről meg annyit, hogy majd szép lassan elkopnak a régiek és lesznek helyette újak, gyerekesek. A kirakott képekről az a véleményem, hogy mindeni "dicsekszik" vmivel. Te még esetleg a nyaralással, az alakoddal, a pároddal, nekünk maradtak a gyerekek. Én is nő vagyok, igyekszem úgy is élni, de a gyerekek vannak az első helyen és egy darabig ők is maradnak. Ha ezért én maradi vagyok, hát így jártam....

2010. okt. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
60%

"Nem egy kicsit az irigység jàtszik közre,hogy vannak nõk,akiknek még nincs gyermekük és ugy érzik teher a màs boldogsàga."


Ja, persze... Ha nincs gyereked, akkor okvetlenül IRIGY vagy azokra, akiknek van. :P Nemcsak önző vagy és felelőtlen, besavanyodott szinglip*csa, ha mondjuk csak harminc felett akarsz szülni (vagy egyáltalán nem), hanem - tessék megkapszkodni - valójában te irigyled azokat, akik legszebb huszonéveiket b**ák el azért, mert kitalálják, hogy nekik gyereket kell szülni a semmire, a szüleik nyakára, vagy a férjet dolgoztatják inkább halálra, csak hogy valahogy felneveljék a gyereket... Aztán ha valakinek nem tetszik, akkor az "irigy a másik boldogságára". Mert mi van, ha valaki gyerek nélkül is boldog? Ez már eszükbe sem jut az ősanyáknak. Hogy gyerek nélkül is van élet, mégpedig igen jó élet. Ez is tipikus ősanya-hozzáállás: "Én megtettem azt, ami a legfontosabb az életben: kipottyantottam magamból egy gyereket, és most elvárom, hogy ezért hősként, mártírként és szentként tiszteljenek." Addig meg képtelenek eljutni gondolkodásban, hogy mások nem a gyerekszülést tartják a legnagyobb tettnek az életben.

2010. okt. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 A kérdező kommentje:
Miért kopna el egy barátnő csak azért, mert nincs gyereke?
2010. okt. 11. 12:28
 36/84 anonim ***** válasza:
52%

12:27


Mindenki akkor szül,amikor tetszik neki.Aki nem akar szülni,hàt ne szüljön.

Emberek vagyunk mindenkinek màs a vàgya,màs az àgya,màs az àlma!Igy kerek a vilàg!

Eléggé szomorusàg àrad az iràsaidból,ha tévedtem bocsi.

2010. okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
76%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Tessék. 19 éves kislány, szüli a gyereket diákkként, szintén tanuló pasinak, anyósék nyakára, aztán sír, hogy rossz az anyósnál, ellenbevesen eltartatná magát a pasi nagyanyjával. Idézem:

"Ingyen lakhatunk ott,sőt még ruházna és etetne is minket és amit kérünk azt megkapnánk,csak az a feltétele hogy tartsam rendbe a házat,párom segitsen neki a kertbe,és a rezsinek a ránk eső részét mi fizessünk,és még egy autót is venne nekünk meg ha meghal ránkhagyná a házat."


De ugye ő is szent, mártír, satöbbi, mert kipottyantott magából egy gyereket a nagy büdös semmire. Én meg biztos irigy vagyok arra, hogy ő az életét csak úgy képes menedzselni, hogy eltartatja magát és a gyerekét is valakivel, mert ő maga képtelen rá. Az, hogy közben mindenki számára teher, ő maga pedig számító és haszonleső, fel sem merül benne. De tényleg biztos, csak irigy vagyok...

2010. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim ***** válasza:
63%
Mármint "ellenben szívesen". Csinál ilyeneket a billentyűzetem mostanában...
2010. okt. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
42%
Ha majd lesz gyereked, megérted... addig nem, úgyhogy kár Neked magyarázni.. egyébként, ha ennyire zavar ez a dolog, akkor talán el kéne gondolkoznod rajta, hogy jó ötlet-e egyáltalán valamikor is szülnöd..
2010. okt. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
50%
és a "nem gyerekes" barátnők tényleg elkopnak.. talán pont azért, mert úgy gondolkodnak, mint Te
2010. okt. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!