Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azoktól kérdezném főleg...

Azoktól kérdezném főleg akiknek a férjének/párjának van már felnőtt gyereke és nemsokára jön az unoka is, ti hogy élitek ezt meg?

Figyelt kérdés
Párom 45 éves, nemsokára nagypapa lesz a fia révén. Mindenki boldog természetesen. Én is örülök a fiatalok boldogságának. De a minap gondolkodtam el rajta, hogy tulajdonképpen én ki leszek ebben a történetben? 33 vagyok, van 2 ovis korú közös gyerekünk is, akik ugyebár nagybácsik lesznek majd, tök fura. Ráadásul nekem is sokan jönnek gratulálni hogy de jó nagymama leszek. Hát őszintén szólva én nem érzem ezt a nagymama érzést és nem gondoltam hogy kellene, nekem ez nem jön valahogy. Eléggé össze is vagyok zavarodva. Aki hasonló szituációban van, hogy a párja előbb vált nagyszülővé ti ezt hogyan kezelitek? Hogyan viszonyultok az unokájához? Mennyire kell nagymamáskodnotok?

2019. okt. 7. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Te a Kriszta néni leszel, aki a nagypapi felesége. Hogy lesz-e belőled Kriszta mama, nos, az rajtad múlik. Nyilván, mivel fiatal vagy, és vannak saját pici gyerekeid is, senki nem fogja rajtad számonkérni a szilvalekvárszagú, kontyos mamikát. De szervezhettek majd közös programokat a 3 gyerekkel, olyanok lesznek, mint az unokatesók. Ne gondolkodj skatulyákban!!!
2019. okt. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom van az unokának nagymamija és te legfeljebb leszel a "másodlagos nagymama".Amikor mennek hozzád ellátod õket ahogyan illik.Viszont nem is értem miért hivnának téged nagymamának, normál esetben Juci néni és kész.
2019. okt. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Nekem jó a kapcsolatom a férjem gyerekeivel, sőt olyanok, mintha az én gyerekeim is lennének, mert velünk élnek. A nagyobb már huszonéves, de még nincs családja. Én örülök, ha megtalálja a boldogságot és családot alapít.

Hogy mennyire leszel te hozzá közel álló, mennyit fogsz nagyiskodni, az nyilván a kapcsolatotokon múlik. De gondolom, fognak hozzátok járni a kicsivel. Biztosan kialakul majd valami szeretet, kötődés a részedről is.

2019. okt. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk a férjem unokái idősebbek, mint a közös lányunk.

Sok közös programot szervezünk, havonta egyszer itt is alszanak.

A férjem unokái Timi mamának hívnak, kicsit furcsa volt eleinte.

2019. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Most egy kicsit fura,de majd hozzászoksz.Gondolom jó a kapcsolatod a fiatalokkal,akkor minden rendben lesz.
2019. okt. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

33 évesen ez okoz fejtörést, hogy az öreg palid unokájának nagymamája leszel?

Hú!

Ilyen fiatalon még javában élni kellene...

2019. okt. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

#6

Azért egy 45 éves pali minden csak nem öreg, különösen nem egy 30+-os nőnek.

A nő nyilván nem lesz a nagyanyja a gyereknek, így nagyjából annyi köze van hozzá, mint a szomszéd gyerekéhez.


Kérdező!

Én 33 évesen egy percet nem nagymamáskodnék, van annak a gyereknek két igazi nagyanyja. Ettől még a férjem 45 évesen nagypapáskodhat, nincs tiltva.

Majd ráérsz nagymama lenni, ha a te gyerekeid kerülnek abba a helyzetbe, hogy gyerekeik lesznek.

2019. okt. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Férjemnek felnőtt lánya van, én 48 éves voltam, amikor megszületett a férjem unokája. Mivel a lányával nem jó a kapcsolatom kezdettől fogva (sok mindent megpróbáltam, hogy megfeleljek, de simán utál, már felnőtt volt, amikor megismertem, férjem özvegy volt), szóval én egyáltalán nem nagymamáskodok. Nem is érzem magam annak egyáltalán, nem is vagyok az. Itt még az van, hogy nincs igazi nagymama, mert ő meghalt már sok évvel ezelőtt. (A férjének van anyukája, de nagyon messze lakik). Visszatérve rám, kb. tényleg annyi közöm van hozzá, mint a szomszéd gyerekhez. Férjem mehet, amikor akar, unokázni, rám nem terheli, így egyeztünk meg.

Amúgy ez tényleg egyértelműen a férj gyerekével való viszont függvénye. Most ha előtte nem szerettük egymást, és előtte nem járkáltunk össze, akkor a gyerek születésével nem változik meg a viszony.

2019. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát, azt valahol én is érzem, hogy nem leszek még pót nagyi sem. Én nem is vagyok az a tyúkanyó típus, a sajátaim éppen eleget foglalkozom. De pl családon belül, tesóm gyerekei sem igazán kötöttek le soha. Nyilván szeretem őket de ennyi kb. Csak párom már tervezi hogy mennyit lesznek nálunk, velünk, fellegekben jár, közös programokrol beszél, meg ugye ismerősök is nekem is jönnek gratulalni. Most is a kérdés kiírása óta. Ez nekem már picit sok. Egyébként nem rossz a kapcsolatom a gyerekével de nem volt mindig felhőtlen sem. Szerintem ő is elfogadott engem anno mert nem volt más választása, meg én is. Olyan semleges inkább.
2019. okt. 7. 18:24
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

#9

Az ismerősök udvariasságból gratulálnak, mert fura lenne, ha csak a férjednek tennék. Azt hiszik, hogy kirekesztésnek vennéd. Ez ilyen egyszerű!

A programokat meg a nagypapa a saját kontójára szervezze, nehogy aztán tényleg az legyen, hogy beleöregszel a családba időnap előtt!

2019. okt. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!