Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mièrt teszik tönkre a felnőtt...

Mièrt teszik tönkre a felnőtt èveiket a szüleim azzal, hogy magukhoz költöztettèk egy egyik nagyszülőmet?

Figyelt kérdés

Mièrt kell egy demens, idős embert magukhoz venni? Aki az alkoholtól totálisan elbutult, vizelettartási problèmákkal küzd ès hasonlók.

Vannak idősek számára otthonok, ők már leèltèk az èletük javát, nem kellene szerintem èlősködni a leszármazottnál.


Külön èlek mióta nagyapám odaköltözött a szüleimhez (6 ève már).

Megmondtam apámnak, hogy ha Ő öregszik meg Èn nem fogom tönkretenni a családomat, hogy ott kerülgessèk minden nap a házamban.

NAGYON jó a viszonyom vele, de ilyen áldozatot nem fogok hozni. Van idősotthon, becsületesen ki lesz fizetve, lesz látogatva, sőt el is hozom 1-2 napra ha szeretnè.


Èrthetetlen számomra az, hogy kellene fizikálisan 24 órás felügyelet a papához, de azt a szüleim nem tudják biztosítani. Mindig azt mondják, h Náluk nem volt olyan, h eldobják az időseket. Cserèbe jól összecsinálja magát a papa, majd ahogy anyukám haza èr teszi tisztába.


Egyszerű ez mint a faèk. Az ilyet nem kell sajnálni. Ha inni tud, akkor szèkeljen a wc-be, ès ne a nadrágba. Vagy ne igyon annyit. Mások meg tudják állni, ès normálisan viselkednek.

Nem èrtem ezt.


2023. máj. 18. 04:00
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
26%
Akkor is alkoholista.
2023. máj. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
85%

21!


Nyilván, hiszen a függőségek sosem tűnnek el, max nem él vele az ember, de nem mindegy, hogy aktív vagy passzív az illető.

2023. máj. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
34%
Ha a több évtizednyi önpusztítás következményeit kiolthatatlanul magán viseli, akkor már mindegy.
2023. máj. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
33%
a szuleid idiota modon dontottek, hagyd rajuk. az en anyam alkoholista zugivo mar vagy 40 eve. egyedul el en semmivel nem tamogatom nem is tartok vele kapcsolatot. utoljara 23 eve lattam es szandekomban sincs ujbol akar telefonon beszelni vele.Te eld nyugodtan a magad eletet ne torodj azzal amit a szuleid csinalnak . Ok isszak majd a levet nem te, hiszen nem laktok egyutt en kulfoldon elek itt nem szokas a gyerekekre tamaszkodnisem penz sem ellata szempontjabol. a szulok eladjak a hazukat/lakasukat es az a penz boven eleg egy jo idos otthonba valo belepesre. itt senki se koteles a gyerekere hagyni egy vasat sem, ha valamelyik hazastars meghal mindent a tulelo orokol a gyerek semmi hacsak nincs kulon vegrendelet errol, de a hazbol akkor se tehetik ki a tulelo hazastarsat , el sem adhatjak amig az is meg nem hal. Ha viszont mondjuk eladta a hazat es vilagkoruli utra ment belole akkor majd kisebb szinvonalu otthonba kerul a nyugdija 80 % aert. viszont a gyerek sem koteles gondoskodni semmivel a szulokrol.
2023. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
65%

Érdekesek a válaszok (de hát ugye mindig a kérdezőt kell szidni ,ez alapszabály).

Amikor az a kérdés, hogy a patyolat tiszta anyámat idevegyem-e, mert semmi baja, csak gyengus már fizikailag, akkor van az, hogy dehogy, még egy ép, egészséges (de gyenge, mert idős) ember is teljesen megbontja egy család dinamikáját, erre való az idősotthon, stb.

Aki meg szarában-húgyában fetreng, azt igen, hát fő a következetesség, ugye.

2023. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
78%

25!


A különbség csak annyi, hogy nem q kerdezonek kell magához vennie, ő azt kifogásolja, hogy a szülei miért teszik. Nem venném en se magamhoz az anyámat, de ha az anyám úgy font, magához veszi a saját anyját, ahhoz nekem semmi közöm.

2023. máj. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező, általában emögött azért van egy ingatlan, amit az öregtől a szüleid valamelyike fog örökölni. Én akinél ilyet láttam, ott már le volt ügyvédezve az eltartási szerződés.

Nem, mintha bármennyi pénzért csinálnám, fél napig sem. De tisztában vagyok vele, hogy anyám megyeszékhelyen levő lakása megy egy idősotthoni apartman árába, ez az ára, nem is tartom érte a markom.

2023. máj. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
71%

A szüleid másfajta értékrend szerint nevelkedtek. Ha ők így döntöttek akkor az ő dolguk. Még dönthetnek úgy is, hogy más megoldás után néznek. Ha a papád demens, akkor ő ebbe már bele sem tud szólni.

"Az ilyet nem kell sajnálni." - Hát nem tudom, te ismered, de biztosan nem volt túl jó élete, ha alkoholhoz nyúlt, persze felnőtt emberként dönthetett volna másképp is. A demenciát meg nem kérte, szerintem az pont az egyik legborzalmasabb időskori betegség.

2023. máj. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
12%

26!

Azért írták itt egy páran (ha nem is te), hogy kutya kötelesség, maradjunk annyiban.

2023. máj. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem jól írta a 27-es, itt azért ingatlan szokott lenni a háttérben.Aztán van, aki egy szarságos falusi ház áráért is megcsinálja, mert az is több, mint a nulla.
2023. máj. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!