Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi zsebpénzt adtok egy...

Mennyi zsebpénzt adtok egy tizenkettedikesnek?

Figyelt kérdés
Nálunk heti hétezer, de kevesli. Kaját kap, ha otthon van, tud enni.

2023. febr. 13. 09:49
 81/97 anonim ***** válasza:
78%
Pontosan 80.Nem kell minden hétvégén csavarogni,pláne nem fizetős programot csinálni.Mi felnőttek se járunk minden héten moziba,étterembe.Havi 1x simán belefér.Nemár,hogy 100000-eket kell adni a gyereknek.Főleg,hogy amúgy el van látva,tehát nem 3telre ,ruhára kell.Én 1-én elutalom,ő meg megpróbálja beosztani.Ha elfogy, akkor ha tényleg kell, akkor adok,de nem úgy,hogy 2-án már nincs pénze,és onnantól minden nap tarhál.Nem kellett még amúgy kipótolnom eddig,olyan volt,hogy hó végén mondta,hogy már csak egy ezres van,mert elmekizte.Mondtam,hogy van még 3 nap a következő zsebpénzig,addig próbálja meg beosztani,ha nagyon kell, akkor rámcsörög telefonon,és pár perc alatt ott az utalás,de nem kellett.
2023. febr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/97 anonim ***** válasza:
65%

Olvasom itt a kommenteket mindkét oldalról, de valamit nagyon hiányolok, ez pedig az empátia és a jelenlegi gazdasági helyzet ismerete, figyelembevétele.


A fiatalok részéről nem igazán érzem, hogy felfogták, milyen változások mentek végbe az utóbbi kb. 3 évben, milyen élelmiszer, rezsi, üzemanyag árakkal küzdenek a szüleik, hány munkahely zár be, stb, stb. Aki azzal érvel, hogy minek vállal gyereket az, aki nem tudja eltartani, meg taníttatni a gyerekét, az képes-e felfogni, hogy senki nem tervezett az életébe egy világjárványt, háborút a szomszédban (egyelőre szerencsére "csak" a szomszédban ölik egymást), és senki nem tervezte, hogy 9x-es ára lesz pl a gáznak, villanynak, kb 1 év alatt. Az élelmiszer és az üzemenyag "csak" a duplája, triplája lett az elmúlt kb fél-1 évben, persze a hivatalos infláció 15%... Aki erre fel tudott készülni, az elé én leborulnék imára és kérném a jövő heti LOTTO számokat is, mert remélem azt is tudja. Amikor egy fiatal kiejti a száján, hogy elveszik a legszebb éveit, ha nem mehet hetente szórakozni, inni, meg 4-5000Ft-ot költeni egy pudvás zsemlére, üdítőre a McDonaldsba, belegondolt-e abba, hogy a szüleitől mit vett el most ez a világ, vagy az egocentrikus világképe ezt nem engedi?

Biztosan mondhatom, a szülők is el vannak kesredve, a többség frusztráld, ideges, mert alapjaiban megingott a jövőképe. A szülők is szomorúak, sajnálják a gyerekeiket, ha nem tudják őket úgy támogatni, mint eddig, a szülőknek is rossz érzés, ha kilátástalan pl. a gyerekei lakáshoz jutása ilyen árak mellett, de a többség napi megélhetési gondokkal küzd, sokan el is eladósodnak, épp ezért a talpon maradás a cél.


Ez már nem a zsebpénzről szól. Sokkal fontosabb lenne a gyerekeknek és a szüleiknek is felmérni az erőforrásaikat és valahogy túlélni ezt a nem túl rózsás időszakot. Többen is leírták előttem, szociális életet nem csak a McDonalds-ban lehet élni, nem csak pénzt költve lehet jól érezni magunkat. Most simán lehet, hogy meg kell változtatni a szórakozási szokásokat, mert ha nem vesszük tudomásul, hogy a pénz, ami eddig elég volt egész hónapra, most már nem lesz elég, csak 1-2 hétig, akkor nagy bajba kerül mindenki.

Nem azt kell most nézegetni, hogy heti 7000, vagy napi 1000Ft kellene most szórakozásra, mert minden megdrágult, hanem azt, ki van-e otthon fizetve minden ami kell az alapszükségltekhez? Csak ha marad pénzt, akkor lehet azon gondolkozni, hogy jut-e mindenkinek, a szülőknek is hobbira, szórakozásra. Sajnos azt látom, hogy az igények azok az egekbe mentek, de nagyon nem szép dolog ott követelőzni, ahol a szülőknek is súlyos problémát okoz a jelenlegi helyzet kezelése.

2023. febr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/97 anonim ***** válasza:
87%

A szüleimtől havonta általában havi huszonötezer forintot kapok, amellett, hogy itthon élek és minden szempontból (például étkezés) is abszolút ellátnak. Emellett van diákmunkám, amivel havonta kilencvenezer forint körül szoktam keresni.

A szüleimtől kapott pénzt szoktam programokra fordítani (mozi, kávézás, szabadulószoba, szülinapozás, stb.), míg a saját keresetemet mindig félreteszem és az szépen gyűl a bankszámlámon.

A szüleim azon a véleményen vannak, hogy amíg tanulok, nem tartják problémának, hogy ellátnak, illetve látják rajtam, hogy magamtól is teszek a céljaimért és nem itthon nézem a falat egész nap.

2023. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/97 anonim ***** válasza:
36%

#82.Mondjuk ebben vastagon benne van az is, hogy mindenre rá lehet húzni a háborút, a világjárványt és minden egyebet.

Az már más lapra tartozik, hogy a sógoraink gondtalanul élnek a szomszédban még ebben a kilátástalan helyzetben is.(németek, franciák is)

Ez nagyon komplex probléma, társadalmilag is, nem csak a pénzről szól...

De semmi értelme politizálni, csak hogy lásd a másik oldalát a dolognak.

Hozzátéve, értékes vita folyik, többnyire személyeskedés nélkül több oldalról és teljesen rendben van.

Egymást nem fogja meggyőzni 2 olyan generáció akik teljesen más világban éltek.(azért tegyük hozzá, akik 20-30 évvel ezelőtt voltak fiatalok ők tudják mi az hogy biztos munkahely, megélhetés, stabil piac amiről a mai 20-30-as korosztály csak álmodozik kb.)

2023. febr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/97 anonim ***** válasza:
87%

14.32, abban mi a politika, hogy 1 éve 300Ft volt 1kg kenyér, most meg 1000Ft, ha esetleg jobb minőséget akarsz, 2-3EFt, a hús 100%-kal drágább, a szaros párizsi 4-5E Ft/kg??? Túró, vaj ára az egekben, gázszámla egy normál, nem túl jól szigetelt házban 80-100E/hó??? A bérek viszont jó esetben emelkedtek 15%-ot, de több ismerősömnek semmit nem emeltek, sőt elvették a szép kártyát. A környékünkön több kisvállalkozás megszűnt, nem tudja kitermelni a rezsit. Az, hogy a németek, franciák jobban élnek, sajnos rajtunk nem segít, én csak tényeket soroltam fel politika nélkül. A nincsből nem lehet osztogatni.

Ez a cikk is elég ütős, és valahogy kapcsolódik a témához olyan okból, hogy a fogyasztói társadalomban élők menyire nem képesek felfogni, hogy mire telik nekik és mire nem: [link]

2023. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/97 anonim ***** válasza:
100%

#85.Mondjuk infláció, sikertelen és bebukott járvány- és gazdaságpolitika, alul bérezés, rosszul visszaforgatott pénz a vállalkozásokba, hirtelen drasztikus bér- és emelés(-> leépítések, de így sem növekszik annyit, mint az infláció mértéke), hatósági árak rosszul alkalmazása(->infláció növekedése). Ez sem politika, csak tények. Ok-okozat.

A cikket elolvastam, mindenkinek meg lehet a véleménye erről a dologról.

Ez is csak egy vélemény a sok közül, többnyire az egésznek az oka hogy hónapról-hónapra élnek az emberek, a megtakarítások teljesen elfogytak.

Ehhez nem kell nagy tudomány, hogy lássa az ember, és kimondott megoldás nincs rá mindaddig ameddig a piaci körélményeket nem stabilizálják.

2023. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/97 anonim ***** válasza:
35%
Amúgy meg ha leállna teljesen a fogyasztás újabb üzletágak épülnének le, és megszűnne az igény pl. a diákmunkára is.(elvégre ők nem vesznek részt olyan munkakörben ahol komoly felelősséget kell vállalni)
2023. febr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/97 anonim ***** válasza:
90%
15.01, abban teljesen egyetértek, hogy a magyar gazdasági helyzetnek, amiket felsoroltál, politikai oka van, de az átlagember ezt leginkább csak elszenvedi, a számlát akkor is fizetni kell, ha tudjuk az okát, most miért nem jó. Az viszont már az egyén döntése lenne, hogy visszafogja a fogyasztását, ha egyszer nem telik rá és nem a mellét veri, hogy neki igenis az akkor is jár, ha amúgy nem tudja kifizetni, Persze értem, hogy ettől újabb ágazatok mennének tönkre, de engem, mint egyént jelenleg az igzat, hogy a mikrogazdaságom, vagyis a család ne menjen tönkre. (Nekem van megfelelő jöveelmem és megtakarításom is, de pont azért, mert sosem érdekelt a fogyasztói társadalom által diktált költési mámor, nem fogok pl ezeresekért kávézni a Starbucksban csak azért, hogy elmondhassam, nekem arra is telik és étteremre sem költök, mert túl ment a lélektani határon az ára. A gyerekeim is ugyanígy gondolkodnak, ők sem szórják ilyesmire a pénzüket.
2023. febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/97 anonim ***** válasza:
85%
88,pont így vagyunk mi is.Szerencsére még így is jól élünk,de durva mi minden lett a többszöröse az eddiginél,és mi is van amiről leszoktunk,leszoktunk.Mondjuk nálunk se szórták a gyerekek se soha a pénzt,de most már nekik is feltűnik,hogy vannak irreálisan magas árak,és eddig előfordult,hogy vett valamelyik a sulibüfében egy párizsis zsemlét,(pedig viszi a kaját itthonról,csak a többiek is vesznek)most meg inkább a többiek is rászoknak,hogy otthonról hordják az ételt.És én nem tartom rossz dolognak,hogy nem hajlandó ő sem a kétszeresét kifizetni mint amennyit ér,vagy amennyibe kerül pusztán divatból.
2023. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/97 anonim ***** válasza:
82%
Semennyit. Szendvicset itthonrol visz. Ha meg kell pénz extra dologra akkor diákmunkázik.
2023. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!