Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen idegesítőek az...

Miért ilyen idegesítőek az "ősanyák"? A "csak az a nő, akinek min.3 gyereke van"-típus.

Figyelt kérdés
Már az első gyerek után az iwiwen és a Facebookon is minden csoportnek tagja, amiben szerepel a baba vagy a mama szó, pártoló tagja a nagycsaládosoknak és minden babás rendezvényen az első sorban van. Wáá!
2010. okt. 11. 10:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 Nikcsi ***** válasza:
89%

Nem akarok belemerulni a vitaba, 2 gyerekem van. Te azert beszelsz ilyen lekezeloen mert neked meg nincs. Ha egyszer majd lesz hidd el te sem a gazdasagi vilagvalsagrol fogsz tarsalogni elsosorban.


Egyebkent meg megertelek mert tenyleg vannak extrem peldak, akik valoban idegesitoek meg szamomra is. En is szeretek meselni a gyerekeimrol, de nemgyerekes barataimmal (vannak nem is kevesen) elsosorban kozeleti dolgokrol beszelgetunk, nem traktalom oket a Pistike tegnap higat kakilt sztorijaimmal.


A kozossegi portalokrol meg annyit, hogy en egyen vagyok megtalalhato es igenis telepakolom (mertekkel) gyerekeim kepeivel, kozos csaladi fotokkal, mert kulfoldon elunk es sok baratom, csaladtagom igy kiseri nyomon fejlodesuket, eletunket.

2010. okt. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
61%
Azt mondják, a másik emberben azt találod idegesítőnek és elviselhetetlennek, ami belőled hiányzik.
2010. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
71%

Majd, ha lesz gyereked, megtudod :-)

Persze nem a szélsőséges dolgokra gondolok. De te sem tudsz majd másról beszélni, mint a gyerekedről. 24 órában vele leszel, alig fogsz felnőttekkel beszélni. Ha elmész otthonról, nagy valószínűséggel azt is a gyerekkel teszed majd, vele pedig megint csak olyan helyekre fogsz menni, ahol gyerekek vannak.

Babás rendezvényre azért megy, aki megy mert érdekli mi történik ott, valszeg ezért állna az első sorban. Gondolom, ha koncertre mész, te sem a budiból hallgatod végig :-)

A kluboknak pedig azért érdemes tagja lenni, mert sok hasznos infot meg tudnak így az anyukák megosztani egymással.

Én is kisgyermekes anyuka vagyok, de azzal én sem értek egyet, hogy mondjuk a profilképem a gyerekem legyen, sőt a kisfiam albumát le is korlátoztam, hogy ne tudja bárki nézegetni, csak az akire tartozik.

Nem hiszem, hogy bármivel is rosszabb lenne a gyerekem képét kitenni egy albumba, mint a feneküket mutogató, részeg ribiket, stb. Ezen esetleg elgondolkozhatsz. Nem kell, hogy mindenki fotóit megnézd, egyszerűen hagyd figyelmen kívül.

Azzal egyetértek, hogy attól hogy gyerekem született, még külön személyiség maradtam, bár nyilván sokat változik az ember. És igen, büszke vagyok rá, hogy szép, öröm az első szülinap. Gondolj arra, hogy vannak az embernek olyan rokonai, akikkel nincs napi kapcsolatban, de ettől még a fontosabb eseményeket szeretnénk megosztani velük is. Tehát nekik szólnak ezek a feltöltések és nem neked.

2010. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket. Hát én azt gondolom, hogy ha nekem gyerekem lesz, én kicsit másképp fogok a dologhoz állni, normálisan. Ja és megtartom azokat a barátnőimet is, akiknek nincs vagy egyáltalán nem is akarnak gyereket és nem csak 25 gyerekes ősanyákkal fogok barátkozni meg fórumozni.
2010. okt. 11. 11:06
 15/84 anonim ***** válasza:
31%

Hello!


Valahol igazat adok a kérdezonek, sot, nem is kell 3 gyerek, sokszor elég egy is..Nem egy ilyen ismerosom van, aki ,pl kozosségi oldalakon végig dokumentalja a gyereke fejlodését. Ami engem zavar, az az, hogy tényleg sok nonél megszunik a " no-lét" a gyerek utan, példa, a fecbook...A csaj kirakja allapotként, hogy: most megyunk bilire, most sutit sutok a kisfiammal, most elmegyunk a jatszotérre , most betegek vagyunk..( a tobbesszamtol mar a hideg raz....ma sokat k*kiltunk...pl..), arrol nem beszélve, hogy a gyerek szuletése utan sokuk minimum pr dr XY gyerekgyogyasz-neuropszichiaternek hiszik magukat, akik mindent tudnak, mas pedig semmit..

Tény, hogy engem nem zavar, az o dolguk, de...valahol sokukat sajnalom, mert van a gyerekrol hat tonna kép, meg minden korulotte forog,o a minden ( persze, mindenkinek a gyerek a legfontosabb) és sajna ( és most kanyarodjunk vissza a noiséghez) rettento modon elhagyjak magukat ezek az anyak, jo lesz a hosszu szoknya,kinyult pulcsi, saruval, mert ugyis a gyerek a minden..Hanyszor, jajistenem, hanyszor hallgattam végig x, y, z panaszkodasat msn-en, hogy a pasijuk félrenézeget!!!

( egyébként nekem is van gyerekem, van par kép a facebook- omon rola,és ennyi..)

2010. okt. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 A kérdező kommentje:
Mi az a modorosblog?
2010. okt. 11. 11:06
 17/84 anonim ***** válasza:
79%

"Hát én azt gondolom, hogy ha nekem gyerekem lesz, én kicsit másképp fogok a dologhoz állni, normálisan."

Ezt előre nem fogod tudni eldönteni...


"Ja és megtartom azokat a barátnőimet is, akiknek nincs vagy egyáltalán nem is akarnak gyereket és nem csak 25 gyerekes ősanyákkal fogok barátkozni meg fórumozni."

Ezt meg majd a barátnőid eldöntik...

2010. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
45%

Én csak azt unom, amikor így kezdik, hogy: Majd ha gyereked lesz, megtudod, majd ha gyereked lesz, megváltozik a véleményed... stb.


Oké, de ha ez evidens, akkor miért látok olyan anyákat (anyukám pedagógus praxisán keresztül pl.), akik tojnak a gyerekük fejére, akik mindig lepasszolják másnak a gyereküket, akik nem törődnek a gyerekükkel, vagy nagyanyám, aki csak kötekedni tud mindenkivel, aki kivételt tesz a gyerekei között (egyiket ajnározza, másikat lenézi, kihasználja...)...?


És mi az, hogy nem tudhatom előre? De tervezhetek, milyen vonalon szeretnék én haladni, nem kötelességem azonosulni a tömeggel, akár jó, akár rossz, eldönthetem, mert önálló ember vagyok, és van saját döntési lehetőségem, eldönthetem, hogy odafigyelek a gyerekemre, eldönthetem, hogy nem hanyagolom el a barátaimat a gyerek miatt, eldönthetem, hogy következetesen nevelek, eldönthetem, hogy nem beszélek hülyén... stb.

2010. okt. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
78%
Na akkor ezt hallgassátok meg! Az iwiwre csak a saját képeimet tettem fel, a gyerekemét nem. Erre folyamatosan kaptam a b.aszogatást az ismerőseimtől, hogy miért nem teszek ki képet a gyerekről! Próbálj meg mindenkinek megfelelni.
2010. okt. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 A kérdező kommentje:
Szerintem is mindenki el tudja képzelni, dönteni, h milyen lesz majd a gyerekével, hogy fogja nevelni, milyen programjaik lesznek, stb. Ne jöjjön nekem senki a Ha majd gyereked lesz, megváltozik-szöveggel.
2010. okt. 11. 11:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!