Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre inkább azt gondolom,...

Egyre inkább azt gondolom, hogy az anyukám buta. Nem akarom ezt gondolni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az iskolában nap, mint nap látom a tanáraimat, akik mindig rohannak, midnig van tennivalójuk, céltudatos nők. Ismerőseimnek, idősebb nőknek van vállalkozásuk, építik az életüket. Az én anyukám pedig nem tud sem autót vezetni, nem is érdekli semmi, csak a Barátok közt, a különböző főzőműsorok, Megasztár, stb. Nem olvas semmit. Csak tv. Állandó állása sem volt soha, alkalmi munkákból él, feketén dolgozik. Ott is megelégszik 400Ft-os órabérrel, pedig kérhetne többet. Egyszerűen midnig megelégszik azzal ami van, nem törekedik arra, hogy jobb, könnyebb életünk legyen, csak él, mint hal a vízben. Megbeszélni sem tudok vele semmit, sőt sokszr észreveszem, h egyszerűbben próbálom megfogalmazni a mondanivalóm, ha vele beszélek. És ez olyan rossz, nincs előttem a céltudatos anya, akit később követhetnék. Én sosem voltam ilyen, mindig is maximalista voltam. Nagyon elszomorít, h ezt kell éreznem, h buta, pedig nem akarom, sokáig ki sem mondtam ezt, de sajnos ezt érzem, és haragszom magamra amiért ez így van. Nem tudok megbeszélni vele semmit, ha ideges rajtam vezeti le, és egyszerűen olyan hülyeségeket vág a fejemhez, semmi logika nincs benne. Olyan dolgokat tilt, h nem ihatok pezsgőt szilveszterkor, nem használhatok tampont, és nem ad magyarázatot, csak h káros, mondom de anya, NEM! Mutatok neki pl vmit neten, h olvassa el, itt a tudományos magyarázat és nem érdekli.... 18 éves vagyok, még tanulok, de dolgozni mellette nem tudok, nincs lehetőség, de avonozásból keresek keveset. Ha évente 1x kérek egy cipőt, mert már majd szétszakad, akkor h miértkövetelőzök és nem kapok, tehát magamra vagyok teljsen utalva, és olyanokat mondd, amiket szerintem egy anyának sosem szabadna, pl h mikor megyek már el itthonról. De könyörgöm, tanulok, nem tudok pénzt keresni (állástalanság) akkor hogyan menjek el innen?? Legyek koldus?

Nem tudok mit kezdeni, egyre inkább elviselhetetlenné válik a kapcsolatunk. Apával kéne lehet beszélnem, csak nem merem elmondani neki, h butának tartom anyát. Egyre többet síok emiatt. Eyébként egyetemre készülök (kitünő voltam végig gimiben semmi tanulással, nyelvvizsgáim vannak, 2 90%os emeltérettségi, nagyon sok helyre felvennének), és ebben is alig támogat, azt akarja, hogy a helyi, nagyon rossz hírű főiskolára menjek, ahol agrármérnöknek tanulhatnék, de engem ez soha a büdös életben nem foglalkoztatott, de azt mondja, h ez van közel, ide kell mennem. Ez olyan abszurd.


2010. okt. 10. 15:06
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
A képességeiről nem tehet az ember, az ízlése is az ő magánügye, de az már baj, hogy szemellenzős.
2010. okt. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

1 perce történt:

Szól anya kedvesen, hogy menjek egyek sütit, hozott apa. Kimegyek, leülök, mondm jóétvágyat, elkezdem enni. Apa néz rám, mintha várna valamit, mondom miaz? Valamit elfelejtettél mondani. Mondom mielőtt megenném köszönjem meg? Mondja oigen, h mit képzelek maamról. Ezzel a lendülettel beraktam a sütit a hütőbe és a szobámba mentem. A szobáma elkezdett sírni, de halkan, magamracsuktam az ajtt. Bejön anya kedvesen, hogy nuygodjak meg, apa csak ideges. Mondom légyy szíves most hagyjál békén. Mondja: De mi a baj, én nem csináltam nekem semmit. Mondom: Épp elég az, amit napok óta művelsz velem. Mondja csak egy mondatot mondd, mondom hagyjál tanulok, nem érdkel, Mondja de hagy mondjam. Mondom: mondd. Fejezd be azt, h így viselkedsz velünk. MOndom könyörgöm, most mit csináltam? Nem köszöntem meg mielőtt megettem volna?? Utána szoktuk. Nem ez, hanem hogy otthagysz minket. Mondom nem érdkel, csak hagyjatok békén, erre ekezd ordibálni velem mint vmi nemnomrális csak ordít, kimegy a szobámból még midnig mondja, én meg már befogom a fülem. Egyszerűen elegem van, ha tehetném tényleg elmennék, ahogy ő szeretné, de nincs hová, nem élnek a nagyszüleim, senkim sincs, az utcán meg nem élhetek.

2010. okt. 10. 15:56
 13/40 anonim ***** válasza:
Most ő viselkedett kulturáltabban.
2010. okt. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
89%
Már ne haragudj, de szerintem nem az anyukád viselkedik bután, hanem te. Miért kell a bolhából is elefántot csinálni, és minden apró hülyeségen felkapni a vizet? Mi bajod lesz, ha apukád kérésére evés előtt mondasz még mosolyogva egy köszönömöt?
2010. okt. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

1. legfeljebb azt mondod, hogy jó, akkor köszönöm

2. ha bajod van, azonnal beszélj róla, ne csak hetek múlva, nagy tételben drámázz

3. teljesen normális, sőt kedves kérdésre nem válaszolunk úgy, hogy hagyj békén

2010. okt. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

De úgy viselkedik, mint aki nem küldött volna el 2 nappal ezelőtt el itthonról! Ez nem így megy! Hogy mondhatja ezt a gyerekének, h menjen el, és h "18 éves elmúlsz nem kapsz zabálni".????? Bocsánatot kell kérnie, nem nekem kell odamennem hozzá, és nem úgy viselkedni, mintha nem történt volna semmi. Ő a felnőtt, neki kell belátnia, h tévedett, v. rosszul csinált vmit.

És nem csak ennyit mondott apám, még pampogott vmi hülye szöveget, és jó hogy nem minden egyes falatot kell megköszönnöm. Számomra egyértelmű, h ha nagy leszek és (mivel anya nincs bejeltnve, nem lesz nyugdíja) én fogom őket támogatni. Akkor minek kell ez? Én sem fogom elvárni, hogy megköszönjenek mindent. Nem köszönömért adok vmit másnak. Különben is mindig mindent megköszönök de minek kell ezt előtte, mintha szívességet tenne, h etet.

2010. okt. 10. 16:22
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Egy semmitmondó hiszti, indokolatlan helyzetben nem segíti hozzá a felismeréshez. Legfeljebb elmondod a problémádat érthetően, miután lenyugodott.
2010. okt. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

Biztos rossz amiket mondtak,de el kell felejteni,hagyd a múltat,ha az ember ideges akkor sokszor olyat mond amit nem komolyan gondol és később megbán,de büszkeségből nem mondja el.

Most rendes dolog volt,hogy utánad ment.Nem szabad felhozni a dolgot.

Ha meg rosszul esik mond el akkor és nyugodtan,ne akadj ki.

Apukádnak pedig mond meg,hogy utólag akartad megköszönni neki,és rosszul érintett,hogy illetlennek néz.

Mond el,hogy kezdjetek tiszta lappal,mondják el őket mi bántja,Te is mond el mi az ami neked rosszul esik.

De ha olyanokat mondanak amivel Te nem értessz egyet akkor se bukj ki,csak tapintatosan reagálj rá.

Ne szomorkodj!

2010. okt. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
82%
A kérdésed olvasásánál még sajnáltalak, de az édesanyádat is! A kommentjeidet olvasva egyre antipatikusabb lettél. Én magam veszek mindent, eltartom a felnőtt fiamat, mert még tanul, segítem a lányomat, mert még fiatalok, nincs meg mindenük. Soha nem vártam köszönetet semmiért, amit adtam, vagy tettem értük, de számukra mai napig természetes, hogy megköszönik, ha kapnak valamit. Ahogy én is megköszönöm, ha pl. evés közben bármelyik családtagom ad egy pohár innivalót, vagy akár egy kanalat. Te neveletlen és hálátlan vagy.
2010. okt. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Nem vagyok se neveletlen, se hálátlan!! Mindig megköszönöm épp ezt írtam! Ha esetleg kapok vmit csokit pl mndig megköszönöm! Ne mondj rám ilyet, nem igaz.
2010. okt. 10. 16:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!