Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mièrt teszik tönkre a felnőtt...

Mièrt teszik tönkre a felnőtt èveiket a szüleim azzal, hogy magukhoz költöztettèk egy egyik nagyszülőmet?

Figyelt kérdés

Mièrt kell egy demens, idős embert magukhoz venni? Aki az alkoholtól totálisan elbutult, vizelettartási problèmákkal küzd ès hasonlók.

Vannak idősek számára otthonok, ők már leèltèk az èletük javát, nem kellene szerintem èlősködni a leszármazottnál.


Külön èlek mióta nagyapám odaköltözött a szüleimhez (6 ève már).

Megmondtam apámnak, hogy ha Ő öregszik meg Èn nem fogom tönkretenni a családomat, hogy ott kerülgessèk minden nap a házamban.

NAGYON jó a viszonyom vele, de ilyen áldozatot nem fogok hozni. Van idősotthon, becsületesen ki lesz fizetve, lesz látogatva, sőt el is hozom 1-2 napra ha szeretnè.


Èrthetetlen számomra az, hogy kellene fizikálisan 24 órás felügyelet a papához, de azt a szüleim nem tudják biztosítani. Mindig azt mondják, h Náluk nem volt olyan, h eldobják az időseket. Cserèbe jól összecsinálja magát a papa, majd ahogy anyukám haza èr teszi tisztába.


Egyszerű ez mint a faèk. Az ilyet nem kell sajnálni. Ha inni tud, akkor szèkeljen a wc-be, ès ne a nadrágba. Vagy ne igyon annyit. Mások meg tudják állni, ès normálisan viselkednek.

Nem èrtem ezt.


2023. máj. 18. 04:00
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
75%

10-es: Nevetséges vagy! Szegény szülők, akik megcsinálják a gyereket, és még foglalkozni is kell vele:-) Magam is anyuka vagyok, nem tartott pisztolyt a fejemhez a gyerek, hogy legyen, én döntöttem így. Nem kell majd piedesztálra emelnie, mert gondoskodom róla. Egyébként is tök más a két szitu, a pici gyerek még nem tudja (szobatisztaság, önálló evés stb.), a demens, beteg szülő meg már nem, és évek, akár évtizedek is eltelhetnek ápolással… Meg nyilván ugyanaz egy 10 kilós gyereket pelenkázni, fürdetni, mint egy 80 kilós felnőttet (a kínos részéről már nem is beszélve), a gyerek fejlődik napról napra, a beteg szülő meg csak vissza, gyerekkel nem záródsz be a lakásba stb. A demens betegek ráadásul ön-és közveszélyesek, és ha mondjuk dührohamot kapnak, „kicsit” nehezebb megfékezni, mint egy dackorszakos 2 évest. Ha azt írná bárki, hogy őt tisztességgel, szeretetben felnevelték a szülei, és szarna a fejükre, akkor azt mondanám, szemét, gusztustalan ember. De vannak opciók a két végpont között, hogy totál hátat fordítasz, vagy feláldozod az életedet, és magad ápolod.


Kérdező, én veled értek egyet, de ha a szüleid így látják helyesnek, akkor ne szólj bele! Te eldöntheted a saját részedet, hogy besegítesz te is az ápolásba, vagy sem, de ennyi.

2023. máj. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
28%
Egy Magyar átlagos haszonleső fiatal kérdését olvashattuk.
2023. máj. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
73%
Mert így érzik a szüleid helyesnek vagy nincs más lehetőségük. 3 ilyet néztem eddig végig közvetlen közelről (igaz, egyikük sem volt alkoholista). Kemény menet volt mindegyik, fizikailag és lelkileg is megterhelő. Az egyiknél ráadásul ott is laktam, de egyiknél sem dörgöltem a "gyerekek" orra alá, hogy miért nem rakják be otthonba. Nagyanyámnál próbáltak egy idő után segítőt fogadni mellé nap közbenre, hogy tudjanak dolgozni, de ez drága és nehéz megbízhatót találni (ő is szívesebben foglalkozott bármi mással, mint egy agresszív demenssel), közben kerestek otthont is, ezek néha több éves várólistával dolgoznak és szintén elég drágák, emellett nehéz eldönteni, melyik a jó. Nagyanyám végül otthonba került, nem is olcsóba, ott állítólag az ágyban fekve (?) szedett össze egy combnyaktörést (valószínűleg kiesett és valaki visszarakta, de senki sem vállalta érte a felelősséget), műtét híján még másfél évig ágyban fekve, pelenkában vegetált, ha bementünk és itattuk/etettük (erre az ápolóknak nem sok kapacitása volt), akkor még felismert minket, egyébként teljes köd. A másik közeli esetben pont az intézménybe kerülés (jelen esetben kórház) billentette ki és került sokkal rosszabb állapotba az öreg, megjegyzem, az első nagyanyám is ott indult el a lejtőn, a harmadiknál az idős feleség gondozta erőn felül, a gyerekei segítségével, de legalább otthon, méltó körülmények között halt meg.
2023. máj. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
70%

"A demens betegek ráadásul ön-és közveszélyesek,..."


Helyesen ez úgy hangzik A demens betegek ráadásul ön-és közveszélyesek is lehetnek...

2023. máj. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
98%

Alkoholistát SEMMILYEN otthonba nem vesznek be, még elmeszociálisba sem, mert az sem szenvedélybetegeknek van. Vannak alkoholelvonó intézmények előtte a leszoktatásra, de idős emberekkel már nem foglalkoznak azok sem, mert reménytelen.

Ráadásul elmeszociálisba csak gondnokság alatt levőt lehet "bedugni", a többihez - az elvonóhoz is - a saját beleegyezése, akarata szükséges.

Csak mondom, a félreértések elkerülés végett!

2023. máj. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
95%

Ja és még a 15-ös válaszomhoz:

Az alkoholelvonó intézménybe is csak úgy veszik be, ha előtte addiktológián megjelent, az ott előírtakat betartva szedi a gyógyszereket és legalább 2 HETE ABSZTINENS(!!!)

Ez ugyebár ilyeneknél képtelenség, mert ha meg tudná állni 2 hétig, akkor nem is lenne szükség az elvonóra.

Mindezt keserves megtapasztalások után írom!

2023. máj. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
93%

Nagyapám "csak" demens volt - megmondtam apának, hogy ezt soha többet nem csinálom végig, mint amit papával, ha úgy alakul, akkor otthonba megy.


Szerettem papát, de gyakorlatilag mindenki tönkrement benne.

Másból nem állt az életünk, hogy hazajöttem suliból, etetni, teáztatni, ott ülni mellette, míg apa nem jön haza, ő tisztába tette (ha éppen lehetett), fürdette, éjjel a randalírozást hallgatni vagy épp az üvöltözést, mert áll valaki a szobaajtó előtt, stb. Egy szabad percünk nem volt, apa fogyott vagy 15 kilót a folytonos stressztől, én sokszor éjszakákat virrasztottam papa miatt...


10-es, a gyerek nem kérte, hogy megszülessen!

2023. máj. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
28%

Hát kérdező.....

Apád is inkább kisszéket csinált volna helyetted.

Lenne öregkorára,

hova leülnie :D

2023. máj. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
57%
Lakjál te egy demens alkoholistával, te szent 18-as!
2023. máj. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
71%
A kerdezo ezt irta:"Aki az alkoholtól totálisan elbutult,..." Ez nem azt jelenti, hogy jelenleg is iszik. Nehéz is lenne, ha egyszer másnál él, eleve 24 órás ellátásra le én szüksége, ergo kb megmozdulni se tud. Nagy eséllyel minimum 6 éve, amióta ott él, nem iszik.
2023. máj. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!