Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mièrt teszik tönkre a felnőtt...

Mièrt teszik tönkre a felnőtt èveiket a szüleim azzal, hogy magukhoz költöztettèk egy egyik nagyszülőmet?

Figyelt kérdés

Mièrt kell egy demens, idős embert magukhoz venni? Aki az alkoholtól totálisan elbutult, vizelettartási problèmákkal küzd ès hasonlók.

Vannak idősek számára otthonok, ők már leèltèk az èletük javát, nem kellene szerintem èlősködni a leszármazottnál.


Külön èlek mióta nagyapám odaköltözött a szüleimhez (6 ève már).

Megmondtam apámnak, hogy ha Ő öregszik meg Èn nem fogom tönkretenni a családomat, hogy ott kerülgessèk minden nap a házamban.

NAGYON jó a viszonyom vele, de ilyen áldozatot nem fogok hozni. Van idősotthon, becsületesen ki lesz fizetve, lesz látogatva, sőt el is hozom 1-2 napra ha szeretnè.


Èrthetetlen számomra az, hogy kellene fizikálisan 24 órás felügyelet a papához, de azt a szüleim nem tudják biztosítani. Mindig azt mondják, h Náluk nem volt olyan, h eldobják az időseket. Cserèbe jól összecsinálja magát a papa, majd ahogy anyukám haza èr teszi tisztába.


Egyszerű ez mint a faèk. Az ilyet nem kell sajnálni. Ha inni tud, akkor szèkeljen a wc-be, ès ne a nadrágba. Vagy ne igyon annyit. Mások meg tudják állni, ès normálisan viselkednek.

Nem èrtem ezt.


2023. máj. 18. 04:00
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
78%

10: Az egyik egy 10 kiló alatti gyerek, aki másfél év alatt szobatiszta lesz.

A másik egy akár 90 kilós felnőtt, aki 25 évig lehet, hogy ilyen állapotban lesz.

2023. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
74%
11: Jaj, ugyanazt írtad.:)
2023. máj. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
83%
16: De ha önellátásra képtelen, akkor csak úgy jut alkoholhoz, ha hazaviszik neki! Mért vesznek akkor neki?
2023. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
32%
Erre válaszolni csak ők tudnak pontosan, hogy miért dötnöttek így.
2023. máj. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
38%
De ez miért is a Te gondod?
2023. máj. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem édesanyámat, írtak -e szerződést a papával.

Mondta, hogy igen, az összes szántóföldet, és ingatlant is már átírták a nevükre. Ő döntésük, átolvasván az összes hozzászólás után azt mondom, mindenki úgy éli az életét ahogy szeretné.

2023. máj. 19. 08:45
 37/40 anonim ***** válasza:
88%

Mert egy kis álomvilagban élnek, s azt hiszik, hogy egy demens emberrel az élet csak játék és mese, mint ahogy a szeretetszolgálatok próbálják beadni.


Egyetemi gyakorlaton nekem volt olyanban részem, mikor azt próbálták beadni az embereknek, hogy milyen rossz a demensnek, hogy nem emlékszik erre-arra, nem ismer fel dolgokat, stb.

Arról persze senki se beszélt, hogy milyen rossz a tininek, aki mellett a házban ott a demens mama. Éjjel kiabál, napközben a szoba közepébe szarik, az ételt nem hajlandó lenyelni, mikor a szájába adod, a fürdetésnél ellenkezik, stb. Egy időben már attól is féltem, hogy mi van, ha bemegy a konyhába, elvesz egy kést, s megöli a szüleimet. Mert mikor olyanja volt, eléggé aggresszív is volt, s nem is ismert meg senkit.

Én gimi utolsó éveiben magtapasztaltam. Sose fogok időst ápolni.

2023. máj. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre a válasz:


Mert 2 választásuk volt. Vagy magára hagyják, vagy kezdenek vele valamit, mert ugye már le lett írva, hogy intézménybe nem lehet "bedugni" ha ő nem akarja.

...vagy:

"Mondta, hogy igen, az összes szántóföldet, és ingatlant is már átírták a nevükre"

Magyarán a Papa fizetett nekik, mert ha ezek komolyabb értéket képviselnek, akkor ezért idegen is elpátyolgatta volna őt, egy örökösödési szerződéssel.

2023. máj. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Bőven 20 hektár felett volt neki, hektáronként 2 milliót ér mert magas az aranykorona értéke. Viszont keserves utat járnak be érte. Sose kérdeztem rá ezekre, mert nem az Én dolgom, viszont így érthető a dolog. Plusz a ház amiben élt, az is érték, főleg, hogy Csepelen van, és nem putri.

Köszönöm mindenki válaszát!

2023. máj. 19. 14:09
 40/40 anonim ***** válasza:
76%
Én egyetértek a kérdezővel. Mi is kénytelenek voltunk apámat idősotthonba adni, mert tényleg 24h-s felügyeletet igényelt. Teljesen demens. Sokat fizetünk és nincs sorban állás, 3 ágy van a 1,5 szobában és ő van egyedül. Lett egy "barátnője", akivel beszélget, a maga módján.
2023. máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!