Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mièrt teszik tönkre a felnőtt...

Mièrt teszik tönkre a felnőtt èveiket a szüleim azzal, hogy magukhoz költöztettèk egy egyik nagyszülőmet?

Figyelt kérdés

Mièrt kell egy demens, idős embert magukhoz venni? Aki az alkoholtól totálisan elbutult, vizelettartási problèmákkal küzd ès hasonlók.

Vannak idősek számára otthonok, ők már leèltèk az èletük javát, nem kellene szerintem èlősködni a leszármazottnál.


Külön èlek mióta nagyapám odaköltözött a szüleimhez (6 ève már).

Megmondtam apámnak, hogy ha Ő öregszik meg Èn nem fogom tönkretenni a családomat, hogy ott kerülgessèk minden nap a házamban.

NAGYON jó a viszonyom vele, de ilyen áldozatot nem fogok hozni. Van idősotthon, becsületesen ki lesz fizetve, lesz látogatva, sőt el is hozom 1-2 napra ha szeretnè.


Èrthetetlen számomra az, hogy kellene fizikálisan 24 órás felügyelet a papához, de azt a szüleim nem tudják biztosítani. Mindig azt mondják, h Náluk nem volt olyan, h eldobják az időseket. Cserèbe jól összecsinálja magát a papa, majd ahogy anyukám haza èr teszi tisztába.


Egyszerű ez mint a faèk. Az ilyet nem kell sajnálni. Ha inni tud, akkor szèkeljen a wc-be, ès ne a nadrágba. Vagy ne igyon annyit. Mások meg tudják állni, ès normálisan viselkednek.

Nem èrtem ezt.


2023. máj. 18. 04:00
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
95%

Mert más értékrend szerint nevelték őket, és így érzik helyesnek?

Lehet, hogy ebben az esetben tényleg nem ezt diktálná a józanész, de mivel nekik ez lelkiismereti kérdés, nem azt részesítik előnyben, hogy nekik mi a kényelmes.Felelősnek érzik magukat a papa iránt, ahogy gondolom valamennyire te is a szüleidért, különben nem aggasztana, hogy 'tönkreteszik' az életüket. Próbáld meg így megközelíteni.

2023. máj. 18. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem úgy van, ahogy te gondolod, hogy csak elviszik a papát az otthonba, oszt helló. Az idősotthonba van várólista, nálunk több mint egy év volt, mire mamámat felvették, de van, ahol 3-5 éves a várólista. Addig is kell valakinek gondoznia! Te majd nyugodt szívvel hagyod a saját szüleidet a saját szarukba, hugyukba fekve a földön éhenhalni, mert elestek és maguktól nem bírnak már felállni sem???
2023. máj. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Van aki megcsinálja addig, amíg nem veszik fel őket, pènzèrt.


Nem fogok feneket takarítani, csak a sajátomat ès a gyerekemèt.

2023. máj. 18. 05:22
 4/40 anonim ***** válasza:
96%
Mert nem mindenki gondolkodik úgy, mint te. A szüleid így döntöttek, te meg majd máshogy fogsz, ennyi a történet.
2023. máj. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
89%
Oké de akkor se hisztizz majd ha az öregek otthonát a te majdani örökségedből finanszírozza magának, tehát te nem kapsz semmit. Meg már most kezd el spórolni a te öregotthoni költségeidre.
2023. máj. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
90%
Alkoholistát nem vesznek be sehova. Úgy ápolják, hogy természetesnek veszik, vagy úgy, hogy közben ki sem állnak a panaszból?
2023. máj. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk azért, mert az egyiküknek az édesapja, és tudja, hogy nem sok van már neki vissza? Ha tudnám, hogy nemsokára elveszítem édesapámat, én is azt akarnám hogy velem legyen, bármilyen állapotban is van, és bármilyen áldozatot kell érte hoznom. Eszembe sem jutna, hogy belökjem egy random otthonba, ahol idegenek között, idegen helyen várhatja a halált, és hetente egy órára láthatja a családját. A páromat meg ismerem annyira, hogy tudjam, hogy megértené miért ilyen fontos ez nekem, és én is megtenném az ő szüleiért. Logikusan és tárgyilagosan közelítesz meg egy teljességgel érzelmeken alapuló dolgot.
2023. máj. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem tartod tiszteletben a szüleid döntését? Valamiért ők ezt érzik helyesnek. Szerintem sem jó ötlet, de hagyd őket békén.
2023. máj. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
70%
Bármilyen állapotban egy önhibájából demens gusztustalan, együttélésre alkalmatlan alkoholistát? Na, ezt 1 napig mondanád, 7-es, ha tényleg ez lenne a helyzet! Senkinek nem kell a saját életét tönkretenni. Így nem lehet élni.
2023. máj. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
45%
Lehet téged is intézetbe kellett volna zárni, amíg pelenkáztak meg etettek, éjszakákat nem aludtak miattad, rohangáltak orvoshoz, játszótérre és még sorolhatnám. Te ugyanúgy raboltad a szüleid idejét, energiáját. Biztos fáj nekik, hogy ilyen lelketlen, önző gyerekük lett.
2023. máj. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!