Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy képzelik ezt a lehetetlen...

Hogy képzelik ezt a lehetetlen szituációt?

Figyelt kérdés

2 hét múlva lesz az esküvőm. Természetesen a nem normális családom rákezdte a hisztit és vergődést. A család egyik fele előállt nekem azzal a képtelen ötlettel, hogy a 2 hónapja kórházban lévő nagyszülőmet elhozzák az esküvőre. Mégis mit gondolnak, hogy??? Az esküvő napja egy magatehetetlen ember gajdírozásáról fog szólni?

Fejben teljesen oké az öreg, de pelenkás, kerekesszékes. Mégis mit képzelnek? Én baromira sajnáltam, hogy nem tud eljönni, őszintén mondom, hogy sírtam, amikor tudatosult bennem. Erre ezek kitalálják, h elhozzák. Hogy a fenébe jutott eszükbe, ráadásul már ott tartunk h vőlegényemnek meg nekem k*ss van, lassan nem szólhatunk bele a saját esküvőnk menetébe. Nagyon azon vagyok, h lefújom az egészet, ezek nem normálisak! Totál ki vagyok akadva!


Mit tudnánk tenni? 2 hét sincs már az esküvőig.


2023. máj. 23. 09:14
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Jaj és had tegyem hozzá, mielőtt valaki azt hinné, az egész esküvőt én és a vőlegényem álljuk, tehát szó sincs arról, h a család fizeti ezért feljogosítva érzik magukat erre, hogy helyettünk döntsenek. Szó szerint 10 forintot SENKI nem segített ebben nekünk.
2023. máj. 23. 09:16
 2/48 anonim ***** válasza:
88%

Mondd, hogy ne hozzák el, mert egy magatehetetlen ágyhoz kötött nagybeteget nem hurcibálunk össze-vissza kedvünkre.

Ha ennek ellenére mégis elviszik, akkor az annyi. Törődjenek vele ök.

2023. máj. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon durva. Egyébként ha vinnék is az öreget, ők megoldanák az ápolását, pelenkázását, vigyázását, ide-oda tologatását? Mert ha ők ezzel akarják tölteni az idejüket az esküvőn, hát legyen.


Csak a másik gond meg az - előre elnézést kérek -, hogy egy beteg, pelenkás embertől nem fog undorodni a násznép? Ki akar majd mellette ülni? Vagy a közelében lenni? Gondolom járnak vele hangok, szagok, amiket evés közben nem biztos, hogy mindenki szívesen hallana/látna.

2023. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
87%

A beteg nagyszülő mit szól ehhez egyébként? Írtad, hogy fejben teljesen tiszta, hátha jobb belátásra bírja a rokonokat, hogy ez senkinek se jó.

A rokonság hogy gondolja az ellátást? Az oké, hogy a tolókocsiban lehet mozgatni, de pelenkázást hol oldják meg? Etetni ki fogja? Próbálj gyakorlati oldalról közelíteni az egészhez, hátha leesik nekik, hogy ez így nem igazán kivitelezhető.

2023. máj. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
83%

Én itt kijelenteném, hogy akkor aki szerint ez remek ötlet, sajnáljuk, de nem látjuk szívesen az esküvőn.


Ennyi - stresszelne a fene hülyéken.

2023. máj. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
43%

Nem értem, mi a problémád.


Attól, hogy valaki kerekesszékes, miért kéne kizárni bármilyen rendezvényről? Ha lenne egy rokkant (kerekesszékes) testvéred, akkor ő sem jöhetne? A lépcsőn felvinni két másik embernek kell majd, de nyilván nem neked és a párodnak lesz ez a feladata. Úgyhogy titeket ez semennyire sem érint. Ráadásul az egyre gyakoribb akadálymentesítések miatt simán lehet, hogy egyszerűen csak be kell tolni, a szertartás végén meg ki. A pelenka meg pont arra való, mint a kisbabáknál, hogy (majdnem) ugyanúgy tudjon társaságba menni, mintha nem lenne ilyen problémája.


"Az esküvő napja egy magatehetetlen ember gajdírozásáról fog szólni?"

Ez nagyon otromba mondat volt! Miért szólna erről az egész nap vagy akár csak egyetlen pillanat? Ez csak a te ostoba hisztid!

Én voltam olyan esküvőn és lakodalmon, ahol a vőlegény előző házasságából származó testi fogyatékos (kerekesszékes) gyereke is ott volt. A nagyszülei (vagyis a vőlegény szülei) tolták a kerekesszéket, az ő asztaluknál vacsorázott. Egyedül a táncban nem tudott részt venni, de egyébként ugyanolyan résztvevője volt a lakodalomnak, mint bárki más.

ÉS NEM RÓLA SZÓLT A NAP!

A menyasszonynak sem volt semmi kifogása ellene, nem is értettük volna, ha bárki problémázik rajta.


Mondjuk nálunk valóban szeretet van a rokonságon belül, nem akarjuk a rokkantakat ill. időseket kiközösíteni az ünnepeinkről. Ezen gondolkodjál el!

2023. máj. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
44%

Próbálj meg nem ennyire rá stresszelni az esküvőre, mert elveheti a varázsát az egésznek.

Ha szerető családod van, tudni fogják hogy ez a nap rólatok legfőképpen rólad szól és nem szeretnék ezt elrontani.

Kicsit erősen fogalmaztál a saját nagypapádról, de megértem hogy nem szeretnéd a kellemetlenséget, pelenkáztatni, etetni stb.

De mégis a szíved mélyén kicsit gondolj bele, hogy mikor még egészséges volt kis korodban mennyit törődött veled, mennyire szeretett?

Biztosan jól esne neki látni az unokáját élete egyik legboldogabb pillanatában. Ez nagy öröm lehet neki. És ettől még hidd el, hogy mindenki rád fog figyelni és ez a nap csak rólatok fog szólni!!😊

Sok Boldogságot Kívánok nektek!💗

2023. máj. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
89%
Valahol egyetertek a 6-os valaszoloval. Nem kell neki ekkora feneket keriteni, hogy kerekesszekes, lehet csak magara az esküvőre menne, nem maradna tovabb par oranal. Ezt meg a rokonok/szuleid intezik, nem ti. De ha kepben van, beszelnek vele, hogy ő mit szeretne, menni vagy sem. Csunya ilyet mondani, de ha ennyire ramaty allapotban van, legalabb legyen egy jo emleke az unokaja eskuvojerol, mielott elmegy. Kepeken visszanezve azert nem lenne ugyanaz.
2023. máj. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk a férjem nagymamája volt ilyen helyzetben. Szerettük volna ha ott lehetne a nagy napon, de nem szerettünk volna senkit leterhelni aznap a cipelésével, etetésével. Így a helyszínen béreltünk neki egy szobát,így ő is letudott pihenni. És csak a fontosabb eseményekre tolták ki egy kerekes székben (Szertartás, Szülőköszöntő, Tüzijáték, Nyitó táncunkra)

A szobában pedig tudták etetni, pelenkát cserélni anélkül hogy bárki látná.

Csak egy tanács, nemtudom ti a szobát megtudnátok e oldani..

Nekünk így nem volt semmi probléma. És persze a mama is boldog volt hogy láthatta és velünk ünnepelhetett

2023. máj. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
41%

Lelketlen egy nő vagy.

A fene se venne el feleslegül!

2023. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!