Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtt gyerekért miért nem...

Felnőtt gyerekért miért nem aggódhat a szülő? 56/N

Figyelt kérdés

Kettőre zárd az ajtót ---- általában egyre szokta, ő később megy és korábban jön. Egyél levest, nem kell sokat, csak egy kicsit, mert annyi kell az a gyomornak. Mosogass el. Nyugodtan csinálj turmikszot, csak ha elfogy a tej akkor vegyél ki aprót és menj le a boltba pótolni. Ettél már? Mit ettél?


Ilyenek. Bentről délután felhívom, amikorra már otthon szokott lenni és megkérdezem például a fentit, hogy evett már, és ha igent mond akkor mit evett. Érdeklődöm, mert érdekel. Rosszul esik, hogy szinte kihallom ahogy a fejét fogja, és eldarálja a választ. Tudom, hogy felnőtt ember, de szülőként miért csak gyerekként aggódhatnék érte? Az a normális, ha ahogy felnőtt lett a gyerek, onnantól a szülő teljesen hagyja békén, mindegy hogy együtt élnek vagy külön?


2023. máj. 6. 16:08
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
97%

Oké, azt mondod, csak szólsz neki, na de ezeket (amikre figyelmezteted) ő is tudja. Tehát csesztetésnek veszi.

Veled egy idős vagyok, 26 a lányom, külön él, de nem zrikálom ilyenekkel, pedig én aztán nagyon aggódós vagyok, mégis ezt lerendezem magamban.

Indulj ki abból, hogy okos, értelmes felnőtt lány.

2023. máj. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt embert nap közben felhívni és nyaggatni, hogy evett-e már, ráadásul minden nap igen is kontroll mánia. Békén kellene hagyni, vagy különben egy idő után az lesz a következménye, hogy el fog költözni és a telefont sem veszi fel soha. Az edényeknek meg nem mindegy, mikor vannak elmosogatva? Feltételezem nem csak két tányér meg evőeszköz van otthon. Így ellenőrizni egy felnőtt embert nagyon gáz. Egyszer-kétszer, mondjuk ha nyaralni van, felhívni, hogy hogy van és hogy érzi magát és akkor esetleg megkérdezni, hogy evett-e már, az oké. De minden nap felhívni és nyaggatni, hogy evett-e már? Nem csodálom, hogy elege van belőle.
2023. máj. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
97%

Mondjuk ezek baromságok, örülj, hogy fölveszi még neked a telefont.

Amikor még csak a címet olvastam, olyanokra gondoltam, hogy aggódsz, ha valami betegsége van, aggódsz, ha új munkahelyre megy dolgozni, hogy be tud-e illeszkedni. Aggódsz érte, ha terhes, hogy rendben legyen minden vele is meg a kisbabával is. Ilyenekért normális aggódni felnőtt korban. AMiket te írsz, azokért nem. Moderáld magadat, amíg meg nem szakítja veled a kapcsolatot, mert torkig lesz veled.

2023. máj. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
97%
Ha ez nem kamu, anyuka, tessék a fia seggét megcsókolni a legközelebbi város főterén, mert már röhögve letilthatta volna mindenhonnan...
2023. máj. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
95%
Mert ez nem aggódás, gyerek szerepben tartás. Aminek az lesz a vége, hogy vagy lelép és max havi 1x beszél veled, vagy beleragad az óriáscsecsemő szerepbe és nem lesz olyan nő aki megmarad mellettetek (direkt nem az írtam, hogy mellette, mert hárman lennétek a kapcsolatban). Felnőtt ember, azt eszik és akkor, amikor akar, akkor csinál turmixot amikor akar és gondolom van annyi esze, ha nincs valami otthon vagy elfogyott akkor lemenjen a boltba. Sőt! Akkor és oda megy már amikor és ahová akar, nem kisgyerek, felnőtt ember.
2023. máj. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem fordulj pszichológushoz ha szerinted ez teljesen normális dolog. Nem lennék a gyereked, az biztos...
2023. máj. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
95%

Szólj rá, hogy vegyen fel sapkát, és kérdezd meg, hogy biztos nem fordítva van-e rajta az alsó. Este figyelmeztesd, hogy majd reggel se felejtsen el fogat mosni, mielőtt elindul. Hátha betegre idegesíted, és akkor lesz végre valami, ami tényleg aggódnivaló.


Az evős kérdésekre külön kitérnék, mert pont ezzel lehet engem is kikergetni a világból. Ha nem halt még éhen, az azt jelenti, hogy szokott enni. Szóval amíg mozog, nem kell megkérdezni. Nem olyan istentelenül debil, hogy magától elfelejtsen enni, és elpusztuljon. Mit evett? Ételt evett, kimondhatatlanul mindegy, hogy mit. Hagyd már ezekkel a világ leghülyébb kérdéseivel békén, könyörgöm!


Olyan, mintha minden nagyvécézésnél rádkopognának, és aggódva megkérdeznék, sikerül-e kinyomni, aztán figyelmeztetnének, hogy ne felejtsd el kitörölni. Ennyire idegesítő és degradáló.


Ahogy te szeretnél a mélyére látni annak, hogy miért idegesíti a másikat, amit csinálsz, úgy én is szeretnék a mélyére látni annak, hogy valaki hogy tud így beleragadni a(z óvodás szintű) gyerekről való gondoskodásba.

Kisgyerekes anyaként már alig várom, hogy ne kelljen már nekem semmilyen szinten foglalkozni a gyerek evésével, hanem intézze végre magának. El sem tudom képzelni, milyen mentális törés kell ahhoz, hogy még huszonévvel később is önszántamból azon pörögjek, hogy evett-e és mit. Mihelyt feléri a hűtőt és a konyhapultot, és megtanulja használni a mikrót, én letojom. Kaja lesz, ha éhes, eszik. Pont.

2023. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
97%
De miért kell mondani, hogy egyen? Nem öt éves már, hogy ne jusson eszébe enni, amikor éhes.
2023. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
Mert anyuka érzi, hogy már nem fontos. És fél, hogy már nem lesz szükség rá. Nehéz kibogozni, de a legtöbb bántó tulajdonság mögött félelem áll. Saját magát félti, mi lesz vele, ha már a gyerek sem lesz mellette. Ezért az erőszakos rátelepedés. Csak ezt először be kellene látni, majd be kellene vallani. Elsősorban önmagának. Aztán tudna változtatni.
2023. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Ez már beteges azért.
2023. máj. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!