Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett divat az együtt...

Miért lett divat az együtt küzdés helyett külön utakon folytatni, csonka családokat, mozaik családokat gyártani, mintha valami hobbi lenne?

Figyelt kérdés
Mindenre az a válasz, hogy "hagyd ott, válj el, költözz el", stb.
2023. márc. 1. 10:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
28%
Mert ma már nem fektetnek energiát semmibe. Ezt látják a mai 20 40 éves amerikai filmekene szocialozálodott generáció, a mozaik család a menő, a válás alap meg ilyenek.
2023. márc. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
96%

72 leszek, tavaly váltam el. 50 év uán.

50 évig türten, vert, alázott csalt. leteltek a hitelek, kirepültek a gyerekek, boritottam, 71 évesen albérletbe lakom, ott hagytam neki inkáb mindent vagyis a gyerekeknek

2023. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
24%
1-es, gyomorgörcs most is van, csak másért. A mozaikban mindenki sérül.
2023. márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
88%
Pontosan ugyanazok a problémák vannak ma is mint régen, csak ma van esély elhagyni a bántalmazót. Vagy otthagyni a meguntat. De azt mondom, aki unja inkább menjen. Régen maradt, majd a feszültsége miatt még fizikailag is elkezdte bántalmazni az általa meguntat. Ő meg tűrt, "mert az úgy kell".
2023. márc. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
24%
Mozaik család vagy nem, nagyon ritka ha egy család manapság bármilyen formában boldog maradna az élet végéig. Az egy kemény munka, de az nagyon ritka ha egy család minden tagja beleadja a részét. Manapság mindenki önző és azt nézi hogy lenne önmagának hogy lenne a legjobb, nem gondol másra (családtagra se)..
2023. márc. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
85%

Miért annyira sátáni, hogy az egyén a fontos... igen, ennek kéne az alapnak lennie. Ha megkapom magamtól, amire szükségem van, nem kell függő viszonyba kerülnöm.


Mint mikor repülőn mutatják, hogy előbb a saját maszkodat tedd fel, hogy utána tudj másnak is segíteni.

2023. márc. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
50%
Ez az egész jelenkori ideológia annyira ellentmond. A egyén a fontos, de azért alapíts családot. Ha nem sikerül, alapíts még annyit amikor végre neked lesz jó, és boldog leszel. De mitől lesz jobb? Mitől jobb valakinek ha x családot hagy maga mögött? Az egész csak egy pillanatnyi boldogság, illúzió és önhitegetés. Nem lehet úgy csinálni, mint ha nem lenne mögötte rengeteg csalódás és sérült lelkek sora. Nem létező boldogságot kergetnek az emberek.
2023. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
78%
23-nak pedig igaza van, nem véletlen itt a sok mozaikos kérdés. A mozaik egy kalap f...os. (Szerencsére nem volt benne részem, de a környezetemben csak ilyet látok.)
2023. márc. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
77%

#23

Mert azokban a "rendes családokban", ahol már csak a válás helyetti "küzdelem" van, mindenki kiegyensúlyozott, és szétveti a boldogság.

Köszönöm, mozaikos gyerek vagyok, sokkal kevésbé sérültem így, mint ha még 15 évig kellett volna nézni és elszenvedni a szüleim kapcsolatának az agóniáját. Folyton mindenki vagy szomorú volt, vagy ideges, tömény keserűség volt az élet. Magyarázhatod nekem, hogy anyáméknak csak meg kellett volna beszélniük a problémáikat - nem. Nem volt közös megoldás, összeférhetetlen volt az egész világuk, ki kellett volna bújniuk a bőrükből ahhoz, hogy megfeleljenek egymásnak, és az ember nem tud a bőréből kibújni. Csak szaporodtak bennük a tüskék és a sebek, folyamatosan kiborították egymást, kulturáltan, ajtócsapkodás nélkül, összeszorított foggal, fojtó életutálat-szaggal a levegőben. Nem tudom, mi lett volna bárkinek jó abban, ha ezt a szart kenegetik még évekig. Biztos vagyok benne, hogy akkor valamennyien diliházban kötöttünk volna ki. Így viszont nyugalomban nőhettem fel. A szüleim nem voltak együtt, na és? Legalább nem kellett azt néznem, ahogy elsorvadnak egymással, egymástól. Kaptam a szenvedők helyett két nyugodt, békés szülőt.

2023. márc. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem "divat". Szimplán csak olyan világot élünk, ahol senki nem kényszerít arra, hogy benne maradj a szarban.


Nézzük fordítva. Ha te valakivel nem akarsz együtt élni, akkor szíved joga nem együtt élni vele. Senki nem kötelezhet rá, hogy márpedig maradj ott.

2023. márc. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!