Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett divat az együtt...

Miért lett divat az együtt küzdés helyett külön utakon folytatni, csonka családokat, mozaik családokat gyártani, mintha valami hobbi lenne?

Figyelt kérdés
Mindenre az a válasz, hogy "hagyd ott, válj el, költözz el", stb.
2023. márc. 1. 10:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
11%
Akkor az nem szerelem. Mibe vagy akkor szerelmes, ha nem tudsz róla semmit? Ennyi erővel egy próbababába is szerelmes lehetek, ha ki kell vetítenem egy álmot egy létező emberre. Nem hangzik egészségesen.
2023. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
68%
Előzőhöz: én még abban sem hiszek, hogy magamat teljesen ismerem, nem hogy egy addig számomra ismeretlen embert, aki még ráadásul másnemű is, mint én.
2023. márc. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
97%

#41: "Mibe vagy akkor szerelmes, ha nem tudsz róla semmit? "

Nem hallottál még ezeket? : "szerelem első látásra", "a szerelem vak", stb.


"Nem hangzik egészségesen."

Nem is az. Ezért íródnak olyan könyvek, amit említettem.

2023. márc. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
100%
A 42-es választ a saját 40-es hozzászólásomhoz írtam.
2023. márc. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem igaz,pont azért,amit írt 38.Elképzeled,hogy milyen a másik, aztán nem is olyan.Tinédzerek milliói szerelmesek sztárokba,pedig nem is ismerhetik őket,mégis egyik-másik őrültségeket tud elkövetni miattuk.A szerelem nem irányítható dolog.Az egy érzés,amit hormonok okoznak.Bármennyire is le vagyok pontozva,én is a mély,őszinte szeretetben hiszek.Lehet,hogy én vagyok kis butus,de az én házasságom működik,boldogok,elégedettek vagyunk,boldog gyerekeket nevelünk.Azoké,akik azt mondják,hogy ők bizony hajszolják a szerelmet,és ha bármi nem tetszik, akkor nem fektetnek energiát abba,hogy változtassanak,azoké meg nem.Egy biztos,a mozaikcsaládban a gyerekek szenvednek.Ha másért nem, akkor azért,mert olyan nincs,vagy csak nagyon ritkán,hogy az új pár ugyanannyira szereti őket,mint a saját gyerekeit,vagy a kapott testvérek ugyanannyira szeretik egymást.Arról ne is beszéljünkikor ki is van mondva,hogy az új asszony,,vagy ember utálja a társa pereputtyát,vagy a mostohatesó direkt gonosz.Pontozzatok le,de én a közvetlen környezetemben is azt látom,hogy emberek sz@rnak energiát fektetni a kommunikációba,meg a kapcsolatukban, aztán meg egymást mocskolják,pedig vagy mindkettőnek igaza van,vagy egyiknek se.Vannak mondva csinált indokol mikor valamelyik ék már viszket,meg vannak akik ha mondjuk pár hónappal előbb megbeszélik,hogy kinek mi hiányzik,vagy mi esik jól,vagy éppen rosszul, akkor azt simán orvosolni lehetett volna,vagy lehetne is,csak az egyik teljesen elzárkózik.Olyat is ismerek,aki aztán csak visszakönyörögte magát a családjához,mert a "szerelem" nem olyan volt,mint amilyennek mutatta magát a lopott órákban.Kiderült,hogy nem is olyan marha jó vele együtt élni.De ezt kár akkor feszegetni,mert ma a nyitott kapcsolat, a de jó mozaik család,meg az élj a mának ezek szerint az etalon,minden más hülyeség,beletörődés,meg szerintetek akkor aki nem akar az első vita miatt válni,az biztos anyagiak,vagy testi fenyegetés,vagy a hitel miatt marad együtt.
2023. márc. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
88%

43-hoz még: "örök szerelem", "halálosan szerelmes valakibe", "szédült szerelem"

Ezek regényekben és filmekben vannak, amik azzal végződnek, hogy az ifjú pár harangzúgás közepette sétál az oltár felé. De a házasság még csak ezután kezdődik, amikor a nászút véget ér. Azután már más tulajdonságok a fontosak két ember vagy egy család együttéléséhez, mint amikbe esetleg "beleszerettünk" a másikon.

Ezt nem én mondom, hanem Fritz Kant A szerelem iskolája (eredeti címe: Vak a szerelem?) című kiváló könyvében (net-en fent van), amit kötelező olvasmánynak tennék.

2023. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
13%
De hallottam, hogy "szerelem első látásra", és mindig elmondom, hogy az nem szerelem. Az gerjedés.
2023. márc. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
88%

#45: "Tinédzerek milliói szerelmesek sztárokba,pedig nem is ismerhetik őket,"


Sajnos nem csak sztárokba és nem csak tinédzserek. Amikor én tinédzser voltam, belém is "halálosan" szerelmes volt egy lány, anélkül, hogy közelebbről megismert volna, és amikor évtizedekkel később felvettem vele a kapcsolatot, nem rajta múlt, hogy folytathattuk volna. Én magam is éveki kergettem egy álmot egy külföldi lánnyal kapcsolatban, ami sajnos elterelte a közelebbi, reális lehetőségekről a figyelmemet. És ma is van a rokonságban egy már tinédzsernek nem mondható nő, aki fülig szerelmes egy olyan férfiba, aki nem tűnik szerelmesnek az irányában, csak kihasználja testileg.

2023. márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
92%
A vonzalom,amit te gerjedésnek írsz le,az megint más Az testi vonzalom.Akkor nem képzeled el milyen lesz vele találkozni,nem arra vársz,hogy együtt legyetek,csak simán szexelhetnéked támad vele.Sokan ezt is összekeverik amúgy,mikor a családot otthagyják.Azt hiszik szerelmesek lettek,közben csak friss húsra vágytak.Csak azt kellene olyankor mérlegelni,hogy megéri-e.Ha igen, akkor egs.
2023. márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
95%
#47: Akkor "szegény" Petőfi a Befordultam a konyhára című versében csak "gerjedt" :)
2023. márc. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!