Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy képzelik ezt a lehetetlen...

Hogy képzelik ezt a lehetetlen szituációt?

Figyelt kérdés

2 hét múlva lesz az esküvőm. Természetesen a nem normális családom rákezdte a hisztit és vergődést. A család egyik fele előállt nekem azzal a képtelen ötlettel, hogy a 2 hónapja kórházban lévő nagyszülőmet elhozzák az esküvőre. Mégis mit gondolnak, hogy??? Az esküvő napja egy magatehetetlen ember gajdírozásáról fog szólni?

Fejben teljesen oké az öreg, de pelenkás, kerekesszékes. Mégis mit képzelnek? Én baromira sajnáltam, hogy nem tud eljönni, őszintén mondom, hogy sírtam, amikor tudatosult bennem. Erre ezek kitalálják, h elhozzák. Hogy a fenébe jutott eszükbe, ráadásul már ott tartunk h vőlegényemnek meg nekem k*ss van, lassan nem szólhatunk bele a saját esküvőnk menetébe. Nagyon azon vagyok, h lefújom az egészet, ezek nem normálisak! Totál ki vagyok akadva!


Mit tudnánk tenni? 2 hét sincs már az esküvőig.


2023. máj. 23. 09:14
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
89%

Ha én lennék ilyen helyzetben, mindent megtennék, hogy el tudjon jönni, ha a lagziba nem is, de a szertartásra. Júliusban lesz az esküvőnk, a 92 éves nagypapám szellemileg már nagyon nincs jól, de nagyon remélem, hogy ott tud majd lenni.


Szerintem nem a nagypapádról fog szólni a nap, ha a vendégek egy kicsit is intelligensek, akkor fel sem merül bennük semmi ezzel kapcsolatban. Nyilván ha olyan állapotban van, hogy nem lehet emberek közé menni, akkor a lagzit kihagyja, valaki majd visszaviszi a kórházba vagy fogadnak mellé egy napra valakit.

2023. máj. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
81%

Biztos vagyok benne, hogy nem neked kellene az öreg körül ugrálni, és nem is neked kellene pelenkáznod menyasszonyi ruhában, hanem a gyereke megoldaná, hogy a papa is ott lehessen, de jól érezze magát és kellemetlen helyzetbe se kerüljön. Miért nem lehet ezt megbeszélni, hogy ki intézi akkor ezeket a dolgokat? Akár gondozót is lehet mellé fogadni egy napra, aki mindent megold, csak pénzkérdés.

Nem fogja elrontani a tökéletes napodat, ne aggódj, nem fog pelenkába sza.rni, mikor mindenki épp eszik, erről nyilván gondoskodni fognak. Vagy akkora debil a családod, hogy azt hiszed, kihozzák a kórházból, betolják a terem közepébe, aztán otthagyják, kezdjen magával, amit akar? Egyéb esetben elég lelketlen hozzáállásod van a szerettedhez. Mi lesz a következő kirohanásod? Juci dagadt és elrondítja a képeket, őt be se engedjék?

2023. máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
88%

Tehát a kórházból haza nem viszik, ezek szerint ápolni nem tudják/akarják. De elvinnék az esküvőre, majd lesz valahogy. Egy olyan esküvőn voltam ahova elhoztak beteg nagyszülőt, rosszul is lett, az egész lakodalom róla szólt. Hogy van, mi történt...

Ez a ti esküvőtök, ahogy vannak olyan pici gyerekek akik még alkalmatlanok a részvételre, úgy vannak olyan emberek akik már azok. A család szépen tudomásul veszi, hogy ti döntitek el, ki lesz ott és ki nem. Akinek nem tetszik, vagy szóljon időben és ne menjen (ehhez már késő) vagy fizesse ki az általa okozott többletköltséget. De puffogni senki ne menjen.

2023. máj. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
15%

#7 vagyok.

Most ezt miért kellett lepontozni?

Mi rosszat mondtam??

2023. máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerü akik elhozzák azok vállalják el az ápolását is.
2023. máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan félre értettek, a 13-as válaszoló tökéletesen rálát a lényegre. Azért vagyok ennyire kiborulva, mert a család szerint kötelező elhívnom, de amúgy senki nem vállalja, h majd ugrál emiatt, hát hogy képzelik ezt? Majd ki fog mindent csinálni, a testvérem vagy a vőlegényem? Mert már ez is elhangzott... Hogy lesz ott elég férfi, aki erős emelgetni... Hát elnézést kérek, hogy nem szeretném, hogy minden erről szóljon. Az én családomat sosem érdekelte, én mit szeretnék vagy mi a helyes, az van amit ők mondanak. Teljesen ki vagyok akadva, hogy kockáztatják az esküvőnket. Látjátok, más is ahogy írta, rosszul is lehet, es akkor ki a fene van?? Fuccs az egész 1 éve tartó esküvő szervezésnek majd mentőt kell hívni és utána.?? Visszaulunk és eszünk tovább??? Nyilván ott annyi is lenne az egésznek. K*rva nagy szemétségnek gondolom, hogy ilyen kockázatot bevállaltatnak velem. És nem, nimcs szoba sehol. Ez egy erdei esküvő lesz.... Szerintetek hova tesszük??? Hol lesz pelenka csere??? Bele sem gondolnak, csak hajtjak a magukét.... Teljesen ki vagyok akadva!!!
2023. máj. 23. 13:26
 17/48 anonim ***** válasza:
42%
Végtelenül hálás lennék, ha a szüleim úgy döntenék, hogy elhozzak a nagyanyámat az esküvőmre. Na és akkor mi van, ha kerekesszekes és pelankas? Akkor már szégyellni kell, vagy mi?
2023. máj. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
91%
#17 De ha elolvasod a kérdező válaszát a 16-osban, láthatod, hogy a szülők nem akarják hozni-vinni, vigyázni rá, ápolni, etetni-itatni-pelenkázni. Azt oldja meg más. Így is végtelenül hálás lennél? Hogy a saját esküvődön mondjuk neked kell hozni-vinni, gondozni a mamát? Vagy fizetnél inkább ápolókat és egy bérelnél egy mentőautót egész éjszakára, hogy kéznél legyen az erdőben, ha a mama rosszul lesz? És még ha minderre igen is a válaszod, a kérdező még mindig joggal választhatja azt, hogy köszöni, de ő ebből nem kér az esküvőjén.
2023. máj. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
43%

16-ra:

Bármelyik idősebb rokon rosszul lehet. Akár az örömszülők is. Akkor most jelentsük ki, hogy 55 év felettiek ki vannak zárva a lagziról?

Szóval erdei esküvő lesz, értem. És ott lesz a lakodalom is? És hova lehet majd WC-re menni? A násznépnek Toi-Toi WC lesz?

Egyre érdekesebben kanyarodik ez a sztori.

2023. máj. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
40%

18!


Nem olvastam a választ, konkrétan a kérdésre válaszoltam. Amúgy ha az én nagyanyamrol lenne szó, én simán ugranék hozzá az eskuvomon is, mert annyira jól esne, ha ott lenne. Sajnos nem lehetett ott, mert külföldön élek, itt is házasodtam, ő pedig nem vállalta és az orvos se javasolta a repülést az egészségügyi állapota miatt.

De q kérdező azt csinál, amit ő jónak lát.

2023. máj. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!