Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi zsebpénzt adtok egy...

Mennyi zsebpénzt adtok egy tizenkettedikesnek?

Figyelt kérdés
Nálunk heti hétezer, de kevesli. Kaját kap, ha otthon van, tud enni.

2023. febr. 13. 09:49
 41/97 anonim ***** válasza:
80%
Para, hogy a fogyasztói társadalom micsoda konzumidiótákat nevelt ki. Nem kell pénz ahhoz, hogy valaki jól tudjon szórakozni:D
2023. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/97 anonim ***** válasza:
22%
Amúgy siralmas olvasni a hozzászólásokat itt, remélem nem neveltek gyereket...
2023. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/97 anonim ***** válasza:
78%

Én sose kaptam zsebpénzt. Ha megmondtam a szüleimnek, hogy ezzel megyek ide-oda amoda adtak. Legyen szó moziról, beülni kajálni stb. Nyilván nem heti rendszerességgel, havi 1-2 alkalomról van szó.

Aztán amint 16 lettem mentem dolgozni. Onnantól mindent magamnak fizettem. Igen, érettségi mellett is!

2023. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/97 anonim ***** válasza:
24%

#43.Továbbra sem az a probléma hogy lehetetlen megcsinálni, mert az emberek ha nagyon akarnak képesek rá.

De a legszebb éveiket dobják el, úgy hogy a következő 50-60 évet amúgy is munkával töltik.

Tanulni kell, szórakozni, és leginkább nem nélkülözni hogy szépen el lehessen indulni a nagybetűs életben.

2023. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/97 anonim ***** válasza:
80%
Ja, inkább a szülőnek ne legyen hétvégéje, túlórázzon, mert huszonnégyezer forint havonta semmi a gyermeknek, aki dolgozni persze nem hajlandó. Az hogy a zsebpénzikénél a rezsit, egyebet fizetni kicsit fontosabb meg lényegtelen a kis tizennyolc évesnek...
2023. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/97 anonim ***** válasza:
80%

#36 nem értem miről írsz!

Tanuló!

Szerződése van a munkahelyén. Havi 2 hét gyakorlat van, 2 hét elmélet. Havi 80 ezret kap a munkáltatótól. Ez rendes bér, fizetés. Nem hitel! Ez az ő keresete.

2023. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/97 anonim ***** válasza:
19%

#45.Mint írtam, akinek ez probléma ne vállaljon.

Továbbra is csak azt lehet írni.

Nem mellesleg mindenki előtt ott a lehetőség, hogy szakmát váltson, nyelvet tanuljon és többet keressen.

400 ezer Ft/1 fő alatt amúgy is kínlódás gyereket vállalni, és ez a költség amúgy is évről-évre egyre nagyobb.

Sajnálom azokat akiket a semmibe szülték, és a diákmunka ad csak kitörési lehetőséget. Ahelyett hogy mondjuk le tudna tenni 2-3 nyelvvizsgát, el tudna menni valami nevesebb egyetemre tanulni, tud jó társaságot szerezni stb.

Az élet ne a munka alá legyen rendelve, semelyik időszakban sem.

2023. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/97 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom az ilyen, aki tartja a markát a szülőknek, nem ugat hogy semmi köze a dolgaihoz a szülőnek, ne dumáljon bele hova és mikor megy, meg kivel kavar.... Mert ha ahhoz felnőtt hogy ne szóljanak bele a szülők a dolgaiba, ahhoz is legyen felnőtt hogy ne más pénzén játssza az eszét.
2023. febr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/97 anonim ***** válasza:
84%
#44, úgy van. Élje csak a tini a legszebb éveit, az anyja meg majd hordja a lyukas cipőt és a 100 éves kabátot, hogy a Szeme Fénye mekizhessen hetente háromszor és hétvégén iszogathasson 2 bowlingozás között. Hát lóf*szt.
2023. febr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/97 anonim ***** válasza:
23%
7000 az annyi hogy elmész egy buliba és megiszol hozzá két sört, és el is fogyott, kevés. De ha a szülő csak ennyit tud vagy akar adni, akkor én nem az asztalt verem, hanem módot keresek arra hogy több pénzem legyen.
2023. febr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!