Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre inkább azt gondolom,...

Egyre inkább azt gondolom, hogy az anyukám buta. Nem akarom ezt gondolni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az iskolában nap, mint nap látom a tanáraimat, akik mindig rohannak, midnig van tennivalójuk, céltudatos nők. Ismerőseimnek, idősebb nőknek van vállalkozásuk, építik az életüket. Az én anyukám pedig nem tud sem autót vezetni, nem is érdekli semmi, csak a Barátok közt, a különböző főzőműsorok, Megasztár, stb. Nem olvas semmit. Csak tv. Állandó állása sem volt soha, alkalmi munkákból él, feketén dolgozik. Ott is megelégszik 400Ft-os órabérrel, pedig kérhetne többet. Egyszerűen midnig megelégszik azzal ami van, nem törekedik arra, hogy jobb, könnyebb életünk legyen, csak él, mint hal a vízben. Megbeszélni sem tudok vele semmit, sőt sokszr észreveszem, h egyszerűbben próbálom megfogalmazni a mondanivalóm, ha vele beszélek. És ez olyan rossz, nincs előttem a céltudatos anya, akit később követhetnék. Én sosem voltam ilyen, mindig is maximalista voltam. Nagyon elszomorít, h ezt kell éreznem, h buta, pedig nem akarom, sokáig ki sem mondtam ezt, de sajnos ezt érzem, és haragszom magamra amiért ez így van. Nem tudok megbeszélni vele semmit, ha ideges rajtam vezeti le, és egyszerűen olyan hülyeségeket vág a fejemhez, semmi logika nincs benne. Olyan dolgokat tilt, h nem ihatok pezsgőt szilveszterkor, nem használhatok tampont, és nem ad magyarázatot, csak h káros, mondom de anya, NEM! Mutatok neki pl vmit neten, h olvassa el, itt a tudományos magyarázat és nem érdekli.... 18 éves vagyok, még tanulok, de dolgozni mellette nem tudok, nincs lehetőség, de avonozásból keresek keveset. Ha évente 1x kérek egy cipőt, mert már majd szétszakad, akkor h miértkövetelőzök és nem kapok, tehát magamra vagyok teljsen utalva, és olyanokat mondd, amiket szerintem egy anyának sosem szabadna, pl h mikor megyek már el itthonról. De könyörgöm, tanulok, nem tudok pénzt keresni (állástalanság) akkor hogyan menjek el innen?? Legyek koldus?

Nem tudok mit kezdeni, egyre inkább elviselhetetlenné válik a kapcsolatunk. Apával kéne lehet beszélnem, csak nem merem elmondani neki, h butának tartom anyát. Egyre többet síok emiatt. Eyébként egyetemre készülök (kitünő voltam végig gimiben semmi tanulással, nyelvvizsgáim vannak, 2 90%os emeltérettségi, nagyon sok helyre felvennének), és ebben is alig támogat, azt akarja, hogy a helyi, nagyon rossz hírű főiskolára menjek, ahol agrármérnöknek tanulhatnék, de engem ez soha a büdös életben nem foglalkoztatott, de azt mondja, h ez van közel, ide kell mennem. Ez olyan abszurd.


2010. okt. 10. 15:06
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Sajnálom, h a kommentjeimből számodra az jött le...

Szerintem nekik kéne felnőttként kezelni a helyzetet, de hát jó, neked más a véleményed. de nem vagyok hálátlan.

2010. okt. 10. 16:58
 22/40 anonim ***** válasza:
Ha mindig így viselkedsz, abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán megérdemelnél egy felnőttebb bánásmódot, hiszen te sem állsz az érzelmi intelligencia csúcsán.
2010. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

Nehezen tudok megbocsájtani, de csak bocsánatot sem kért! Egyébként jó volt a kapcsoltunk, néha kiborult. De szerintem nem az a megoldás, hogy rajtam vezeti le!!!

De persze én vagyok a hibás, amiért kitünő tanuló vagyok, mindenkitől azt hallják vissza, hogy illemtudó vagyok, kitakarítom az egész házat hetente egyszer, mindig elpakolok a konyhában, főzök magamra, segítek húgomnak tanulni, nyáron én vágom mamám házánál a füvet. IGEN, ROSSZ SEMMIREKELLŐ GYEREK VAGYOK, AKI CSAK KÖVETELŐZIK, AMIKOR EGY ÉVENTE EGYSZER KÉR EGY RUHÁT!

2010. okt. 10. 17:07
 24/40 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg olyan stílusban írsz, mint egy durcás óvodás....A sütit meg igenis megköszönhetted volna. Az jó, ha kitűnően tanulsz, a továbbtanuláshoz kell is, de könyörgöm, mikor fogjátok fel, hogy magatoknak tanultok? 18 évesen ezt már meg lehetne érteni. Az új ruha pedig mindig a családi költségvetés függvénye. Mi nem állunk rosszul anyagilag, ennek ellenére megbeszélés tárgya, mikor mit veszünk meg, mi a fontosabb, mi az, ami ráér. Ha keveset keresnek a szüleid, nem tudnak mindent megvenni neked. Menj el diákmunkára, keresd meg a rávalót, s nem kell kérned. Keresd a megoldásokat, az édesanyádat pedig ne nézd le. Lehet, hogy kisebbségi érzése van veled szemben, azért nem tudtok közös nevezőre jutni.
2010. okt. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

Voltam nyári munkán... a nyelvvizsgám abból fizettem. Én veszem magamnak a kontaktlencsét.

(nyelvvizsga: 30ezer, lencse félévente 15)

Örülök, h nektek könnyebb. De talán ha te is ilyen helyzetben lennél, akkor érdekelne, hogy miért nem keres az anyukád biztos, állandó fizetésű munkát. Szeretnék jobb életet, de nem rajta keresztül, hanem majd ha én dolgozok. De jól van hagyjuk, ti úgysem tudjátok átélni ezt, oltsatok be, h ilyen gáz vagyok olyan gyerekes... napi 9 órát címereztem 40 fokba a nyelvvizsgámért, amikor ezt más csak úgy megkapja. Jó oké, nekem kell a továbbtanuláshoz, akkor szenvedjek

2010. okt. 10. 17:27
 26/40 anonim ***** válasza:

ugy unom már h sok válaszoló szerint mindig a gyereknek kell engednie,mert az anyát tisztelni kell és szeretni mert életet adott :S

Miért kéne tisztelni egy olyan anyát aki nekem nem adja meg a megfelelő tiszteletet? Azért megszült? Ez igen kevés indok

2010. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Elször is felnevelte, taníttatja, s kitűnő sem lehetne, ha a szülei semmilyen szinten nem támogatnák. Ha hajnaltól estig dolgoznia kellene, mikor tanulna? Lehet, hogy az édesanyjának nem volt lehetősége tanulni, az is lehet, hogy mivel nincs megfeélelő végzettsége, nem kap jobb munkát. A mai világban nagyon nehéz munkát találni. Szóval több szemszögből kellene nézni ezt a dolgot. Az, hogy megszülte, nem érdem. Az, hogy felnevelte becsülettel, az viszont igen.
2010. okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
70%

Akárhogy duzzogsz,ha anyukád nem akar napi 8 órába dolgozni menni,akkor nem fog.Állítod,hogy nem a pénz érdekel,de mindig ide lyukadsz ki,hogy menjen el dolgozni.

Sajnálom,de a kontaktlencse olyan dolog,amiért igenis dolgozz meg te,ha a szemüveg nem felel meg.A többi is piti dolog igazából,most mérges vagy ezért nagyítod fel.

A helyi főiskolát azért favorizálják,mert nem mindegy,hogy még + 30000 kell az albérletre vagy sem.

Duzzogsz,hogy ők a felnőttek,mégis "előírnád"mit tegyenek.Ugye te se hiszed,hogy egy felspanolt állapotban tényleg tanulni rohantál el, ezt ők se hiszik el és ezért is lett ideges.Nem megoldás,ha hazudsz egyet.

Ha sok ilyen apró eset összejön,akkor bizony "elkívánnak",még ha nem is komolyan gondolják.Hiába felnőttek,ők sem tökéletesek,mint ahogy más sem.

Ezt próbáld megérteni és akkor jobb lesz a kapcsolatotok.

2010. okt. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Amikor szemüveges voltam, akkor is én fiezettem a felét. Egy szemüveg 30ezer ft körül van és aztán új lencse kell bele, ami megint 10 ezer körül van, tehát mindegy... hozzászoktam már, h gyűjtenem kell alapdolgokra.
2010. okt. 10. 18:00
 30/40 anonim ***** válasza:
66%

Itt is a sok "örülj hogy megszült anyád,ezért nyelj le bármit neki" komment van. Kiváncsi lennék az ilyen embereknek milyenek a gyerekei és hogy mire fogják vinni...Melyikük gyerekének van két nyelvvizsga,emelt érettségije,kitűnő tanuló stb...

S igen,ténylegesen szar érzés hogy az ember szülei csak annyit látnak hogy 8óra munkaidő,után TV otthon. Főként,mikor haveromat a faterja viszi tárgyalásokra "titkárnak" hogy tanulja a szakmát, 3nyelven beszél én szüleim együtt is csak magyarul meg két szót oroszul és ennyi. Egyszóval...szar hogy nem tudok sem segítsgeét kérni tőlük sem felnézni rájuk mert semmiben nem jártasak,ilyen ma már alap dolgokban sem mint idegen nyelv :S (Csak mert pont ebben kellene segíteni nyelvvizsga előtt,mert nincs kivel beszélgetnem gyakorlásképpen...)



A kérdező nem pénzéhes csak azt nem érti meg - s vele együtt én sem - hogyha az anya dolgozhatna jobb helyen,kicsivel többért(a magyarázat szerint van ilyen hely a közelükben),miért nem teszi,ezzel segítve a gyerekét, hogy több esélye legyen normális életet élni.


Egyébként ne aggódj kedves kérdező a mostani felnőttek TÖBB mint fele ilyen,megelégszik azzal hogy van Tv meg kaja és kész. Ez élet? This is bullshit.

Tudod,anyukádról ne mondd hogy buta,még ha igy is van, de próbálj meg arra gondolni hogy te többet akarsz és akkor sikerülni fog. Ha pedig szeretnél egy ruhát és anyud nem ad rá(feltéve hogy van miből adni) akkor beszéld meg apuddal.


20/F

2010. okt. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!