Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett divat az együtt...

Miért lett divat az együtt küzdés helyett külön utakon folytatni, csonka családokat, mozaik családokat gyártani, mintha valami hobbi lenne?

Figyelt kérdés
Mindenre az a válasz, hogy "hagyd ott, válj el, költözz el", stb.
2023. márc. 1. 10:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
90%

Ez a kérdés sokkal összetettebb annál, hogy divatnak nevezzük.


Amit írok lejjebb, csak felszínes okok:


Régen pl. a nőknek nem volt esélyük arra, hogy megálljanak a saját lábukon, függőségi viszonyba kerültek, ha gyerekeket vállaltak, innentől kezdve egy esélyük volt a túlélésre, a család összetartása (akkor is, ha pokol volt az életük.)


Azt követően, amikor kialakult "elvileg" az egyenjogúság és az anyák is képesek lettek megállni a saját lábukon, már nem lett cél mindenáron összetartani egy diszfunkcionális családot, ezért ha valami nem működött, fel lehetett bontani Persze a valóságban senki nem lehetett biztos benne, hogy ez minden esetben jó döntés volt-e.


Jelenleg, a fogyasztói társadalom hozadékaként fontossabbá vált az ego, az egyén érdeke, mint a társadalom, vagy a család érdeke. Miért alakult így? Mert az egyén a legnagyobb fogyasztó, őt kell támogatni akár a családja ellenében is. Félreértés ne essék, egy rossz párkapcsolatok nem kell fenntartani, de tény, hogy manapság simán kiborítják a párok a fürdővízzel a gyereket is, mert azt látják, azt tapasztalják, az egyén érdeke az első a család érdekével szemben.

2023. márc. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
90%
Miért, régen általános volt az "együtt küzdés"? Ne röhögtess...
2023. márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg, mennyivel jobb divat volt a ki mit szakít, azt szagolja, tűrni kell, az élet nem habostorta... De ne nevezzük ám már együtt küzdésnek.
2023. márc. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
94%
Akivel együtt lehet "küzdeni", attól nem is szoktak elválni.
2023. márc. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
96%
VIII. Henrik módszere az EU-s jogrendszerrel ellentétes. Ha 2 ember nem bírja együtt, akkor jobb békésen elválni, mint egymással küzdeni.
2023. márc. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
40%
Én azt látom,hogy sokkal egyszerűbb ismerkedni,nincsenek távolságok,és egyik,vagy másik félnek egyszerűbb a megoldás helyett még a másik mellett mást keresni, aztán nem is akar már megoldást találni.Szomorú szerintem is.A saját testvérem is képes volt új cicusért otthagyni a kislányát is.Persze nem előbb hagyta el őket,hanem beújított,majd lelépett.A problémája annyi volt,hogy már nem szerelmes.Hát nem tudom.Örökké a másikba se lesz szerintem,de remélem oda legalább akkor gyereket nem csinál.
2023. márc. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
81%
Nem divat lett, hanem az emberek fejlődnek, a világ fejlődik. Már nem kell leélni egy életet egy rossz kapcsolatban, és gyártani a gyereket ha kell, hanem, csak azért, mert az egy életút működik és elfogadható. Mi extrém módon le vagyunk maradva és kb. visszafelé fejlődünk ebben a kérdésben, de az emberek mernek más döntést hozni. Ennyi csak.
2023. márc. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim válasza:
22%
Igaza van a kérdezőnek.
2023. márc. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
56%

#10: "A fogyasztói szemlélet elterjedése miatt: ami nem működik jól, ott nem keresik, hogyan lehetne jobbá tenni, hanem eldobják és keresnek másikat."


És talán ehhez jön még az a "dupla vagy semmi" életfilozófia, hogy vagy megkapom lehetőleg azonnal azt amit elképzeltem, vagy akkor nem is kell. És keresem tovább, arra nem gondolván, hogy esetleg bennem is lehet hiba...

2023. márc. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függhet, hogy milyen közegben mozogsz. Az én munkatársaim, a gyerekeim barátainak családjai, saját barátaim.. néhány kivételtől eltekintve, jó házasságok, válás, szétmenés nélkül.

Néhány van csak, ahol nem sikerült jól és az anya egyedül neveli a gyereket, egy kezemen meg tudom számolni! Pl. vegyünk engem.. én túl sokáig maradtam a rosszban.. éppen az "ép családhoz" ragaszkodjak és javítsam meg.. stb. szemlélettel... és ha valamit akkor ezt bánom meg, tőlem éveket rabolt el és stresszben feszültségben éltem, és a gyerekeim is túl sokáig láttak rossz mintát, és szintén.. egy rossz közegben éltek a támogató jó családi hangulat helyett.

2023. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!