Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőtt gyerekért miért nem...

Felnőtt gyerekért miért nem aggódhat a szülő? 56/N

Figyelt kérdés

Kettőre zárd az ajtót ---- általában egyre szokta, ő később megy és korábban jön. Egyél levest, nem kell sokat, csak egy kicsit, mert annyi kell az a gyomornak. Mosogass el. Nyugodtan csinálj turmikszot, csak ha elfogy a tej akkor vegyél ki aprót és menj le a boltba pótolni. Ettél már? Mit ettél?


Ilyenek. Bentről délután felhívom, amikorra már otthon szokott lenni és megkérdezem például a fentit, hogy evett már, és ha igent mond akkor mit evett. Érdeklődöm, mert érdekel. Rosszul esik, hogy szinte kihallom ahogy a fejét fogja, és eldarálja a választ. Tudom, hogy felnőtt ember, de szülőként miért csak gyerekként aggódhatnék érte? Az a normális, ha ahogy felnőtt lett a gyerek, onnantól a szülő teljesen hagyja békén, mindegy hogy együtt élnek vagy külön?


2023. máj. 6. 16:08
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
98%
Ez még viccnek is rossz, ha ez igaz. Ez nem aggódás, hanem kontroll mánia és ez a szint már beteges. Keress magadnak más, értelmes elfoglaltságot, mint a gyereked folytonos zaklatása hülyeségekkel (60 feletti nő).
2023. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
70%

A peldaidbol: a hogy zarja az ajtit foleg ha a te i gatlanod jogos az aghodas egy betores senkinek nem hianyzik es az se hogy a bizzosito ne fizessen. A ha csinalsz turnixit de elfogy a tej vegyel...jogos ha olyna hulye a felnott gyerekem higy ezt magatol nem teszi es a cslad tibbi tagjaval rendszeresen kibabral igy. A mosogatas ugyanigy jogos, ha sose vallal vagy csak nehezen reszt a hazimunkabol ey egy lakasban elunk meg.


de ezek nem aggodasok inkabb figyelmeztetesek neki hogy figylejen oda es ne legyen taplo.


Az egyel levest es mit ettel. Na az gaz. Azt minek? ezen nem fog az elete mulni, vagy autista? Es ha nem.kersezed elfelejt enni?


Aggodasnak en azt ereznem ha azert hivigat az anyam orankent hogy jol vagy? Uristen nem utottek el? Nem vagy beteg? Jaj nem rugtak ki? De hat ezt szabad, csak ha tulzasba van vive, akkor nagyon faraszto.

Szulokent meg a parkapcsolataert, anyagi biztosnagaert es persze az egeszsegeert is kehet aggodni, de nem szabad mindennel terhelni.

2023. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
97%

Ha anyám ezt csinalná velem, úgy erezném, hogy fogyatekosnak néz, és nagyon rosszul esne. Ezek, amiket leírsz, nem aggodás, hanem b.sztatás. Mi az, hogy evett-e, nem nézed ki belőle, hogy képes eldönteni, egyen-e? Hagyd má békén. Ezzel csak azt éred el, hogy megutál.

Ja, és nem, ez nem aggódás, hanem kontroll. Ugyanannyi ellenőrzés alatt akarod tartani, mint ovisként. Ezt sürgősen felejtsd el, ha normális kapcsolatot akarsz vele hosszú távon.

2023. máj. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
97%

Anyám ugyanezt csinálja, és már most elegem van belőle, pedig még csak 19 vagyok. :D Ez nem aggódás, szimplán nem sikerült felfogni, hogy önálló a gyereked és nem kell 0/24 kontroll alatt tartani, mint valami 8 éves gyereket..


Mennyivel egyszerűbb lenne, ha nem azt kérdezgetnéd, hogy "ettél már?" és társai, hanem mondjuk "Milyen napod volt eddig? Minden rendben?"..

2023. máj. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Ezek azért szerintem erős túlzások... nem kontrollállom. Szólok neki, de ha nem eszik levest akkor nem eszik levest, vagy nem eszik, ha nem akar enni. Az ajtóhoz ragaszkodom, a biztosító miatt. A mosogatást azért mondom neki gyakran mert gyakran van, hogy csak a felét mosogatja el, aztán másnap teljesen. Közösen takaritunk, de a mosogatás már kamaszkora óta az övé. Akkoriban volt, hogy napokat állt a mosogatnivaló. Aztán változott fokozatosan erre, hogy csinálja, de csak az egyik felét. Az, hogy egyen levest és egyen, mit evett miért rossz? Nem autista, csak szeretem tudni, hogy rendesen eszik. De az élete minden zugába nem megyek bele.


Tizennégyes hozzászóló, szoktam kérdezni milyen napja van, de általában annyit mondd, hogy szokásos, minden oké.

2023. máj. 6. 16:52
 16/39 anonim ***** válasza:
92%
Te egy idióta vagy kérdező.
2023. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
97%

15#

Hiába írjuk le 100-an is, nem fogod megérteni, hogy mire szeretnénk kilyukadni.


Úgy kezeled, mint egy 10 éves gyereket, aki miután haza megy az iskolából nem hagyják békén otthon, hogy egyen valamit.. :D


Szerintem felnőtt ember, ha éhes, akkor eszik, ha szomjas, akkor iszik. Nem azzal van a baj, hogy kérdezel, hanem, hogy ilyeneket kérdezel..


"Nem autista, csak szeretem tudni, hogy rendesen eszik." Miért? Evészavaros? Miért érdekel, hogy rendesen eszik-e? Hogy képzeled ezt el? Mi jár olyankor a fejedben, amikor megkérdezed, hogy evett-e? Szerintem egy felnőtt, önálló embernek nincsen szüksége arra, hogy ilyen idióta kérdést tegyen fel a szülő (vagy bárki). Szerintem nem fog éhen halni egyedül..

2023. máj. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Én csak azt mondom, hogy egyen. Nem azt mondom, hogy akkor egyen amikor felhívom, hogy egyen. Aztán ha nem eszik, akkor nem eszik, így szokott lenni a levessel mert nem rajong érte. Nem evészavaros. Azért érdekel, mert törődöm vele és bennem van, hogy érdekel, hogy mit evett. Mi ebben a bonyolult?
2023. máj. 6. 17:11
 19/39 anonim ***** válasza:
98%
Ilyen alapon azt miért nem kérdezed meg, volt-e már WC-n, hányszor, milyen színű volt a széklete, renesen megágta-e az ételt, mielőtt lenyelte? Ezek napi szinten legalább annyira érdekfeszítő témák egy felnőtt fiatal számára, mint a mit evett és mikor? Én tuti megbolondulnék, ha valaki naponta ilyenekért felhívna, kifejezetten zaklatásnak venném, nem aggódásnak, és szerintem a gyereked is így van vele.
2023. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
97%
Téged hány éves korodig hívogatott állandóan ugyanezekkel a hülyeségekkel anyád? És meddig örültél neki? Még azt is mondhatod (bár ember el nem hinné), hogy direkt vártad, meg neked ez tetszett. De te csak szereted zrikálni a gyerekedet, mert tökéletesen tudod, hogy neki ez púp a hátán, mégis folyton megteszed. Te leszel majd az is, aki külön élve majd azt játssza, hogy az unokákért aggódik, ezért ellenőrizgeti állandóan a szülővé vált gyerekét. Fontosnak akarod(!) magad érezni, nincs emögött semmiféle aggódás.
2023. máj. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!