Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy ilyen,szinte...

Hogy lehet egy ilyen,szinte lehetetlen számomra,miért?

Figyelt kérdés
Egy régi iskolatársam akit ismerek ugy 30 éve gyerekkorunk óta,a mai napig nem beszél az öcsével,számomra fura hogyan alakulhat igy egy testvéri kapcsolat már kisgyermekkorban hogy még 40-50 évesen sem tartják a kapcsolatot semmilyen szinten.Szerintetek mi lehet az oka? A barátom azt mondja hogy nincs konkrét dolog ami miatt igy vannak egymással,mondta hogy 30 év alatt kb 3szor találkoztak,temetés és egyéb dolog miatt,hol romolhat el igy egy viszony?
2020. júl. 24. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én se beszélek az idősebbik bátyámmal. Férfi vagyok, mielőtt valaki privátba zaklatna. Sajnos én anno kisegítőbe kerültem, így engem folyton megvetett és lenézett, meg gyogyósnak tartott. Meg irritálta, hogy nekem mindig el volt nézve minden. Szóval ha nem muszáj, akkor én se beszélek vele. Ki nem állhatom a pofáját.
2020. júl. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos van olyan ember, aki annyira magának való, hogy nincs igénye a testvérére sem. Ehhez hozzájárulhat az is, hogy pl. két különböző személyiségű ember, különböző célokkal. Lehet, a családjukban sem volt szokás az a nagy összetartás, csak éltek egymás mellett, aztán egyik ide költözött, a másik oda.


Vannak ilyen családok, azt nem mondom, hogy ez rossz, vagy jó, egyszerűen más, és ha nekik így megfelel, akkor kívülálló max csodálkozhat vagy szörnyűlködhet rajta, de attól ők nem fognak változtatni.


Ismerek én is ilyen testvéreket. Semmi összeveszés, semmi harag, csak éppen elmentek kétfelé, a szülők meg örülnek hogy végre élik a saját életüket.

2020. júl. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerűen nagyon magának való,vagy a barátod,vagy az öccse.
2020. júl. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Én sem tartom vele a kapcsolatot már ezer éve. Nem tudok vele miről beszélgetni, neki mindig az volt a lényeg, hogy valami albérletben nyomorogjon egy pasival, folyton teherbe esett meg abortuszra szaladgált. Most összeszedett valami szakadt biztonsági őrt, aki beszélni is alig tud. Én mindig is tanultam, sportoltam, utaztam, építem az életem, nem tudok és nem is akarok ilyen buta nőkkel kapcsolatban maradni.

37N

2020. júl. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Öcsém a gyerekkorunkban időnként érzelmileg terrorizált. Az eredményeimet nem becsülte (én az övét igen), ellenben lekicsinyelte. Csesztetett ezért-azért. Ha kell neki segítség, segítek, de tőle nem kérek, ha lehet. Felköszöntöm, felköszönt, anyánknál néha összefutunk, de nem megyünk részletekbe egymásnak, nincs közös sörözés, nem hívjuk egymást, hogyan van a másik.

Ő állítólag szeret engem, de nem tisztel, mert azt szerinte ki kell vívni. Én kb. fordítva.

2020. júl. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem ezeket,hogy évtizedekig tart egy ilyen harag és nincs tullépés ez gáz.
2020. júl. 24. 10:48
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Miért kell harag legyen? Én nem vagyok rosszban a testvéreimmel, csak nagyobb a korkülönbség (6-10 év), mindenkinek megvan a saját élete, nem nagyon van közös témánk. Néhány évente egyszer találkozunk, ha úgy alakul. Nincs rossz viszony, csak egyszerűen nincs kapcsolat sem.


Az egyik húgomnak pár éve segítettem munkát találni, amíg együtt dolgoztunk, sokat találkoztunk. Ő lebabázott, azóta összesen egyszer láttam, pedig tudom, hogy ottani kollegákkal eljár (már én sem melózok ott).

2020. júl. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint azt vallom, hogy a vérség nem garantálja a jó viszonyt. Két öcsém van: a fiatalabban jóban vagyok, közös érdeklődési körünk van, tudunk miről dumálni. Az idősebbel nem igazán van ez meg, mellé még jön az egoizmusa (nagyon okos, sok elméleti dolgot tud) amivel a legtürelmesebb embereket is kinyírja maga mellől.

Ilyen egyszerűen előfordul.

2020. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonymousreview60 ***** válasza:

#6: "Értem ezeket,hogy évtizedekig tart egy ilyen harag és nincs tullépés ez gáz." Miért kellene túllépni? Az egyik okozott a másiknak 5-8 rosszat, a másik az egyiknek 0-6-ot. A mérleg erősen megbillent. Hányszor kell a további veszteséget megkockáztatni? ... Na látod! Van aki nagyon nagy, van aki kicsi különbségnél mondja azt, hogy ebből elég.

És érdekes, hogy ha ilyen elhidegülés beáll, akkor szinte sosem lép a vétkes, és mindenki a sértett személytől várja a bélülés kezdeményezését. ... Miért?

2020. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sem tartom hugomal kapcsolatot ,nincs miről beszélgetnünk,ő nem akart soha családdal beszélgetni.
2020. júl. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!