Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen idegesítőek az...

Miért ilyen idegesítőek az "ősanyák"? A "csak az a nő, akinek min.3 gyereke van"-típus.

Figyelt kérdés
Már az első gyerek után az iwiwen és a Facebookon is minden csoportnek tagja, amiben szerepel a baba vagy a mama szó, pártoló tagja a nagycsaládosoknak és minden babás rendezvényen az első sorban van. Wáá!
2010. okt. 11. 10:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
87%

Márpedig csomó mindent nem tudhatsz előre. Én pl. biztos voltam benne, hogy ha megszületik a gyerekem, nem zárom be magam a négy fal közé, ugyanúgy fogok társasági életet élni, bulizni... Aztán most 5 hónapos, még mindig 3 óránként szopik, a nyilvános szoptatásról pedig olvashattuk feljebb a véleményeket. (Mondjuk vannak helyek, ahol megszoptatom, de az nem egy kávézó). Este legkésőbb nyolcra otthon kell vele lennem, akkor fürdik, utána alvás, esélytelen, hogy bárki más fektesse le, a szoptatás miatt. Most tervezünk egy találkozót az egyetemi barátnőimmel, de attól félek, nem fogok tudni menni, mert mire a többiek odaérnek, már jöhetek is el.

A másik: a terhességem alatt megfogadtam, hogy nem fogok másokat a gyerekem dolgaival traktálni, mert biztos senkit nem érdekel. Mégis szt veszem észre, hogy boldog-boldogtalan olyanokat kérdezget, hogy mennyit eszik-alszik-sír, és már én unom a témát a legjobban. Más kisbabás anyukákkal szívesen cserélek tapasztalatot, de az egyetemen szívesen beszélnék másról is.

Azt meg nagyon jól írta az egyik előttem szóló, hogy majd a barátnőid eldöntik, akarnak-e veled barátkozni akkor is, ha nemhogy bulizni, de még egy kávézóba is nehezen jutsz csak el velük. Az igaziak igen, a felületesek sajnos elmaradnak. Ez van.

2010. okt. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
21%
11:28 - Rajtad is múlik, kivel miről akarsz beszélgetni, ha nem akarsz csak a babáról, tereld el a témád, de ha neked nem jön össze, akkor nem vagy elég találékony, ennyi, nehogy már mások irányítsák a te életedet, akkor te csak egy marionett bábu vagy, én nem leszek marionett bábu.
2010. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim ***** válasza:
50%
szerintem is van ilyen "13 éves hülye csicsa" fílingje a dolognak. Kicsit OFF: hülye közösségi portálok. Ha sok ismerősöd van, akkor azon lógsz mindig. Ha kevés, akkor antiszociális vagy.
2010. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 A kérdező kommentje:
A barátnőimet meg fogom tartani: ezt úgy értettem, hogy nem babamama találkozókra hívom majd őket, hanem a gyerekkel vagy anélkül olyan programokra megyünk, mint előtte. Lehet, h kevesebbre, de aki normális, megérti. Aki meg lekopik, nem igaz barát, és mint ilyen, szóra sem érdemes.
2010. okt. 11. 11:41
 25/84 anonim ***** válasza:
43%
Ugyanazon a véleményen vagyok, mint Te. Az én ismerősi körömben is dettó ugyanez a helyzet, de még nekem sincs gyermekem, valószínű tényleg ez az ok, hogy ufoként tekintünk rájuk, de ha majd mi is odakerülünk, akkor majd mi is más perspektívából látjuk majd ugyanazokat a dolgokat.
2010. okt. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
32%
az anyák bosszút állnak lepontoznak mindenkit :D
2010. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
54%

Engem is irtóra idegesítenek azok a többségében huszonéves, első gyereküket szült anyák, akik az egész üzenőfalamat teleszemetelik a gyerekükről készült százötven képpel, akik folyamatosan babás idézetekkel bombáznak, nem mulasztják el napi több üzenőfal-bejegyzásban tudósítani az életük olyan apró dolgait, hogy "ma kétszer is voltunk a játszótéren" (azzal meg nem törődnek, hogy másokat ez nem érdekel).


Továbbá annyira nem értem, hogy miért jelentik ki, hogy aki nem úgy él, mint ők (teljesen elbutulva), az selejt, hormonzavaros, "nem képes felfogni az élet értelmét", felelőtlen, önző (mert ugyebár először elő akarja teremteni a gyerek felneveléséhez szükséges javakat, nem pedig kizárólag a férjre és a szülőkre akaszkodik rá, hogy neveljék fel a gyereket)...

Hú, most kapok majd lepontozást, hideget, meleget rendesen, de nagyon nem érdekel: hányok attól, hogy a gyerek még egyébként értelmes nőknek is annyira elveszi az eszét, hogy hirtelen átkapcsolnak "Anyu-üzemmódba", és hirtelen képtelenek másról beszélni, mint a gyerekükről.

2010. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 A kérdező kommentje:
igen :(
2010. okt. 11. 12:14
 29/84 anonim ***** válasza:
43%
Nem egy kicsit az irigység jàtszik közre,hogy vannak nõk,akiknek még nincs gyermekük és ugy érzik teher a màs boldogsàga.Akkor meg fogod érteni,ha màr lesz gyereked,hogy mégis miért ezek a témàk az anyàk kozott.A szoptatàs az meg magànügy,ha valaki mindenki elõtt akar szoptatni,hàt tegye,ezt én sem tettem volna, de nem zavar.
2010. okt. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
35%
"Majd ha lesz gyereked, megtudod"-típusú anyáknak: Remélem, engem nem fog olyan szinten agymosni a gyerekem, hogy álló nap csak és kizárólag róla tudjak beszélni, és unalmamban azzal üssem el az időt, hogy napi 352 fényképet teszek fel a közösségi oldalakra a szemem fényéről. Ott ér véget a gondolkodás, mikor egy anyuka a gyereke képét teszi fel profilképnek: ezzel csak azt bizonyítja, hogy saját magát már csak a gyerek kontextusában képes értelmezni.
2010. okt. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!