Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre inkább azt gondolom,...

Egyre inkább azt gondolom, hogy az anyukám buta. Nem akarom ezt gondolni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az iskolában nap, mint nap látom a tanáraimat, akik mindig rohannak, midnig van tennivalójuk, céltudatos nők. Ismerőseimnek, idősebb nőknek van vállalkozásuk, építik az életüket. Az én anyukám pedig nem tud sem autót vezetni, nem is érdekli semmi, csak a Barátok közt, a különböző főzőműsorok, Megasztár, stb. Nem olvas semmit. Csak tv. Állandó állása sem volt soha, alkalmi munkákból él, feketén dolgozik. Ott is megelégszik 400Ft-os órabérrel, pedig kérhetne többet. Egyszerűen midnig megelégszik azzal ami van, nem törekedik arra, hogy jobb, könnyebb életünk legyen, csak él, mint hal a vízben. Megbeszélni sem tudok vele semmit, sőt sokszr észreveszem, h egyszerűbben próbálom megfogalmazni a mondanivalóm, ha vele beszélek. És ez olyan rossz, nincs előttem a céltudatos anya, akit később követhetnék. Én sosem voltam ilyen, mindig is maximalista voltam. Nagyon elszomorít, h ezt kell éreznem, h buta, pedig nem akarom, sokáig ki sem mondtam ezt, de sajnos ezt érzem, és haragszom magamra amiért ez így van. Nem tudok megbeszélni vele semmit, ha ideges rajtam vezeti le, és egyszerűen olyan hülyeségeket vág a fejemhez, semmi logika nincs benne. Olyan dolgokat tilt, h nem ihatok pezsgőt szilveszterkor, nem használhatok tampont, és nem ad magyarázatot, csak h káros, mondom de anya, NEM! Mutatok neki pl vmit neten, h olvassa el, itt a tudományos magyarázat és nem érdekli.... 18 éves vagyok, még tanulok, de dolgozni mellette nem tudok, nincs lehetőség, de avonozásból keresek keveset. Ha évente 1x kérek egy cipőt, mert már majd szétszakad, akkor h miértkövetelőzök és nem kapok, tehát magamra vagyok teljsen utalva, és olyanokat mondd, amiket szerintem egy anyának sosem szabadna, pl h mikor megyek már el itthonról. De könyörgöm, tanulok, nem tudok pénzt keresni (állástalanság) akkor hogyan menjek el innen?? Legyek koldus?

Nem tudok mit kezdeni, egyre inkább elviselhetetlenné válik a kapcsolatunk. Apával kéne lehet beszélnem, csak nem merem elmondani neki, h butának tartom anyát. Egyre többet síok emiatt. Eyébként egyetemre készülök (kitünő voltam végig gimiben semmi tanulással, nyelvvizsgáim vannak, 2 90%os emeltérettségi, nagyon sok helyre felvennének), és ebben is alig támogat, azt akarja, hogy a helyi, nagyon rossz hírű főiskolára menjek, ahol agrármérnöknek tanulhatnék, de engem ez soha a büdös életben nem foglalkoztatott, de azt mondja, h ez van közel, ide kell mennem. Ez olyan abszurd.


2010. okt. 10. 15:06
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
62%
20 f-nak. Két felnőtt gyerekem van. Az egyiknek egyetemi diplomája van, meg már megvan a szakvizsgája is. Végig mi tartottuk el, mikor dolgozni kezdett sem fogadtam el tőle egy fillért se, pedig hozzá akart járulni a kiadásokhoz. Ma már családja van, az unokámat is én ruházom, a játékokat én veszem neki, mert ez nekem örömöt okoz, hogy adhatok. A másik gyerekem most fog végezni szintén egyetemen, 23 éves, itthon lakik. Soha nem követelőztek, de nekem természetes, hogy márkás ruhákat, cipőket veszek neki, pedig sokszor el sem akarja fogadni. Két diplomával és két szakmával voltam már munkanélküli, ismerem a másik oldalt is...de elmentem dolgozni akkor is, voltam mosónő és takarítónő is. Nem szégyellem, megtapasztaltam az élet könnyű és nehéz oldalát is, ezért becsülöm meg a munkámat. A gyerekeinknek lakást vettünk, bár a kisebbik még velünk él, de ha el szeretne menni, nem kell albérletben tengődnie. Nagyon sokmindenről lemondtam, nem ittam, nem dohányoztam, nem kávéztam, mindig a gyerekeim voltak az elsők, és ők is lesznek. Hidd el, nem vagyok egyedül. Biztos vagyok benne, hogy sok ilyen szülő van, mint én. A fiamnak már többször felajánlottam, nyugodtan költözzön külön, fizetem a rezsijét, amíg tanul, de ő szeret itthon lakni. Szóval sokan vagyunk, akik nem csak megszültük a gyerekeinket, hanem szeretnénk a jövőjüket is biztosítani.
2010. okt. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

"Számomra egyértelmű, h ha nagy leszek"

18 éves vagy kicsit néz magadba.

Amúgy ha kitünő vagy és felvetek valahova költöz kolliba, suli mellet is lehet dolgozni.

2010. okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
58%

Megpróbálok tanácsot adni:)

Körülbelül a mi családunkra is jellemző, hogy mindenki megelégszik azzal, ami van, leragadnak esténként a Barátok közt meg a főzőműsorok előtt, ha véletlenül látnak egy "sztárt" élőben, úgy viselkednek, mintha legalább az atyaúristennel futottak volna össze. Se céljaik, se vágyaik, ambícióik, az érdeklődési körük sem lép túl a mindennapokon.


Tehát nálunk én vagyok az, aki több nyelven beszél, mert vette a fáradtságot ahhoz, hogy megszerezze ezeket a nyelvismereteket, amolyan család "műveltje" vagyok, akit sok minden érdekel, több művészi elismerést is kaptam, - de ezekről senkivel nem tudok beszélni itthon, mert nem érdekli őket különösebben. Igazából időközben én lettem az idealista és álmodozó, csupán mert nehezen megvalósítható terveim vannak az életemmel :)

De ma már megtanultam külön kezelni a "butaságukat" és a természetüket. Ettől még jól érezhetem magam velük, mikor együtt főzünk, ha csalási rendezvény van, megpróbálhatom keresni bennük a legjobbat - mert ott van mindenkiben.

2010. okt. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
55%

"vette a fáradtságot ahhoz, hogy megszerezze ezeket a nyelvismereteket"


A családod meg vette a fáratságot és kifizete a tanulmányaidat.

2010. okt. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idősek a szüleid? Korán szült az anyukád? Vagy későn? (esetleg generációs különbség-problémák is lehetnek ezek)
2010. okt. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 LDL válasza:
Hasonló dolgokon mentem át jobban mondva megyek is, nem túl jó a kapcsolatom a szüleimel.De most rólad van szó látszik h cselekednél és építenéd az életedet csak korhátrányban v nem bírsz előrébb lépni mert még a tanulással kell foglalkoznod és ez mellet egyre jobban viszahuznak a szüleid, szivoznak veled és nem hagyák élni az életed és nem támogatnak. Azt tanácsolom h probálj már most félre rakni pénzt esetleg lekötni h később több legyen belőle. Tanulj menj koliba pár év múlva nagyon sokat fog változni az életed, és jó lenne ha ismerkednél is és lenne egy párod akivel ki tudsz egy kicsit kapcsolodni, erőt meriteni és megbeszélni ezeket a dolgokat. KITARTÁS!!!:)
2010. okt. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

"A családod meg vette a fáradtságot és kifizette a tanulmányaidat."


Nem ők fizették.

2010. okt. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
Már megoldódott a probléma. Semmi bocsánatkérés nem volt, csak odajött megölelni. De éreztem, hogy ez most őszinte, és jobb,hogy én nem mentem oda, talán észrevette, hogy most nem én voltam a rossz. Köszönöm a tanácsokat!:) Minden rendben van! A sulit is megbeszéltük, elmeséltem részletesen mik a terveim és tetszik nekik az ötlet, csak a koli az sosem biztos, és egy albérlet egy nagyobb városban nem éppen olcsó dolog, és 4en élünk 150ezer ft-ból. Ez nagyon kevés, én is megértem őket, de ez egyfajta befektetés szerintem, hiszen ha jó iskolába járok (államilag támogatott!) és lesz jó állásom akkor amíg velük élek támogatom őket ahogy tudom sőt később is persze!
2010. okt. 12. 09:21
 39/40 anonim ***** válasza:
40%

09.21:még hogy anyád buta.Az,hogy államilag támogatott,az nem azt jelenti,hogy "jó iskola".Ráadásul "jó iskolába" is van büfészak.

Mire eljutsz odáig,hogy támogasd a szüleidet,arra kb. a temetőbe lesznek.

Hát mit ne mondjak,elég naiv,meg butácska vagy,úgy látszik ez nálatok családi vonás...

2010. okt. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Gratulálok a rosszindulatodhoz! Biztos szép az élete egy olyan embernek, mint te. Jó, h fel tudtad fogni, h 455pontom van a 480ból:) Így sok helyre bekerülhetek azt hiszem. De te biztos nagyon képzett vagy, és sokiskolás, h ennyire vágod a dolgokat. Igen büfés leszek.;)


szánalom.

2010. okt. 16. 14:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!